Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
English
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829300102
Lapkritis
    2018     
Naujienos
2018-11-15
Per vienerius metus bus sutvarkytos keturios gatvės, dar keturios atnaujinamos

Vieni miestai gražinasi, kiti tvarkosi, treti puošiasi, o Kėdainiai tiesiog keičiasi, didžiausią dėmesį skirdami kapitaliniam miesto gatvių sutvarkymui – įsitikinęs Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis. Administracijos vadovo paskaičiavimu, vien aštuonių intensyvaus eismo gatvių sutvarkymo darbams nuo 2017-ųjų iki 2021 metų numatytas apie 3,5 mln. Eur finansavimas.

Palankūs orai leidžia judėti pirmyn

„Ar verta tiek investuoti į miesto infrastrukūrą? Net nekyla klausimų. Juk daugelį metų remonto nemačiusios gatvės ne tik gadino estetinį miesto vaizdą, bet ir buvo nesaugios, gadino automobilius, o dalis jų neturėjo net šaligatvių, ką jau kalbėti, kad nebuvo dviračių takų, tvarkingų žaliųjų zonų. Žinoma, tvarkymo darbai gyventojams sukelia nepatogumų, tačiau juos ištvėrus naudosimės atnaujintomis gatvėmis“, – kalbėjo O. Kačiulis.

Šiuo metų laikotarpiu ypač palankus oras lauko darbams džiugina savivaldybės administracijos vadovą, nes toliau tęsiami asfaltavimo darbai A. Kanapinsko gatvėje, vyksta duobėtos Lauko gatvės remontas. Kelininkai darbuojasi ir kitose miesto gatvėse.

Įvertino darbų kokybę

Prieš keletą dienų prasidėjusio remonto eigą Lauko gatvėje bei kitose, darbų kokybę apžiūrėjo ir įvertino rajono savivaldybės administracijos direktorius O. Kačiulis bei Statybos ir turto skyriaus vyr. specialistas Audrius Zubavičius.

Darbinio vizito metu savivaldybės atstovai aptarė, kiek padaryta per keletą dienų nuo pastarojo jų apsilankymo praėjusios savaitės pabaigoje A. Kanapinsko, Pramonės, Dotnuvos gatvėse. Taip pat atkreipė dėmesį į taisytinus dalykus.

„Jau sutvarkyta nedidukė Lauko gatvė. Remonto metu šios gatvės atkarpoje nuo Gegučių gatvės iki Ramybės skvero atnaujinta asfaltbetonio danga. Darbų sutarties vertė – 31 096 Eur“, – sakė A. Zubavičius.

Pagal planą turėtų užbaigti gruodį

Toliau tęsiama A. Kanapinsko gatvės rekonstrukcija, kuri pagal planą turėtų būti užbaigta iki metų pabaigos. Ši judri gatvė bus visiškai rekonstruota – pakloti nauji pagrindai, įrengti lietaus nuotekų tinklai, dalyje gatvės išlieta nauja dvisluoksnė asfaltbetonio danga, bus sutvarkyti šaligatviai ir įrengti modernūs LED apšvietimo tinklai.

Buvusioje itin avaringoje A. Kanapinsko, Gegučių ir Liaudies gatvių sankryžoje automobilių srautai jau nukreipiami nauja žiedine sankryža. Šiuo metu vienoje gatvės pusėje toliau liejamas asfaltas. Artimiausiuose planuose – šaligatvių ir aplinkos tvarkymas, suoliukų ir šiukšliadėžių įrengimas.

Rajono savivaldybės administracijos direktoriaus O. Kačiulio teigimu, gyventojų ir ypač vaikų saugumui užtikrinti būtina įrengti saugią pėsčiųjų perėją.

„Tankiai gyvenamame kvartale A. Kanapinsko gatvėje bus įrengta iškilioji perėja, kuria kasdien dideli vaikų srautai eina į LSU „Aušros“ progimnaziją ir „Atžalyno“ gimnaziją“, – sakė O. Kačiulis.

A. Kanapinsko gatvės planuojama rekonstrukcijos vertė – 870 606 Eur.

Rekonstrukcija persikels į ateinančius metus

Pasak savivaldybės administracijos vadovo, dalis šiemet pradėtų Dotnuvos, Pramonės (atkarpa nuo Vakarų-Cukraus g. sankryžos iki Metalistų g.) ir Pergalės gatvių tvarkymo darbų persikels į ateinančius metus. O netrukus bus pasirašyta P. Lukšio gatvės rangos darbų sutartis.

Dotnuvos ir P. Lukšio gatvių sutvarkymą planuojama užbaigti jau kitąmet. Toliau bus tęsiama Pramonės ir Pergalės gatvių rekonstrukcija.

„Jau ateinančiai metais atnaujinsime P. Lukšio gatvę – nauja danga ir šaligatviai, įrengtos papildomos automobilių stovėjimo vietos, abiejose gatvės pusėse bus įrengtos autobusų sustojimo vietos, modernus apšvietimas, lietaus nuotekų tinklai. Taip pat bus pasodinta ir naujų medžių. Visiems šiems darbams numatytas 602 285 Eur finansavimas“, – kalbėjo O. Kačiulis.

Visur bus atliekami būtiniausi darbai

Pramonės gatvės (nuo sankryžos su Vakarų–Cukraus g. iki Metalistų g.) rekonstravimo darbai prasidėjo šių metų gegužę, juos tikimasi užbaigti 2019-ųjų lapkritį. Už maždaug 390 910 Eur sumą, kaip ir kitose renovuojamose gatvėse, taip pat bus atlikti visi būtiniausi darbai – atnaujinta asfaltbetonio danga, įrengtas pėsčiųjų-dviračių takas, šaligatviai, LED apšvietimas ir kt.

Šiuo metu intensyvus remontas, kuriam skirta 197 180 Eur, vyksta Dotnuvos gatvėje.

Paruošiamieji tvarkymo darbai atliekami Pergalės gatvėje (vertė – 656 540 Eur).

Senamiestyje – patrauklu ir autentiška

Jeigu vienos gatvės dar tvarkomos, tai kitos jau džiugina vietos gyventojus. Štai šiemet Kėdainių senamiestyje užbaigta Žydų gatvės rekonstrukcija, kuriai skirta – 144 tūkst. eurų. Ši sutvarkyta jauki gatvelė – svarbus žingsnis atkuriant senamiestį, kuris būtų patrauklus gyventojams, o gatvė išsaugotų savo autentiškumą.

„Ilgus metus buvusi prasčiausios būklės vos septyniasdešimties metrų Žydų gatvė sutvarkyta šiais metais. Atliekant darbus – klojant naujas akmens riedulių ir granito plokščių dangas su pagrindais, tvarkant lietaus nuotekų tinklus, įrengus LED apšvietimą, kartu išsaugotas šios gatvelės autentiškumas“, – sakė A. Zubavičius.

Pagerėjo dar dviejų gatvių būklė

Anksčiau laiko baigta Nuokalnės gatvės rekonstrukcija. Dėl prastos būklės daug gyventojų nusiskundimų sulaukdavusios gatvės rekonstravimo darbai baigti ankščiau sutarties termino – ne 2019 m. rugsėjį, o 2018 m. rugpjūtį. Jų vertė – 484 350 Eur.

„Šioje gatvėje taip pat įrengta nauja asfaltbetonio danga, lietaus nuotekų tinklai ir gatvės LED apšvietimas, naujai paklotas pėsčiųjų-dviračių takas, pastatyti suoliukai ir šiukšliadėžės“, – sakė O. Kačiulis.

2018-aisis per mėnesį buvo atnaujinta ir Budrio gatvės dalis bei sutvarkyti šaligatviai. Remonto, kuris atsiėjo apie 49 850 Eur, metu buvo sutvarkyta ir automobilių stovėjimo aikštelė.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija, tel. 69543, 69557

Cituojant arba kitaip platinant Kėdainių rajono savivaldybės informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį





Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
 
 
   
   
           
Iš viso apsilankė: 13912720
Šiandien apsilankė: 196
Dabar naršo: 45
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema