Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Liepa
    2019     
Naujienos
2019-07-03
Sutvarkytos dešimtys tonų padangų

Į Zabieliškio sąvartyną Iš Kėdainių miesto ir rajono seniūnijų neseniai buvo atvežtos dešimtys tonų nereikalingų padangų. Šias padangas seniūnijų darbuotojai surinko iš pakelių, miškelių, krūmynų, parkų ir griovių. Didelė dalis jų buvo išvežta ir per akciją „Darom“ pavasarį seniūnijų transportu. Deja, dažniausiai padangos pakelėse ir miškuose atsiranda iš privačių autoservisų, ypač iš prekiautojų dėvėtomis padangomis.

 

Susitarta dėl padangų priėmimo

Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis lankėsi Kauno regioninių atliekų tvarkymo centro Kėdainių Zabieliškio sąvartyne, kur buvo aptariamos aktualiausios problemos, viena iš jų – išmestų padangų sandėliavimas seniūnijų teritorijose. Merui pavyko susitarti su sąvartyną eksploatuojančia įmone, kad ši padangas iš seniūnijų priimtų nemokamai.

„Pasikalbėjome apie susidariusią situaciją. Sąvartyno atstovai mus išklausė ir suprato. Buvo priimtas sprendimas, kad seniūnijos suveš visas nereikalingas padangas į sąvartyną, kur jas priims nemokamai. Seniūnijoms beliko pasirūpinti tik atvežimu“, − kalbėjo meras.

Zabieliškio sąvartyną pasiekė dešimtys tonų Kėdainių miesto ir rajono seniūnijų teritorijose kauptų nereikalingų sunaudotų padangų. Seniūnijos jų buvo sukaupusios išties nemažai. Pavyzdžiui, iš Truskavos seniūnijos buvo išvežtos net aštuonios tonos nenaudojamų padangų, iš Josvainių – beveik septynios tonos.

„Labai džiaugėmės, kad pagaliau pasiektas susitarimas ir seniūnijos gali tvarkingai atsikratyti iki šiol įvairiuose sandėliuose ar aikštelėse kauptų padangų“, – pabrėžė meras V. Tamulis.

Suvežė dešimtis tonų

Prieš porą savaičių Zabieliškio sąvartyną jau pasiekė dešimtys tonų Kėdainių miesto ir rajono seniūnijų teritorijose kauptų nereikalingų sunaudotų padangų.

„Anksčiau tas padangas laikėme viename sandėlyje. Ir kasmet tų padangų nemažėja, nes vis dar randame jų pakelėse, pamiškėse, krūmynuose. Žmonės vis dar atsikrato padangomis neleistinais būdais, o mes tvarkydami aplinką, jas surenkame. Džiugu, jog buvo priimtas toks sprendimas ir padangos iškeliavo į sąvartyną. Ten joms ir vieta. Ten jomis pasirūpins tinkamai“, – kalbėjo Pelėdnagių seniūnas Edvinas Pagirskas.

„Iš mūsų seniūnijos buvo išvežtos 8 tonos padangų. Mes jas nuolat renkame iš pakelių, parko, kur randame numestas. „Regiono keliai″, jei randa padangų mūsų teritorijoje, atveža ir padeda prie seniūnijos, mes jas turime sutvarkyti", – pasakojo Dotnuvos seniūnijos seniūnas Vytautas  Grigas.

Atsikrato neleistinu būdu

Kėdainių rajono meras V. Tamulis ir seniūnijų vadovai apgailestavo, kad šiais laikais vis dar atsiranda asmenų, kurie nereikalingomis padangomis atsikrato neleistinu būdu – išmesdami jas į gamtą.

„Nereikalingas padangas priima specializuotos įmonės. Padangos priskiriamos prie gamybinių atliekų. Kiekvienas kažkokią ūkinę veiklą vykdantis fizinis ar juridinis asmuo turėtų padangų tvarkymu pasirūpinti pats. Jis gali išvežti jas į specialias įmones, kurios užsiima šių padangų utilizavimu. Taip pat priima šias padangas ten, kur asmuo jas įsigijo“, – sakė E. Pagirskas.

Seniūnas pažymėjo, kad, perkant naują padangą, asmuo turi būti informuojamas apie tai, kur jis ją galės utilizuoti. Esą įmonė turėtų informuoti asmenį apie vietas, kur šios padangos surenkamos. Padangų pardavėjai yra atsakingi už tam tikros dalies padangų surinkimą ir jie tą informaciją turėtų pateikti pirkėjui.

„Mūsų seniūnija nedidelė, bet padangų per metus išvežame apie dvi tonas. Daug jų išvežame per akciją „Darom“. Jau praėjo tie laikai, kai padangas montuodavome namuose. Kas montuoja, turi priimti senas. Visos padangos pakelėse ir miškuose atsiranda tik iš vadinamųjų „verslininkų“, dirbančių garažuose, ypač iš prekiautojų dėvėtomis padangomis. Reikia sugriežtinti įvežamų padėvėtų padangų apskaitą. Kiek įvežei, tiek ir pridavei (pagal dokumentus) utilizuoti. O dabar taip paprasta išmesti į griovį, kai niekas nemato“, − sako Regimantas Valiauskas, Gudžiūnų seniūnijos seniūnas.

Priima Didelių gabaritų ir pavojingų atliekų aikštelė

Kėdainiuose lengvųjų automobilių padangas priima surinkimo aikštelė J. Basanavičiaus gatvės gale. Tačiau ten surenkama tik ribotą kiekį padangų – iš vieno žmogaus yra priimamos keturios padangos per vienerius metus.

„Normaliai eksploatuojant vieną ar du automobilius šeimoje, tų padangų ir neturėtų susidaryti daugiau. Taip pat du kartus per metus iš viso rajono gyventojų padangas surenka komunalininkai. Tiesa, jų kiekis taip pat yra ribojamas“, – paaiškino E. Pagirskas.

Primename, kad gyventojai gali per metus priduoti nemokamai 4 lengvųjų automobilių ar dviračių padangas (didžiausias skersmuo 118 cm, plotis 39 cm) J. Basanavičiaus 97 A, Kėdainiai, tel. 8 682 55784 (turėti mašinos tech. pasą). Kur priduoti kitas padangas, informacijos galima rasti www.ekobaze.eu.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija

 

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai

Prisijungti galite čia

 
 
   
   
           
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema