Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Versija neįgaliesiems Kontrastingas Tamsus
eng
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27280102030405
Vasaris
    2017     
Naujienos
2017-02-16
Vasario 16-ąją kartu su būriu bendraminčių švenčia vis daugiau kėdainiečių

Vasario 16-oji mūsų krašte pažymėta gausa renginių, kuriuose dalyvavo Kėdainių rajono savivaldybės vadovai, Seimo ir rajono tarybos nariai, savivaldybės administracijos atstovai.

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius su žmona Aldona, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Pavolis, rajono tarybos nariai, savivaldybės administracijos atstovai Valstybės dienos atkūrimo proga pirmiausia apsilankė Dotnuvos gatvės kapinėse ir pagerbė kovotojų už Lietuvos laisvę atminimą.

Simboliška, kad šioje vietoje iškilmingos ceremonijos metu šaulių priesaiką davė naujieji Šaulių sąjungos nariai, o jaunieji šauliai pasižadėjo ginti, saugoti ir puoselėti Tėvynę.

Vis labiau įžvelgia šios dienos svarbą

Šaulius ir kitus renginio dalyvius Valstybės dienos atkūrimo proga pasveikino rajono meras S. Grinkevičius.

„Tai – ypatinga diena visiems Lietuvos žmonėms. Juk jei nebūtų Valstybės nepriklausomybės atkūrimo akto, šiandien pasaulis gal ir nežinotų apie mus. Po Vasario 16-osios trumpai gyvavusi laisva Lietuva tapo geru užtaisu, suteikusiu jėgų vaduotis iš okupacijos gniaužtų. Šiandien džiugina tai, kad kėdainiečiai vis labiau įžvelgia tos dienos svarbą. Pirmą kartą per daugelį metų matau, kad mieste beveik nėra namų, kur nebūtų iškabintos trispalvės. Džiaugiuosi, kad pagerbti kovotojų už laisvę atminimą susirinko nemažas būrys kėdainiečių. Tai rodo, jog mes esame neabejingi savo šaliai. Kėdainiečiai yra pilietiški ir myli savo kraštą“, – kalbėjo S. Grinkevičius.

Noras širdyse degė ir dega

Visus susirinkusius pasveikino ir Kėdainių dekanato dekanas kunigas Norbertas Martinkus.

„Ši diena brangi mums kiekvienam, nes sugebėjome įrodyti, kad esame savarankiška ir atskira valstybė. Tas noras lietuvių širdyse degė ir dega nuolat. Nūdiena nuteikia apmąstymams. Mes nepamirštame, kokį kelią Lietuva nuėjo ir kur eina“, – sakė kun. N. Martinkus.

Priminimas, kaip reikia siekti svajonių

Daugiakultūrio centro administratorė istorikė Audronė Pečiulytė taip pat priminė Vasario 16-osios svarbą.

„Dėl savo šalies mūsų tautiečiai prieš 99 metusaaukojo patį brangiausią dalyką – gyvybę. Nebuvo lengva drąsuoliams anuomet iškelti idėją apie nepriklausomybę ir ją įgyvendinti. Tėvynės kurti ir ginti ryžosi savanoriai. Jiems Lietuva buvo jų namai, žemė, šeima. Kėdainių Dotnuvos gatvės kapinėse guli 62 savanorių palaikai. Jie mums yra gyvas priminimas, kaip reikia siekti svajonių. Laisvę Lietuva iškovojo sunkiai, tad ją turime puoselėti ir branginti“, – sakė A. Pečiulytė.

Ypatingą tautai dieną gėlių vainikais ir žvakių liepsnelėmis laisvės gynėjai taip pat pagerbti Kauno gatvės kapinėse bei prie paminklinio akmens rezistentams Skongalio gatvėje.

Vėliau rajono vadovai ir kraštiečiai rinkosi į Šv. Juozapo bažnyčią, kur aukotos Šv. Mišios už Lietuvos valstybę.

Mus vienija bendra praeitis

Galiausiai Lietuvai svarbi diena visus sukvietė į šventinį koncertą „Užaugs vėl ąžuolai“ Kėdainių kultūros centre, kur susirinkusius pasveikino mero pavaduotoja Olga Urbonienė.

„Vasario 16-oji – tai diena, kada prisimename sunkų kelią, kurį nuėjome siekdami laisvės. Tai pasiekėme būdami dvasiškai stiprūs, orūs ir vieningi. Nors mes visi esame labai skirtingi, tačiau mus vienija bendra istorija, tradicinės vertybės. Tik būdami kartu, stiprindami ir padrąsindami vieni kitus galime išsaugoti lietuviškumą, kuriuo galėtų didžiuotis visos mūsų ateities kartos“, – sveikindama su 99-uoju Lietuvos gimtadieniu sakė O. Urbonienė.

Gražų nuotaikingą koncertą šios šventės proga dovanojo Vilniaus universiteto dainų ir šokių ansamblis.

Žygiavo klausydamiesi Kėdainių istorijos

Vasario 16-ąją asociacija „Sveiki Kėdainiai“ surengė žygį pėsčiomis po Kėdainius kartu su istorine paskaita, kurią skaitė istorikas Vaidas Banys.

Tris valandas trukusiame daugiau kaip penkių kilometrų pasivaikščiojime po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo įvykių Kėdainiuose vietas dalyvavo daugiau kaip du šimtai įvairaus amžiaus kėdainiečių.

Šio žygio pabaigoje visi dalyviai buvo vaišinami Kėdainių Povilo Lukšio šaulių 205-oji kuopos karių virta kareiviška koše.

Išvakarėse – koncertas autobuse

Tiesa, renginiai Valstybės atkūrimo dienai paminėti Kėdainiuose prasidėjo dar Vasario 16-osios išvakarėse. UAB „Kėdbusas“ kartu su Kėdainių kultūros centru kvietė šią šventę švęsti kitaip: iškėlus trispalvę rankoje, kartu su būriu bendraminčių.

Viena šventės organizatorių, Kėdainių kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Genovaitė Šaučiūnienė ragino nebijoti pasakyti, kad esame laisvi, vieningi ir stiprūs it ąžuolai.

Tądien bendrovės „Kėdbusas“ autobusuose Kalnaberžės skyriaus Sirutiškio vaikų liaudiškos muzikos kapelos „Siručiukai“ koncertinė programa kvietė visus dalyvauti pilietinėje akcijoje „Švęskime kartu“.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija, 69543


Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
 
 
       
           
Iš viso apsilankė: 11222260
Šiandien apsilankė: 2110
Dabar naršo: 50
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema