Mankšta su TAFISA
2012 metų gegužės 24 dieną Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai ir „Šauliukas“- 5-ųjų TAFISA pasaulio sporto visiems žaidynių „Šiauliai 2012“ simbolis, pakvietė visus kėdainiečius prisijungti prie visuotinės mankštos, kuri įvyko Kėdainių profesinio rengimo centro Kėdainių skyriaus sporto aikštėje, mokyklose–darželiuose „Puriena“ ir „Vaikystė“.
Iš viso mankštoje dalyvavo daugiau kaip 250 dalyvių.
Šiauliai nuo seno žinomas kaip Saulės miestas, tad atsiuntė saulės spinduliuką – žaidynių „Šiauliai 2012“ simbolį Šauliuką. Žaidynių simbolio Šauliuko mankštąvedė aerobikos bei jogos trenerė Jurgita Mikelionienė su savanoriais. Mankšta buvo paprasta, kad galėtų lengvai mankštintis kiekvienas: pirmą kartą besimankštinantis tiek jaunas, tiek vyresnio amžiaus žmogus.
Mankštoje buvo gausu ir įvairių choreografinių elementų, kuriais kviečiama saulė, piešiamos širdys, siunčiami oro bučiniai. Pasak mankštos sudarytojų, tai padeda pramankštinti ne tik rankų ir kojų, bet svarbiausia, ir veido raumenis – kiekvienas ją atliekantis nejučia pradeda šypsotis. Taip pat buvo siekiama reprezentuoti Šiaulius, Lietuvą, todėl skambėjo gerai žinomų, populiarių atlikėjų – SEL, Rasos ir Jono, Soliario atliekami kūriniai.
Mankšta tiek mažų, tiek vyresnių žmonių tarpe nepalieka abejingų, visi šypsojosi ir dovanojo gerą nuotaiką. Tikimės, kad tai paskatins renginio dalyvius panašią mankštą daryti ir namuose.
visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė
Giedrė Žemaitienė