J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Pradžia
Pradžia
Teisinė informacija
Teisinė informacija
Struktūra ir kontaktai
Struktūra ir kontaktai
Veiklos sritys
Veiklos sritys
E. demokratija
E. demokratija
Aktualijos
Aktualijos

Didžiausia mūsų vertybė - Laisvė

Didžiausia mūsų vertybė - Laisvė

                        Šiemet trisdešimtą kartą minime 1991-ųjų metų šaltojo sausio tragiškai pasibaigusius įvykius. Neabejoju, kad į visų žmonių atmintį įsirėžę ta diena. Iki šiol vien pagalvojus sielą ir kūną suvirpina prisiminimai. Vis dar stebina ir pakeri tuometė mūsų tautos drąsa.

                        1989, 1990, 1991 ir dar keleri pirmieji permainų metai  - ypatingo jaudulio, bet kartu ir ryžtingų sprendimų metai. Kelyje į Nepriklausomybę dalyvavome visi. Įsibėgėjusi Sąjūdžio veikla keitė visuomeninio politinio gyvenimo  kryptį ir formas labai sparčiai. Matėme, kaip audringai už laisvę pakilo žmonės, kaip budo jų sąmoningumas, augo tikėjimas ateitimi, kaip skleidėsi ir tiesiog akyse brendo lyderiai.

                      Dabar už mūsų pečių 30 laisvės metų, skaičiuojame trisdešimt gaivių žiemų, gyvybės kupinų pavasarių, nevaržomų vasarų ir dosnių rudenių laisvoje mūsų šalyje, klestinčiame mūsų krašte.  

                 Nuoširdžiai lenkiu galvą prieš mūsų kraštiečių Alvydo Kanapinsko ir Vytauto Koncevičiaus artimuosius bei visus nukentėjusius Sausio 13-ąją. Suprantu, kad šeimai negali būti didesnės netekties ir nelaimės. Dar ir dar kartą užjausdamas, galiu tik tvirtinti: kilnus buvo jų tikslas! Mes galime ir privalome saugoti jų atminimą. Praeis ir dar 30 metų, bet jie amžiams bus mūsų krašto, mūsų tautos  didvyriai.   

                      Minėdami 30-ąsias Sausio 13-osios įvykių metines šiemet tradiciškai padėsime gėlių ant mūsų didvyrių Alvydo Kanapinsko ir Vytauto Koncevičiaus kapų Kauno gatvės kapinėse ir uždegsime žvakutes. Žinau, kad daug žmonių norėtų kaip ir kasmet asmeniškai nulenkti prieš juos galvas, bet esant tokiai pavojingai situacijai prašau saugoti save ir kviečiu likti namuose. Tad 8 valandą ryte uždekite žvakutes savo languose, prisiminkite juos, žuvusius už mūsų Laisvę. Papasakokite jų istoriją savo vaikams ir anūkams, kad ji amžiams išliktų nemari, kad kartu ugdytume meilę ir pasididžiavimą  savo kraštu – Kėdainiais ir  tėvyne Lietuva.

 

Valentinas Tamulis

Kėdainių rajono savivaldybės meras