J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Pradžia
Pradžia
Teisinė informacija
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Veiklos sritys
E. demokratija
E. demokratija
Aktualijos
Aktualijos
Projektų viešinimas
Projektų viešinimas
Registracija į vaikų vasaros stovyklas
Registracija į vaikų vasaros stovyklas
Trumpai apie seniūniją
Kėdainių miesto seniūnija yra Kėdainių rajono centrinėje dalyje. Apima ne tik miestą (Kėdainius), bet ir gretimus kaimus.
Iki 1995 m. Kėdainių miestas turėjo savivaldos teises, o nuo 2001 m. Kėdainių kaimiškosios seniūnijos dalis prijungta prie miesto, kiti plotai prijungti prie Vilainių, Dotnuvos, kitų seniūnijų.
Seniūnijos plotas – 44 km², gyventojų – daugiau nei 32 tūkst.
Kėdainių miesto seniūnijai priklauso Kėdainių miestas, 24 kaimai ir 3 viensėdžiai.
Kėdainių miestas – seniūnijos centras. Miesto gyventojų skaičius – 31 224 (STG 2007), plotas – 2 696,8 ha.

Pirmą kartą Kėdainiai istoriniuose šaltiniuose paminėti 1372 m. Pavadinimas – asmenvardinės kilmės: iš pavardės Kėdaĩnis ar Kėdáinis.
Seniūnijoje didžiausia kaimiškoji gyvenvietė yra Keleriškių (385 gyventojai), kitos gyvenvietės: Bartkūniškiai (71), Bogušiškiai (11), Daukšiai (8), Daumantai (47), Janušava (16), Kėboniai (47), Kropilai (18), Lipliūnai (192), Mantviloniai (30), Mištautai (29), Novočėbė (4), Pasmilgys (9), Pikeliai (10), Ruminiai (24), Ruoščiai (35), Stasiūnai (20), Šiukštuliškiai (13), Šventoniškis (13), Tubiai (33), Varėnai (10), Varkoliai (5). Justinavos ir Pūstelninkų kaimuose, Čeplinavos ir Klamputės viensėdžiuose jau žmonės nebegyvena.

Seniūnijos centrinę dalį kerta Nevėžio upė ir suformuoja Nevėžio slėnį. Kėdainių seniūnijoje taip pat teka Smilgos, Dotnuvėlės, Obelies, Jaugilos, Smilgaičio upės. Į seniūnijos teritoriją įeina nedidelė dalis Juodkiškių tvenkinio, Keleriškių tvenkinys ir Dotnuvėlės tvenkinys (Kėdainiuose). Nemažai miškų: Babėnų šilas, Juodkiškių miškas, Daumantų miškas, Josvainių miško dalis.
Kėdainių miesto seniūnijoje, Smilgos ir Smilgaičio tarpupyje, yra kraštovaizdžio draustinis, užimantis 234 ha plotą. Jame saugoma Smilgos ir jos intakų Smilgaičio bei Jaugilos žemupių slėniai su mažai pažeista gamta. Kitas draustinis – Dotnuvėlės kraštovaizdžio draustinis, besidriekiantis nuo Daumantų miško iki Kėdainių miesto. Draustinis užima 114 ha plotą. Jame saugomas Daumantų miško, Dotnuvėlės natūralios vagos ir lankų gamtinis kompleksas.

Pagrindinės Kėdainių miesto dalys yra Babėnai (šiaurėje), Jonušava (vakaruose) ir Kėdainių senamiestis. Senamiestis yra įtrauktas į Kultūros paveldo registrą kaip valstybinės reikšmės urbanistikos paminklas.
Pramonės rajonas – pietrytinė Kėdainių dalis, tarp Jonavos–Šeduvos ir Kėdainių–Babtų kelių, prie Obelies upės. Čia įsikūrusios pagrindinės pramonės įmonės. Taigi, seniūnijos pramonė daugiausia sutelkta mieste, o Justinavoje, Daumantuose užsiimama sodininkyste. Sąvartynai – Babėnų (17,2 ha, uždarytas), Zabieliškio (10,2 ha, veikiantis).