Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Spalis
    2019     
Naujienos
2019-10-10
Šiandien – Vietos savivaldos diena

Vietos savivaldos dienos (minima spalio 10 d.) proga Kėdainiuose rengiama šventė rajono tarybos nariams, seniūnaičiams ir administracijai. Šiais metais buvo pasiūlyta naujovių: organizuojama atvirų durų diena, vyksta gyventojų apklausa dėl geriausio savivaldybės darbuotojo, bus apdovanoti administracijos darbuotojai, minintys savo darbo sukaktis.

„Man asmeniškai savivalda ne pareigos, o santykiai. Pirmiausia tai santykiai su žmonėmis mūsų bendruomenėje. Tuomet santykiai tarp įstaigų, organizacijų, įmonių ir bendruomenės. Kiek mes sugebame orių ir garbingų, nesavanaudiškų, pasitikėjimu ir atvirumu grįstų santykių užmegzti ir išlaikyti, tokio stiprumo mūsų krašte vietos savivaldą ir galime sukurti“, – pabrėžė Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius.

Kėdainių savivaldoje gausu kūrybingų, darbščių ir atsidavusių darbui žmonių. Juos telkti ir pagerbti rengiama ne viena iškilminga profesinė šventė, konkursai, apdovanojimai, tačiau gilių būtent Vietos savivaldos dienos minėjimo tradicijų dar nėra suformuota.

Šiais metais buvo pasiūlyta Vietos savivaldos dienos proga surengti gyventojų apklausą ir išgirsti jų balsą bei suprasti, kaip gi patys kraštiečiai vertina administracijoje dirbančius valstybės tarnautojus. Jau pačią pirmąją dieną šiai nominacijai buvo pasiūlyta daug žmonių. Visus juos už atsakingą darbą vertina rajono žmonės. Balsavimas dar vyksta internetinėje erdvėje. Bus išrinktas vienas daugiausiai balsų pelnęs „Metų darbuotojas“.

Spalio 10 dieną bus organizuojama atvirų durų diena mokiniams. Nuo 9:00 iki 15:30 valandos Kėdainių rajono savivaldybė maloniai laukia svečiuose rajono mokinių. Šią priemonę diskusijose pasiūlė mokinių savivaldos atstovai. Jaunimui pristatysime savivaldybės tarybos ir administracijos darbą ir struktūrą, sprendimų priėmimo tvarką ir jų įgyvendinimą. Merui, administracijos vadovams ir valstybės tarnautojams jaunimas galės užduoti bet kokius klausimus, kurie kirba apie savivaldą. Registracija vyksta telefonu 8 671 42 604.

Savivaldos teisę įgyvendinanti institucija yra savivaldybės taryba. Bendruomenės atstovus į tarybą demokratiškai renka balsavimo teisę turintys asmenys. Kėdainių rajono savivaldybės taryba ketverių metų kadencijai išrinkta 2019 metų kovo 1 dieną, 27 tarybos nariai prisiekė 2019 metų balandžio 17 dieną. Antrą kartą Nepriklausomoje Lietuvoje merai buvo renkami tiesiogiai.

1990 kovo 11 dieną Lietuvos Aukščiausiajai Tarybai priėmus Nepriklausomybės atstatymo aktą, rinkimai į rajonų savivaldybių tarybas vyko 1990 m.kovo 24 d. Kitais metais pirmosios kadencijos (1990–1995 m.) deputatų taryba minės savo 30 metų sukaktį.

1995 metais iš 46958 balso teisę turėjusių piliečių į rinkimus atėjo 42.17%, beveik po daugiau kaip po dviejų dešimtmečių 2019 metais rinkėjų sąraše buvo 42062 asmenys, iš jų į tarybos rinkimus atėjo 51,35%.

Vietos savivalda sunkiai įsivaizduojama be jos pagrindinio specialistų branduolio – savivaldybės administracijos. Savivaldybės administracija yra savivaldybės įstaiga, kurią sudaro struktūriniai padaliniai, į struktūrinius padalinius neįeinantys valstybės tarnautojai ir teritoriniai padaliniai – seniūnijos. Administracijos struktūrą, jos veiklos kryptis tvirtina ir keičia savivaldybės taryba.

Daugiau kaip 135 žmonės dirba kasdien, kad įgyvendintų savivaldybės tarybos priimtus sprendimus ir įstatymus bei Vyriausybės nutarimus, nereikalaujančius savivaldybės tarybos sprendimų. Administracija organizuoja ir kontroliuoja savivaldybės turto valdymą ir naudojimą. Ji atsakinga už biudžeto pajamų, išlaidų ir kitų piniginių išteklių buhalterinės apskaitos tvarkymą.

Savivaldybės administracija atlieka sekretoriato, mero, tarybos narių ir savivaldybės kontrolieriaus finansinį, ūkinį ir materialinį aptarnavimą.

Savivaldybės administracijos valstybės tarnautojai ir darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis, negali būti savivaldybės, kurioje jie dirba, tarybos nariais.

Savivaldybės administracijos įgaliojimai nėra susiję su savivaldybės tarybos įgaliojimų pabaiga.

Lietuvos savivaldybių asociacija spalio 11 dieną Vilniuje, koncertų salėje „Compensa“, rengia Vietos savivaldos dienos minėjimą ir organizuoja „Auksinių krivūlių“ įteikimo ceremoniją. Pretendentus nominacijoms siūlo Lietuvos ministerijos.

Per 30 Nepriklausomybės metų Kėdainių rajono savivaldybė 2014 metais Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos buvo įvertinta „Auksine Krivūle“ „Už socialinių paslaugų plėtrą“, o 2017 metais pelnė Ūkio ministerijos įvertinimą „Už aktyvų dalyvavimą skatinant kurtis bendruomeninius verslus“.

Vietos savivalda yra čia, mūsų rajone, gyvenantys žmonės ir tik nuo visų mūsų priklauso savivaldos stiprinimas ir auginimas.

Vietos savivaldos diena spalio 10 d. Lietuvoje minima nuo 2007 metų.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai

Prisijungti galite čia

 
 
   
   
           
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema