J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Pradžia
Pradžia
Apklausa
Apklausa
Teisinė informacija
Teisinė informacija
Struktūra ir kontaktai
Struktūra ir kontaktai
Veiklos sritys
Veiklos sritys
E. demokratija
E. demokratija
Aktualijos
Aktualijos
Apie „talpinimą“ internete ir kitur...
 
Žodžio talpinti reikšmė – daryti, kad tilptų, sugrūsti. Dažniausiai vartojama su priešdėliu su-: sutalpinti žmones (į kambarį), sutalpinti nutarimą (į vieną lapą). Dabartinės kalbos žodynas pateikia šiuos pavyzdžius: Dobilus vos sutalpinome į daržinę, Kaip nors talpinsimės, kad ir vargingai.
Nereikia vartoti šio žodžio šiaip laikymo ir pateikimo reikšmėmis: Dokumentus talpinti (= laikyti) tam nepritaikytose patalpose draudžiama. Tai matyti iš žemiau talpinamos (= pateikiamos) lentelės. Žodžio patalpinti nevartoti paprasto įrašymo, išspausdinimo, apgyvendinimo reikšmėmis, kai neturimas galvoje tilpimas: Prašom laikraštyje patalpinti (= išspausdinti) skelbimą. Našlaičius patalpino (= atidavė arba priėmė) į vaikų namus (apgyvendino vaikų namuose).
Kai kalbama apie informacijos talpinimą internete, šis žodis taip pat vartojamas ne savo reikšme. Galima būtų rašyti ar sakyti taip: informacija pateikiama, skelbiama įmonės interneto svetainėje, straipsnis dedamas į interneto tinklalapį ar tiesiog į internetą.
 
Pagal „Kanceliarinės kalbos patarimus“ (http://lkz.mch.mii.lt/Kanceliarinis/) parengė Rūta Švedienė,  Kėdainių rajono savivaldybės kalbos tvarkytoja