J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Pradžia
Pradžia
Teisinė informacija
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Veiklos sritys
E. demokratija
E. demokratija
Aktualijos
Aktualijos
Statinių projektiniai pasiūlymai
Statinių projektiniai pasiūlymai
Globalūs Kėdainiai
Globalūs Kėdainiai

Modernus muziejus kviečia ne tik žiūrėti, bet ir kurti

Šeštadienio vakarą daug kėdainiečių praleido Janinos Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje ir jaukiame skvere šalia jo. Čia tradiciškai surengta Muziejų naktis su pramogomis ir užsiėmimais visai šeimai.

Ko tik čia nebuvo: galima buvo kurti kolektyvinę mozaiką iš sagų arba pasigaminti „broškę“, nusifotografuoti „selfie“ (deja, daugelis šventės svečių naudojosi fotografės paslaugomis), smiginio strėlyte susprogdinti dažų maišelį, pinti, rišti, lankstyti, klijuoti, grožėtis energingais Šviesiosios gimnazijos moksleivių šokiais, klausyti gongų garsų...

Muziejaus direktorei Daliai Minkevičienei-Jazdauskienei ir kuratorei Astai Federavičiūtei-Jasiūnei surengti veiksmo kupiną vakarą padėjo daugiau kaip trys dešimtys savanorių. Tarp jų – moksleiviai ir studentai, vieni pirmą kartą prisijungę prie kūrybinės grupės, kiti jau kelis metus kartu organizuojantys renginį.

Projektą „Muziejus jaunimui – meno tvirtovė“ finansavo rajono savivaldybė. Už skirtus du tūkstančius litų organizatoriai įsigijo įvairių priemonių.

„Prie mūsų projekto prisijungė nemažai partnerių, kurie leido sudaryti dar įvairesnę programą“, – pasakojo projekto vadovė A. Federavičiūtė-Jasiūnė.

Renginio partneriai – Šviesiosios gimnazijos šokėjai, Kėdainių kultūros centro teatro studija su vaidinimu, kompanija „Pripučiamas filmas“, siūlęs pažiūrėti filmą, meditacinės gongų muzikos atlikėjai Dalia Vengrytė ir Valdas Aleksandravičius.

Muziejaus savanorė Lina Fiodorova pasakojo, kad ji dalyvavo idėjas generavusioje grupelėje.

„Mano idėja – skverelį papuošusios tarp medžių pakabintos skrajojančios mandalos, „selfie“ fotografavimosi sienelė, papuošalų gamyba kiti užsiėmimai. Prieš tris savaites susitikome kelios merginos ir tarėmės, ką galima pasiūlyti renginio svečiams. Po to šias idėjas įgyvendino ir savo minčių pridėjo jaunieji savanoriai“, – pasakojo Lina.

Antrus metus savanoriaujanti Šviesiosios gimnazijos pirmokė Austė Raicevičiūtė prisipažino, kad jai patinka kaskart sužinoti kažką naujo, mokytis ir kurti, mokyti vaikus. Naujų dalykų jaunuosius savanorius moko muziejaus kuratorė Asta, savanoriai mokosi vieni iš kitų.

Muziejų naktį kėdainiečiai rinkosi ir į Kėdainių krašto muziejų, kur buvo diskutuojama apie kryždirbystės tradicijas Kėdainių krašte.

Irma BAJORŪNĖ, www.kedainietis.lt