Aplinkos ministras paskelbė antrojo daugiabučių renovacijos etapo startą
Antradienį Aplinkos ministerijoje vyko susitikimas su šalies savivaldybių merais daugiabučių renovacijos pagal naująjį modelį klausimais. Į šį susitikimą vyko ir rajono meras Rimantas Diliūnas bei administracijos direktoriaus pavaduotojas Arūnas Kacevičius. Susitikimo metu aplinkos ministras Valentinas Mazuronis paskelbė antrojo daugiabučių renovacijos etapo startą.
Aplinkos viceministrė Daiva Matonienė ir Būsto energijos taupymo agentūros direktorius Valius Serbenta supažindino su daugiabučių namų atnaujinimo savivaldybėse eiga – nuveiktais darbais ir ateities perspektyvomis, pristatė kvietimo dalyvauti antrajame etape sąlygas ir kriterijus. Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos viršininkė Laura Nalivaikienė apžvelgė pagrindinius veiksmus, kurie užtikrins modernizavimo projektų įgyvendinimo kokybės kontrolę.
Rajono meras Rimantas Diliūnas ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Arūnas Kacevičius pasakojo, jog susitikimo metu akcentuota, kad sudarytos palankesnės sąlygos gauti valstybės paramą ir įgyvendinti projektus – projekto parengimo, administravimo ir statybos techninės priežiūros išlaidos galės būti ne tik kompensuojamos, bet ir apmokamos, t. y. gyventojams nereikės kaupti lėšų pradinėms investicijoms, butų ir kitų patalpų savininkai projekto parengimo, įgyvendinimo ir finansavimo organizavimą pavedimo sutartimi galės pavesti programos įgyvendinimo administratoriui ir kt.
Buvo kalbėta apie butų administratorių mokymus, tartasi, kaip geriau užtikrinti renovacijos darbų skaidrumą, aptartos problemos, kurios gali stabdyti renovacijos eigą.
„Viena iš problemų, su kuria susiduriame mūsų savivaldybėje, yra ta, jog Registrų centras reikalauja, kad visi namo gyventojai būtų susitvarkę savo būsto dokumentus, inventorizacines bylas, tačiau, deja, tą reikalavimą kartais yra sunku įvykdyti, nes yra butų, kurių savininkai nežinia kur išvykę, − sakė rajono meras R. Diliūnas.
A. Kacevičiaus nuomone, susitikime buvo iškeltas labai geras klausimas, kad renovuoti namus reikėtų kvartalais, namų blokais, o ne pavieniui vieną kitą namą.
Susitikime taip pat buvo pranešta, kad daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos administravimo ir valstybės paramos teikimo įgaliojimai suteikti VšĮ Būsto energijos taupymo agentūrai (BETA).
Parengė Rūta Švedienė, Kėdainių rajono savivaldybės vyr. specialistė