J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Pradžia
Pradžia
Teisinė informacija
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Veiklos sritys
E. demokratija
E. demokratija
Aktualijos
Aktualijos
Statinių projektiniai pasiūlymai
Statinių projektiniai pasiūlymai
Globalūs Kėdainiai
Globalūs Kėdainiai

JAV Ambasadorius šeštadienį viešėjo Kėdainiuose

Šeštadienį Kėdainiuose praleido Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadorius Lietuvoje Džonas Klaudas su žmona Mari Klaud.  Janinos Monkutės Marks muziejuje diplomatas atidarė skiautinių gamybos seminarą ir kartu su kėdainiškiais dalyvavo Muziejų nakties renginiuose.


 

Lietuvių išeivės menininkės J. Monkutės Marks įkurtame muziejuje ir jo kiemelyje šeštadienio vakarą vyko Muziejaus nakties renginiai. Beveik dvi valandas trukusį seminarą „Spalvų kalba“ surengė  JAV ambasada. Vėliau miestelėnai ir gausus jaunimo būrys dalyvavo „Mūzų žaidimuose“. Meno dirbtuvėlėse gamino popierines gėles, lankstė iš popieriaus, dalyvavo žaidimuose ir atrakcijose, klausėsi Kėdainių jaunimo koncerto. Muziejaus nakties renginius rėmė Kėdainių rajono savivaldybė.

Pirmoje dalyje lietuvaites tradicinio amerikietiškų skiautinių siuvimo meno mokė JAV diplomatės, skiautinių siuvimo ekspertės Andrea S. Baker ir Rebecca J. Dunham.  Diplomatėms, kalbančioms lietuviškai, talkino ir vertėja.  Buvo rodomi skiautinių siuvimo žingsniai, daug tradicinių gaminių, įvairiausi albumai. Antrajame muziejaus aukšte veikė iš įvairių pasaulio šalių surinktų skiautinių paroda.

Praktinio užsiėmimo metu dalyvės pasiuvo po skiautinio fragmentą iš skirtingų audinių atraižų. Abi  ekspertės tvirtino, kad lietuvės yra labai gabios ir greitai perpranta šios technikos ypatumus. Pasak jų, kai kurios rankomis siuva greičiau negu amerikietės siuvimo mašina. Norint tiksliai pagaminti  skiautinių mozaikos gabalėlį, o vėliau jį atkartoti, reikia pasidaryti brėžinį.

Ponia Andrea Baker skiautinių meną, perimdama iš savo močiutės, net nesusimąstė, kad teks juo pasidalyti su moterimis Lietuvoje. „Mano močiutė dabar manimi didžiuotųsi“, - renginio pabaigoje sakė diplomatė. Užimta moteris skiautiniams gali skirti laiko tik tada, kai sumigdo savo vaikus.

„Antklodę pasiuvau tuomet, kai mano sūnus ūgtelėjo ir atėjo metas  iš kūdikio lovelės jį perkelti į didesnę. Norėjosi sugalvoti ką nors tokio ypatingo, kad visai šeimai liktų geras, šiltas prisiminimas“, -  apkloto atsiradimo istoriją papasakojo Rebecca Dunham. 

J. Monkutės Marks muziejaus direktorė Dalia Minkevičienė nuoširdžiai dėkojo Ambasadoriui ir jo komandai, rajono Savivaldybei.

„Mums labai svarbu, kad tokie renginiai vyksta. Jie telkia ir ugdo bendruomenę“, - sakė rajono merė Nijolė Naujokienė.

„J. Monkutės Marks kūryba ir muziejaus veikla yra labai svarbi ne tik Lietuvai, bet ir Amerikai“,   - įsitikinęs ambasadorius Džonas Klaudas.  

JAV ambasadorius su žmona bendravo su rajono mere Nijole Naujokienė, mero pavaduotoju Rimgaudu Rimošaičiu ir kitais svečiais. Jie domėjosi Kėdainių plėtros galimybėmis, švietimo, kultūros reikalais, diskutavo apie LR Prezidento rinkimus, socialinę situaciją ir  sunkmetį.   Ambasadorius pabrėžė, kad dabar matyti, kaip keičiasi vartotojai, kurie yra ekonomikos varomoji jėga, o pasikeitus žmonių įpročiams keisis ir ekonomika.  

 

Janinos Monkutės Marks muziejus miesto visuomenei įspūdingą šventę surengė ketvirtą kartą.

 

Visuose Europos muziejuose 2009 metų gegužės 16 dieną Muziejų naktis buvo švenčiama penktąjį kartą.

Informaciją parengė Jorūnė Liutkienė