Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Liepa
    2019     
Naujienos
2019-07-17
Atstovauti savo Valstybei ir kraštui – didelė garbė

Vasaros vidurys, o rinkiminiai metai eina į pabaigą. Pavasarį vyko rinkimai į savivaldą, po jų delegavome savo atstovus į Europos parlamentą   ir išrinkome svarbiausią šalies vadovą – Lietuvos Respublikos Prezidentą. Liepos 12 dieną Jo Ekscelencija Gitanas Nausėda prisiekė Seime. Lietuva atsisveikino su dešimtmetį žmonėms dirbusia Prezidente Dalia Grybauskaite. Beveik 100 dienų dirba ir naujoji Kėdainių rajono savivaldybės taryba.

Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis LR Seimo Primininko Viktoro Pranskiečio  kvietimu kartu su kitų savivaldybių merais dalyvavo  iškilmingame LR Seimo posėdyje, kuriame Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda prisiekė ir jam buvo įteiktos prezidento regalijos.  Meras Valentinas Tamulis pastebėjo, kad Prezidento Priesaika Seime buvo labai iškilmingas renginys. Jautėsi  pakili nuotaika.

Tą pačią dieną buvo formuojama Lietuvos miestų ir miestelių vėliavų kolona ir buvo numatyta etnografiškų regionų bei užsienio lietuvių vėliavų pagerbimo ceremonija aikštėje prie Vilniaus arkikatedros bazilikos. Ji truko apie 40 minučių. Po prezidento priesaikos Seime  meras  nuvyko į Katedros aikštę, kur rikiavosi vėliavnešiai  ir pasveikino mūsų krašto atstovus.  

Atstovavo Kėdainiams ir Pernaravai

Kėdainių rajono savivaldybei buvo skirtos dvi vietos dalyvauti šioje iškilmingoje eisenoje, kuri buvo Prezidento inauguracijos ceremonijos dalis.  Tradiciškai tokiose ceremonijose yra kviečiami tik šalies miestai ir miesteliai, kurie turi heraldikos  komisijos patvirtintas vėliavas. Mūsų rajone tokias vėliavas, be Kėdainių miesto vėliavos, turi dar penki miesteliai: Gudžiūnai,  Josvainiai, Krakės, Pernarava,  Surviliškis. Mums visi miesteliai yra svarbūs, nes visi turi iškilių ir pagarbos vertų žmonių, jų sena istorija, puoselėjamos tradicijos, plėtojamos vertybės, todėl buvo pasirinktas atsitiktinis sprendimas. Seniūnų susirinkimui pirmininkavusio administracijos direktoriaus Arūno Kacevičiaus ranka lėmė dalyvavimą Pernaravai. Pasitaręs su bendruomene, vėliavą nešė pats seniūnas Artūras Gustas.  

Artūrui Gustui ceremonija paliko reikšmingo įvykio įspūdį.  „Retai pasitaiko proga dalyvauti tokiame iškiliame renginyje. Mus labai gražiai iš Kėdainių išleido ir savivaldybės vadovai, o Katedros aikštėje pasveikino meras. Jau nuo pat ryto buvo puiki nuotaika ir visą  tą dieną buvo labai draugiška, šilta, jauki atmosfera, lydėjo gera nuotaika ir aplinkinių dėmesys bei šypsenos“ – sakė Pernaravos seniūnas  ir Josvainių miestelio gyventojas  Artūras Gustas.

Rimta pareiga

Kėdainių miesto vėliavą Prezidento inauguracijoje nešti buvo deleguotas jaunas, žmonių pasitikėjimą savo darbštumu ir atsidavimu žmonėms įgijęs ir ne kartą jį įrodęs gydytojas,  naujos kadencijos rajono tarybos narys, Metų gydytojo vardo laureatas Alfredas Hofmanas. Gydytojas jam patikėtą pareigą įvykdė savo atostogų metu. „Tokioje ceremonijoje dalyvauju pirmą kartą ir tai tikrai labai unikali patirtis. Esi ne žiūrovas, o dalyvis. Ir tai didelis skirtumas. Labai stiprus jausmas yra išgyventi tą vienybės jausmą eisenoje, kai šalia kiti savo miestams atstovaujantys žmonės, įkvėpti atsakomybės ir pareigos. Visi apsivilkę savitais tautiniais rūbais, atsispindi kiekvieno krašto skirtumai“,  − įspūdžiais pasidalino Alfredas Hofmanas. Tokia pati užduotis prieš dešimt metų išrinkus LR Prezidentę Dalią Grybauskaitę buvo patikėta ir krašto kultūros premijos laureatui nusipelniusiam muzikos mokytojui Zenonui Jonui Bernadišiui.

Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis pagarbiai atsisveikino ir su kadenciją baigiančia LR Prezidente Dalia Grybauskaite. Mūsų krašto žmonės taip pat rinko ir buvusią Prezidentę, pasitikėjo  ja ir savo kukliu kasdieniu darbu nuoširdžiai prisidėjo prie jos tikslų įgyvendinimo, todėl jai Kėdainių krašto žmonių vardu meras padėkojo už darbą mums visiems, už pastangas, kad Lietuva būtų tvirta, stipri ir vieninga valstybė, ir perdavė simbolines mūsų krašto žmonių dovanas.

Simbolinė ceremonija

Inauguracija yra simbolinė ceremonija. Jos metu atsiskleidžia naujo vadovo planai ir svarbiausios kryptis. Tai fiziškai, emociškai ir techniškai sudėtingas renginys. Joje daug veiksmo,  elementų ir simbolių, kurie kruopščiai parenkami, apgalvojami. Pavyzdžiui, Kėdainių mero inauguracijoje pirmą kartą rajono gimnazijos: Akademijos, Krakių, Šėtos, Atžalyno ir Šviesioji − formavo delegacijas iš labiausiai nusipelniusių mokinių. Mokyklos bendruomenė pati sprendė, kas atstovaus jiems kartu su mokyklos vadovu. Be to, dar buvo pakviesta ir visa Mokinių savivalda. Taip pat jaunimas inauguracijoje sakė sveikinimo kalbą. Tokiu būdu norėta parodyti, kad inauguracijos šventė nukreipta į ateitį. Bene pirmą kartą tokioje ceremonijoje buvo panaudota ir istorinė Lietuvos vėliava, su kuria buvo laimėtas Žalgirio mūšis. Tuo norėta atliepti ne tik krašto, bet ir tautos svarbias pergales. Tai pat buvo dalis, skirta visai visuomenei. Joje viena iš trijų simbolines iškilmes užtvirtinančių salvių taip pat buvo „už ateitį“.

Kėdainių rajono savivaldybės taryba prisiekė 2019 metų balandžio 17 dieną. Liepos 25 dieną Kėdainių rajono savivaldybės tarybai ir merui sueis 100 dienų.

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai

Prisijungti galite čia

 
 
   
   
           
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema