Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Versija neįgaliesiems Kontrastingas Tamsus
eng
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27280102030405
Vasaris
    2017     
Naujienos
2017-02-16
Savivaldybės – atsakingi Vyriausybės partneriai, pasirengę dirbti kartu

Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius kartu su kitais savivaldybių merais susitiko su Ministru Pirmininku Sauliumi Skverneliu. Premjeras pabrėžė, kad visų pirma Vyriausybė ketina stiprinti savivaldybių savarankiškumą, mažinti centralizaciją ir suteikti joms daugiau įrankių kokybiškai teikti viešąsias paslaugas gyventojams.

Susitikime su merais ministras pirmininkas S. Skvernelis išdėstė Vyriausybės programines nuostatas.

Akcentavo investicijų pritraukimą

Rajono vadovo S. Grinkevičiaus teigimu, premjeras akcentavo investicijų pritraukimą į regionus, tačiau tai gana sunki užduotis. Kėdainiuose turime laisvąją ekonominę zoną, tačiau norinčiųjų joje investuoti nėra daug.

„Nudžiugino premjero išsakyta pozicija stiprinti savivaldybių savarankiškumą. Matysime, kiek pagrįstos bus kalbos apie savivaldos finansinę politiką. Dabar savivaldybių skolinimasis yra labai ribotas. Artėjant naujam Europos Sąjungos (ES) fondų investiciniam laikotarpiui paskolos yra labai aktualios. Juk daugelis savivaldybių negalės įgyvendinti numatytų projektų, jei negalės pasiskolinti lėšų, kad galėtų pačios įneši susiplanuotą indėlį. Su ministru pirmininku taip pat diskutavome apie susikertančius įstatymus, nes gana neretai pasitaiko keblių situacijų, kai sprendžiant vieną ar kitą klausimą skirtingos pusės remiasi skirtingais įstatymais ir abi yra teisios“, – susitikimo įspūdžiais dalijosi S. Grinkevičius.

Susitikime merai taip pat išreiškė susirūpinimą dėl savivaldos savarankiškumo mažinimo, pateikdami konkrečius pavyzdžius, kai remiantis Konkurencijos tarybos reikalavimais ribojamos savivaldybių galimybes savarankiškai rinktis viešųjų paslaugų tiekėjus bei pasinaudoti ES investicijomis.

„Gana keisti šios tarybos sprendimai mums neleidžia eiti pirmyn. Turime tokį pavyzdį su ekologiškų autobusų įsigijimu. Dėl Konkurencijos tarybos nuostatų Lietuva negali įgyvendinti jų įsigijimo programos“, – sakė S. Grinkevičius.
Rajono vadovas apibendrino, kad bendrai pokalbis su Ministru pirmininku S. Skverneliu paliko gerą įspūdį.

„Man premjeras pasirodė kompetentingas, matantis ir suprantantis problemas“, – teigė S. Grinkevičius.

Aptarti savivaldybėms aktualiausi klausimai

Ministras pirmininkas S. Skvernelis pabrėžė, kad šalies savivaldybes ši Vyriausybė vertina kaip atsakingus partnerius ir yra pasirengusi tartis įvairiais klausimais, dirbti kartu, kad regionuose mažėtų socialinė atskirtis, būtų pritraukiama daugiau investicijų, kuriama naujų darbo vietų.

Merai buvo informuoti, jog Vyriausybė numato keisti teisės aktus ir perduoti savivaldybėms teisę plačiau disponuoti valstybine žeme. Tada gerokai sutrumpėtų procedūros ir savivaldybės galėtų pritraukti daugiau privačių investuotojų.
Taip pat aptarti savivaldybėms aktualūs atsakingo skolinimosi klausimai. Pasak premjero, čia būtinos platesnės diskusijos, nes galioja konstitucinis fiskalinis ribojimas. Bus siekiama patobulinti biudžeto sandaros įstatymą ir savivaldybių pajamų išlyginimo metodiką. Tai turėtų motyvuoti savivaldybes pritraukti kuo daugiau privačių investicijų ir vystyti kryptingą ekonominę regionų plėtrą.

Premjeras informavo ir apie Vyriausybės ketinimus perduoti darbo biržas savivaldybėms. Jis taip pat teigė, kad savivaldybės turi aktyviai dalyvauti aukštojo mokslo pertvarkoje, atsižvelgiant į regionų poreikius, siekti pokyčių profesiniame rengime.

Tariantis su savivaldybėmis, bus kuriama efektyvi vaiko teisių apsaugos sistema.

Merai taip pat buvo informuoti, jog Vyriausybė numato keisti teisės aktus ir perduoti savivaldybėms teisę plačiau disponuoti valstybine žeme. Taip gerokai sutrumpėtų įvairios procedūros ir savivaldybės galėtų pritraukti daugiau privačių investuotojų. Lietuvos savivaldybių asociacija šios teisės siekia jau daugelį metų.

Nori turėti realią įtaką regionų plėtrai

Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) prezidentas, Druskininkų meras Ričardas Malinauskas pabrėžė, jog savivaldybės nori turėti realios įtakos regionų plėtrai ir savo teritorijų ekonominiam augimui, vietos bendruomenės verslumui bei investicijų pritraukimui, o ne tik, kaip yra dažnu atveju, perskirstyti valstybės biudžeto gautas lėšas.

„Vienas iš tokių įrankių – suteikti visoms savivaldybėms biudžetų pajamų augimo galimybę. Tai yra – palikti finansinį prieaugį savivaldybėms, kad jos būtų daug labiau motyvuotos skatinti ūkio plėtrą savo teritorijose ir siekti kuo daugiau užsidirbti pačios,“ – teigė LSA prezidentas.

Pasak jo, ne mažiau svarbi ir galimybė didinti savivaldybių skolinimosi limitus, kad jos galėtų bendrai finansuoti 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų ir Valstybės investicijų programoje numatytus projektus.

Akcentuotas ir savivaldybių požiūris į regionų plėtrą, į kurią turėtų būti žiūrima kaip į visos valstybės horizontalų prioritetą, susijusį su įvairių sričių - ekonomikos, socialinių reikalų, turizmo, susisekimo ir kitų – tikslais.

Susitikime taip pat paliestos aktualios socialinės temos – vaiko teisių apsaugos ir vaikų globos namų.

Pasak merų, savivaldybės yra pasirengusios vykdyti teigiamas pertvarkas šiose srityse, tačiau ragina daryti tai nuosekliai pasirengus, pritaikius teisės aktus dabartinei situacijai ir atsižvelgus į gerąsias savivaldybėse jau susiformavusias praktikas.

Kėdainių rajono savivaldybės, Vyriausybės ir LSA informacija

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
 
 
       
           
Iš viso apsilankė: 11222260
Šiandien apsilankė: 2110
Dabar naršo: 50
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema