J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Pradžia
Pradžia
Teisinė informacija
Teisinė informacija
Struktūra ir kontaktai
Struktūra ir kontaktai
Veiklos sritys
Veiklos sritys
E. demokratija
E. demokratija
Aktualijos
Aktualijos

Kompleksiškas Vilainių kaimo viešųjų erdvių sutvarkymas

Finansuojama iš
Europos regioninės plėtros fondo

 

Projektas „Kompleksiškas Vilainių kaimo viešųjų erdvių sutvarkymas“ įgyvendinamas pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ įgyvendinimo 08.2.1-CPVA-R-908 priemonę „Kaimo gyvenamųjų vietovių atnaujinimas“.

Projekto pavadinimas

Kompleksiškas Vilainių kaimo viešųjų erdvių sutvarkymas

Projekto tikslai ir uždaviniai

Inicijuojamu projektu „Kompleksiškas Vilainių kaimo viešųjų erdvių sutvarkymas“ siekiama sumažinti geografinių sąlygų ir demografinių procesų keliamus gyvenimo kokybės netolygumus, sutvarkant, įrengiant ir plečiant bendruomeninę infrastruktūrą. Pagrindinė problema - esama bendruomenės viešųjų erdvių bei gyvenvietės infrastruktūros būklė netenkina vietos bendruomenės poreikių ir lūkesčių: nėra sudarytos sąlygos aktyviam laisvalaikio praleidimui, bendruomenės susibūrimams, šventėms, takai, vedantys į lankomus objektus, yra nusidėvėję, prastos techninės būklės. Nepatraukli Vilainių kaimo investicinė ir verslo aplinka įtakoja aukštą nedarbo lygį, menkas gyventojų pajamas lyginant su didesnių miestų gyventojais.

Siekiant spręsti nurodytą problemą ir skatinti Vilainių kaimo ekonominę ir socialinę plėtrą yra būtina investuoti į viešąją infrastruktūrą, pritaikant ją bendruomenės poreikiams ir kuriant patrauklaus gyventi, dirbti ir investuoti miestelio įvaizdį. Projekto tikslas - didinti Vilainių kaimo socialinės ir ekonominės aplinkos kokybę.

Įgyvendinant projektą bus sutvarkyta sporto, poilsio ir rekreacinė zona Vilainių kaime, atnaujinant veją, įrengiant mažosios architektūros elementus (suoliukai, šiukšliadėžės ir pan.), atnaujintas aktyvaus laisvalaikio aikštynas, pritaikant bendruomenės poreikiams, įrengti nauji ir atnaujinti susidėvėję pėsčiųjų takai, atnaujinta automobilių stovėjimo aikštelių danga, įrengtas apšvietimas naujai įrengtuose pėsčiųjų takuose, poilsio ir rekreacinėje zonoje. Tikimasi, kad projekto metu pertvarkyta atvirų viešųjų erdvių urbanistinė infrastruktūra taps patrauklesnė ne tik kaimo gyventojams bet ir svečiams, pagerins Vilainių kaimo įvaizdį ir padidins jo investicinį patrauklumą.

Laukiami rezultatai

Projekto rezultatai – atnaujintos 3 viešosios erdvės Vilainių k.

Įgyvendinimo laikas

2018 m. liepos mėn. – 2020 m. rugsėjo mėn.

Projekto vertė

963 409,80 Eur

Savivaldybės lėšos

139 995,03 Eur

Kontaktiniai asmenys

Eglė Šileikė, Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyr. specialistė, tel. (8~347) 44 205, el. paštas egle.sileike@kedainiai.lt

Robertas Baltrimavičius, Statybos ir turto skyriaus vyr. specialistė, tel. (8~347) 69 520, el. paštas robertas.baltrimavicius@kedainiai.lt