Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930010203
Balandis
    2020     
Naujienos
2020-04-02
Pirkdami maisto produktus, elkitės labai apgalvotai

Žmonės, šiuo metu būdami apribojimų ruože ir norėdami bet kokia kaina sumažinti viruso plitimą, vis tiek turi tenkinti savo pirminius ir aukščiausius ‒ dvasinius poreikius. Tam, kad išgyventume šį laikotarpį ir galėtume realizuoti kilnesnius tikslus, kasdien turime pasirūpinti pusryčiais, pietumis ir vakariene – tai būtiniausias mūsų fiziologinis poreikis.

 

Tačiau ėjimas į parduotuvę tampa gana sudėtingu ir neįprastu procesu. Tai bene vienintelė vieta, kurioje, kad ir apribotai, bet vyksta žmonių ir prekių judėjimas. Svarbiausia laikytis bendrų karantino principų – 2 metrų atstumas, švara, rankų higiena, kosėjimo ir čiaudėjimo etiketas, tačiau rekomenduojame atkreipti dėmesį ir į kitus patarimus.

Šiuo metu dirba parduotuvės, prekybos centrai, kurių pagrindinė veikla – maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimas bei maisto produktais prekiaujančios turgavietės. Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovybė sugriežtino reikalavimus prekybos vietoms karantino metu. Visi siekia išvengti arba apriboti pirkėjų srautus. Prekybos centrai ir kitos maisto parduotuvės tikrai paiso nurodymų, bet į kai ką turime atkreipti dėmesį ir mes patys.

Kaip elgtis, kad būtume saugesni?

Apsipirkti turi eiti tik vienas šeimos narys. Jeigu atvykote dviese, kitas žmogus gali palaukti lauke arba automobilyje.

Išeidami iš namų – susidarykite būtiniausių prekių sąrašą. Tai padės greičiau apsipirkti, o vėliau nereiks vėl eiti užmirštos būtinos prekės. Susisteminkite prekes, kad nereiktų pirmyn, atgal vaikščioti po parduotuvę. Susitarkite su namiškiais, kad jie kiekvienas surašys, ko kam reikia, tuomet perkančiam asmeniui nebereiks galvoti ar stoviniuoti prie lentynų. Vienu metu pirkite daug prekių ir ilgesniam laikui, kad nereiktų dažnai eiti į parduotuvę.

PREKYBOS VIETOJE

Eidami į parduotuvę užsidėkite kaukę ir vienkartines pirštines.

Parduotuvėje dezinfekuokite rankas ir krepšio ar vežimėlio rankeną.

Perskaitykite iškabintas apsipirkimo ir elgesio instrukcijas.

Laikykitės nuo kitų pirkėjų ir pardavėjų ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo. Atkreipkite dėmesį, ar tarp veikiančių kasų išlaikomas toks pat ‒ 2 metrų atstumas. Nesisverkite prie pardavėjų per stiklo užtvaras, o jei tokių nėra, laikykitės atokiai.

Nesigrūskite prie lentynų.

Nekosėkite ir nečiaudėkite parduotuvėje atvirai – laikykitės etiketo

Rinkitės tik supakuotas prekes

Atsiskaitydami naudokitės tik bankinėmis kortelėmis. Nuolaidų korteles braukite patys. Lietuvoje veikiantys bankai taiko iki 50 Eurų atsiskaitymų limitą bekontaktėmis mokėjimo kortelėmis.

GRIŽĘ NAMO

Prekes, jei tik įmanoma, saugiai palikite lauke ar sandėliuke bent kelioms valandoms.

Nusiimkite pirštines, respiratorių visai neliesdami arba kuo mažiau liesdami jų išorinį paviršių. Sudėkite į maišelį ir išmeskite.

Batus nusiaukite, drabužius nusirenkite ir kitus daiktus (raktus, telefoną ir kt.) palikite prieškambaryje. Tuos, kuriuos galite, iš karto dėkite skalbti. Viršutinių drabužių geriau nelaikyti su kitais dėvimais drabužiais.

Gerai nusiplaukite rankas, nusivalykite ir dezinfekuokite akinius, piniginę bei telefoną.

Gerai būtų nusiprausti po dušu.

Parsinešę prekes, visas pakuotes nuplaukite arba nuvalykite. Sudėkite į joms skirtas vietas.

Nepamirškite, kad virusas COVID-19, remiantis „New England Journal of Medicine“ leidinyje paskelbta informacija, lieka gyvybingas ir pavojingas:

  • ant guminių pirštinių – 8 valandas
  • ant vario ir medienos – 4 valandas
  • ant aliuminio – 2/8 valandas
  • ant popieriaus ir kartono – 24 valandas
  • ant plastiko – 72 valandas
  • ant nerūdijančio plieno – 48/72 valandas

Prieš eidami apsipirkti pasitikrinkite, ar jūsų parduotuvė dirba. Karantino metu yra pasikeitęs kai kurių prekybos tinklų ir kitų parduotuvių darbo laikas.

Prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvės dirba nuo 9:00 ryto iki 20:00 valandos vakaro.

Prekybos tinklo IKI ‒ nuo 8:00 ryto iki 20:00 valandos vakaro.

NORFA pirmadieniais‒šeštadieniais nuo 7:00 iki 9:00 val. ryto kviečia apsipirkti tik vyresnius nei 60 m. senjorus, o visų kitų pirkėjų laukia tik nuo 9:00 valandos ryto. Balandžio 11 prekybos centras dirbs iki 20:00; o Velykų sekmadienį ‒ nedirbs, balandžio 13 d. – dirbs nuo 8:00 valandos.

LIDL visoje Lietuvoje dirba nuo 9:00 ryto iki 20:00 valandos vakaro. Nuo 9:00 iki 11:00 valandos, prekybos tinklas teikia prioritetą senjorų apsipirkimams ir sudaro jiems galimybes atsiskaityti už prekes nelaukiant eilėje.

Persitvarko ir kėdainiečių pamėgtos mažosios maisto krautuvėlės. Pirmadieniais nebedirba GURKĖ, o antradieniais‒šeštadieniais ji atidaryta nuo 10:00 iki 18:00 valandos.

Krautuvėlė „Ragauk“ surenka jūsų pageidaujamų produktų krepšelį ir Kėdainiuose į namus pristato nemokamai, o rajone ‒ už simbolinį mokestį. Tel. 8 650 14269

APRIBOJIMAI

Vienam pirkėjui vieno apsipirkimo metu galima įsigyti

  • ne daugiau kaip 50 vienetų medicininių kaukių,
  • ne daugiau kaip 1 taros vienetą dezinfekcinio skysčio arba, kelis taros vienetus, kurių bendra talpa ne didesnė kaip 1 litras.
  • apsauginių pirštinių ne daugiau kaip vieną pakuotę arba, jei pakuotė mažesnė nei 100 vienetų, keletą pakuočių, kuriose bendras kiekis apsauginių pirštinių neviršija 100 porų

Parduotuvėse sustabdytas daugkartinių pakuočių, už kurias numatytas užstatas, priėmimas taromatuose, bet leista jas priimti parduotuvės viduje rankiniu būdu.

Būkime paslaugūs kaimynams ir seneliams. Pasirūpinkite savo artimaisiais ir draugais. Važiuodami apsipirkti draugiškai pasiteiraukite, ar kažkam iš Jūsų artimos aplinkos šiuo metu nereikia prekių taip pat. Kitą kartą jie padės jums, viena išvyka iš namų bus mažiau. Kai kurios parduotuvės karantino metu nepriima mokesčių už komunalines paslaugas.

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai

Prisijungti galite čia

 
   
   
     
           
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema