Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
eng
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Liepa
    2018     
Naujienos
2018-07-16
Neužmirškite: jei norite įsirengti reklamą ar iškabą, reikia gauti leidimą!

Pagausėjus savavališkų išorinės reklamos įrengimo atvejų Kėdainių mieste bei rajone, siekiame priminti reklamos savininkų atsakomybę bei įnašą į bendrą Kėdainių miesto bei rajono estetikos gerinimą, formavimą saugant istorinio miesto kraštovaizdį, kultūros vertybes ir tausojant, gerinant savito miesto estetinį reprezentuojantį įvaizdį.

Kiekviena reklama ar stendas yra indėlis į mūsų miesto vizualų reprezentavimą, tad leidimus reguliuojančios institucijos siekia, kad jos būtų tvarkingos, teisingos ir tinkamai pritaikytos.

Leidimai įrengti išorinę reklamą − pagal bendras taisykles visoje Lietuvoje 

Leidimai įrengti išorinę reklamą Kėdainių rajone išduodami pagal Lietuvos Respublikos ūkio ministro patvirtintas Išorinės reklamos įrengimo taisykles. Taisyklėse nurodyta, su kuriomis institucijomis reklamos projektas derinamas, kuriuos dokumentus reikia pateikti prie paraiškos, taip pat nurodyti leidimų išdavimo terminai. 

Leidimai išduodami pagal Leidimų įrengti išorinę reklamą išdavimo tvarkos aprašą 

2014 m. sausio 10 d. išleistas Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymas Nr. AD-1-25 „Dėl Leidimų įrengti išorinę reklamą išdavimo tvarkos Kėdainių rajono savivaldybės administracijoje aprašo tvirtinimo“. Buvo patvirtintas Leidimų įrengti išorinę reklamą išdavimo tvarkos Kėdainių rajono savivaldybės administracijoje aprašas ir Paraiškos išduoti leidimą įrengti išorinę reklamą forma. 

Norint gauti leidimą įsirengti reklamą, pirmiausia reikia paruošti reklamos projektą. Tai – trumpas aiškinamasis raštas, reklaminio įrenginio schema topografiniame plane (jei numatoma statyti reklaminius įrenginius), situacijos schema, esamos situacijos vaizdas, fotomontažas su reklamos įrenginiu, reklamos spalvinis bei grafinis vaizdas, reklaminio įrenginio brėžiniai. 

Jei numatoma reklama kultūros paveldo teritorijoje (Kėdainių senamiesčio zonoje), projektas pirmiausia turi būti suderintas su Kultūros paveldo departamentu Kaune. Jei numatoma statyti stendus prie gatvių ir kelių ne gyvenvietėse, projektas derinamas su policijos pareigūnais.Tada savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriui tiesiogiai ar elektroninėmis priemonėmis reikia pateikti paraišką, reklamos projektą, pastato ar sklypo nuosavybės dokumento kopiją, reikalingus sutikimus ir kitus dokumentus (veiklos registravimo pažymą, verslo liudijimo kopiją, pastato nuosavybės teisę patvirtinančių dokumentų kopiją arba pastato savininko raštišką sutikimą). 

Išorinė reklama turi atitikti reikalavimus 

Jei reklama įrengiama ant statinių, savo forma ir masteliu turi derėti prie jų architektūros, neturi uždengti architektūrinių elementų ir detalių, keisti statinių kompozicijos, jų vizualinių charakteristikų ir architektūrinių sprendinių. Reklaminis įrenginys turi būti saugus, derėti prie kraštovaizdžio ir nekenkti aplinkai. Reklamos skleidėjas privalo prižiūrėti, kad reklama būtų tvarkinga, neapiplyšusi, neapgadinta, informacija nepasenusi, atitinkanti išduotą leidimą. Netvarkingą reklamą ar iškabą privaloma pakeisti nauja pagal esamą projektą arba gauti naują leidimą naujam maketui, o pasibaigus išorinės reklamos galiojimo laikui – arba prasitęsti leidimą, arba tvarkingai pašalinti reklamą ir sutvarkyti aplinką. Savavališkai įrengtos išorinės reklamos bus nukabinamos jų savininkų lėšomis, skiriamos administracinės baudos. 

Pagal taisykles, „išorinė reklama turi būti įrengiama vadovaujantis projektavimą, statybą, kraštovaizdžio apsaugą, teritorijų planavimą, valstybinės kalbos vartojimą reguliuojančių teisės aktų nuostatomis“, tad, gavęs prašymą leisti įrengti reklamą, savivaldybės specialistas tikrina, ar reklamos projektas atitinka visus reikalavimus. Leidimas išduodamas ne vėliau kaip per 20 darbo dienų.

Už reklaminį plotą reikia mokėti 

Pagal savivaldybės tarybos patvirtintus Vietinių rinkliavų nuostatus, už 1 kvadratinį reklaminio ploto metrą mieste renkama 87 Eur, o Kėdainių senamiesčio teritorijoje –145 Eur rinkliava vieneriems metams už 1 kvadratinį metrą. Jei reklamuojama veikla kaimo teritorijoje, rinkliavos dydis –16 Eur už 1 kvadratinį metrą metams, o už trumpalaikę reklamą reikia mokėti 2,9 Eur už parą. Už leidimą įrengti iškabą mokestis neimamas, bet projektas privalo būti suderintas ir jam išduotas leidimas. 

Kur ieškoti informacijos 

Išorinės reklamos įrengimo taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos ūkio ministro, galite rasti Teisės aktų registre: https://www.e-tar.lt/portal/forms/legalAct.html?documentId=TAR.227E5D9EC4AC

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu patvirtinto Leidimų įrengti išorinę reklamą išdavimo tvarkos Kėdainių rajono savivaldybės administracijoje aprašo nuoroda: https://www.e-tar.lt/portal/legalAct.html?documentId=7ed135b0841011e3a31cd3b1d0ac5038

Naudingos informacijos ir reikalingų dokumentų pavyzdžius rasite Kėdainių rajono savivaldybės tinklalapyje: Urbanistika ir architektūra – Leidimai ir rinkliavos. 

Jei turite klausimų dėl reklamos įrengimo, galite skambinti į savivaldybę tel. 69532.

1 nuotr. - Savavališkai mieste pristatę reklamos stendų Čekijos cirko reklamuotojai buvo nubausti administracine bauda. 

2 nuotr. - Jei numatoma reklama Kėdainių senamiesčio zonoje, projektas pirmiausia turi būti suderintas su Kultūros paveldo departamentu Kaune.

Parengė Eglė Švedaitė, Architektūros ir urbanistikos skyriaus dailininkė-dizainerė

 

 

 

 

 

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
 
 
       
           
Iš viso apsilankė: 13449213
Šiandien apsilankė: 1677
Dabar naršo: 46
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema