Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Gegužė
    2020     
Naujienos
2020-05-05
Prevenciškai dėl koronaviruso bus tiriami ir vaistininkai

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) į darbuotojų, kurie turi būti prevenciškai tiriami dėl koronaviruso infekcijos (COVID-19), sąrašą įtraukė vaistininkus bei nustatė tvarką, kokio prioriteto tvarka vaistininkai turėtų būti tiriami.

 

Tokį sprendimą pasirašė valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybėsoperacijųvadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Ministro A. Verygos teigimu, profilaktiškai atliekamasvaistininkųtestavimas padės užtikrintidarbuotojų ir jų aptarnaujamųklientųsaugumą.

Pagal parengtą tvarką nustatyta, kad pirmiausia tyrimai dėl galimos koronaviruso infekcijos būtų atliekami vaistinių darbuotojams,dirbantiesiems vaistinėse, kurios vykdo veiklą gydymo įstaigose arba yra nutolusios nuo šių įstaigų ne toliau kaip 200 metrų atstumu. Tada turėtų būti tiriamivyresni nei 60 metų amžiausvaistinių darbuotojai,po jų –dirbantysvaistinėse, esančiose dideliuose prekybos centruose,kuriuose dideli lankytojų srautai.Vėliau – visi kiti vaistininkai.

Operacijų vadovo sprendimu, Lietuvos savivaldybių administracijų direktoriai yra įpareigojami parengti ir patvirtintisavivaldybės teritorijoje esančių vaistinių darbuotojų prevencinio laboratorinio ištyrimo dėl koronaviruso infekcijos organizavimo tvarką, nustatant prevencinių tyrimų atlikimo eiliškumą pagalaukščiaunustatytus prioritetus.

Pažymėtina, kadkita prioriteto asmenų grupė tiriama tik tuomet, kai ištirti visi prieš tai nurodytos prioriteto grupės asmenys.Vaistinių darbuotojai, kurie paskelbto karantino laikotarpiu nuolat dirba nuotoliniu būdu ar nedirba,neturėtų būti tiriami.

Savivaldybių administracijų direktoriai yra įpareigojamisuderinus su mobiliais punktais, aptarnaujančiais savivaldybę, organizuoti vaistinių darbuotojų mėginių paėmimą koronaviruso infekcijos laboratoriniams tyrimams atlikti, kaupti ir teikti statistinius duomenis apie patikrintus farmacijos specialistus ir kitus darbuotojus.

Šiuo metu prevenciškai periodiškai tiriami šimtai įvairiose šalies gydymo įstaigose dirbančių medikų, socialinės globos ir slaugos įstaigų darbuotojų, taip pat socialines paslaugas namuose teikiančių specialistų, valstybės sienos apsaugos, muitinės, policijos pareigūnai, ugniagesiai gelbėtojai, energetikos įmonių darbuotojai, dirbantys dispečerinių centruose.

Tyrimai atliekami ir Viešojo saugumo tarnybos,Vadovybės apsaugos departamento, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos,Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistams,Valstybinės augalininkystės tarnybos specialistams,kariškiams. Prevenciškai taip pat tiriami naujai į ligonines guldomi pacientai bei į slaugos ligonines perkeliami pacientai.

Tikslinių grupių prevenciniai tyrimai pradėti, užtikrinus į mobilius punktus besikreipiančių gyventojų, jaučiančių simptomus, mėginių ištyrimą. Profilaktiškai atliekamas testavimas leidžia garantuoti ir priešakinėse fronto linijose kovojančiųjų, ir visuomenės saugumą. Plečiant testuojamųjų ratą, siekiama apsaugoti labiausiai pažeidžiamus visuomenės narius, ypač sergančius lėtinėmis ligomis, vyresnio amžiaus, kuriems susirgti rizika – didžiausia.

Sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimą galite rastičia.

Visus operacijų vadovo sprendimus galite rastičia.

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai

Prisijungti galite čia

 
   
   
     
           
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema