Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
eng
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293001
Rugsėjis
    2017     
Naujienos
2017-08-31
Tradicinėje konferencijoje – apie ugdymo aktualijas

Rugpjūčio 29 d. įvyko tradicinė Kėdainių rajono savivaldybės švietimo įstaigų vadovų, socialinių partnerių konferencija „Kas aktualu šias mokslo metais?“

 

Renginyje dalyvavo rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius, švietimo ir mokslo viceministras Gražvydas Kazakevičius, rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis, savivaldybės kontrolierė Zita Valiauskienė, rajono savivaldybės tarybos Švietimo ir kultūros komiteto pirmininkas Steponas Navajauskas. 

Meras Saulius Grinkevičius pasveikino su artėjančia Mokslo ir žinių diena, apžvelgė savivaldybės investicijas mokykloms, aptarė svarbius ir perspektyvius švietimo darbus, akcentavo kai kuriuos socialinės pilietinės, pažintinės ir kūrybinės veiklos aspektus.

 

Gera mokykla kiekvienam 

Švietimo ir mokslo viceministras Gražvydas Kazakevičius pranešimas „Kaip gyvensime 2017–2018 mokslo metais“ buvo paremtas probleminiu klausimu „Ar turim svajonę?“ Pristatydamas valstybės deklaruojamas linkmes ir perspektyvas bei išreikšdamas asmeninę poziciją apie švietimą, svečias rėmėsi Valstybės pažangos strategijos vertybėmis (atvirumas, kūrybingumas ir atsakomybė) ir Geros mokyklos koncepcijos esmėmis. Ieškodamas geros mokyklos apibrėžimų, viceministras nestandartiškai brėžė filosofines gaires ir patarimus apie ugdymo prasmę, ugdymo turinio ir formos, funkcijų ir paslaugų santykį, regioninio turinio svarbą, mokyklų tobulinimo linkmes. 

Palankus švietimo kontekstas, sėkmės ir patiriami sunkumai 

Švietimo situaciją rajono savivaldybėje apžvelgė Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius. Švietimo ir mokslo ministerijos įžvalgose apie švietimo būklę per pastaruosius penkerius metus Kėdainių rajono savivaldybėje konstatuojama, kad savivaldybės gyventojų nuolat mažėja, tačiau švietimo kontekstas yra palankus siekti aukštos ugdymo kokybės. Tai pagrindžiama socialiniu ekonominiu savivaldybės kontekstu, indėliu į švietimą, jo procesais ir pasiektais rezultatais. 

Štai kelios patrauklios esminės tendencijos: geras savivaldybės indėlis tvarkant mokyklų tinklą; didinama 4–6 metų vaikų institucinio ugdymo aprėptis; plėtojama neformaliojo švietimo veikla; skiriamas dėmesys ugdant gabiausius mokinius; mažėja mokinių, besimokančių jungtinėse klasėse; gana didelė aukštos kvalifikacijos mokytojų ir mokyklų vadovų dalis; pakankamas pagalbos specialistų skaičius; daugėja besimokančiųjų profesinio mokymosi įstaigose.

 

Ministerija, analizuodama švietimo stebėsenos rodiklius, regi ir savivaldybės būklę, kuri gali būti prognozuojama kaip grėsmė: didėja mokyklų patalpų plotas, tenkantis vienam mokiniui; vidutinis klasės komplekto dydis šiek tiek mažėja; mažėja mokinių, tęsiančių mokymąsi bendrojo ugdymo mokyklose; pensinio amžiaus mokytojų kaime daugėja ir yra gerokai daugiau nei jaunų; nerimą kelia kai kurie mokinių pasiekimai. 

Švietimo ir mokslo ministerija rekomenduoja Kėdainių rajono savivaldybei: kryptingai didinti mokytojų profesionalumą; daugiau dėmesio skirti diferencijuotam ir individualizuotam ugdymui; gerinti mokėjimo mokytis kompetenciją; siekti aukštesnio apibendrinto valstybinių brandos egzaminų rodiklio. 

Kad vaikai būtų saugūs kelyje 

Jau aštuonioliktą kartą visus mokinius rugsėjo mėnesį nuo nelaimingų atsitikimų kelyje apdraudė „Lietuvos draudimas“. Ši bendrovė ir UAB „Heradas“ nupirko ir visiems savivaldybės pradinukams dovanoja šviesą atspindinčias liemenes. Apie tokį dėmesį vaikų saugumui keliuose priminė ir sėkmingų mokslo metų palinkėjo minėtų institucijų atstovai. 

Švietimo ir kultūros skyriaus informacija

 

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
 
 
       
           
Iš viso apsilankė: 12090668
Šiandien apsilankė: 165
Dabar naršo: 83
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema