Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
eng
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Sausis
    2018     
Naujienos
2018-01-18
Dotnuvos komandos ugniagesiams – modernesnis automobilis

Kėdainių rajono savivaldybė krašto ugniagesiams nupirko žymiai naujesnį ir modernesnį tarnybinį automobilį, kuris skirtas gaisrams gesinti bei kitiems pagalbos darbams atlikti. Šia transporto priemone jau džiaugiasi Dotnuvos ugniagesių-gelbėtojų komanda.

Tęs pradėtą darbą

Naująjį pirkinį apžiūrėjo ir įvertino Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius ir savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis.

Rajono vadovas tikisi, kad automobilis gerai ir ilgai tarnaus Dotnuvos ugniagesiams.

„Džiugu, kad nuo pat šalies Nepriklausomybės atgavimo prieš 27-erius metus tai – pirmas automobilis, kurį įsigijo mūsų priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba. Tikiu, jog šį pradėtą darbą tęsime ir toliau. Sulaukę palaikymo iš rajono savivaldybės tarybos šiemet taip pat planuojame numatyti lėšų, už kurias bus galima įsigyti dar vieną mūsų rajono priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos komandai skirtą automobilį, nes šiuo metu ugniagesių technika yra labai pasenusi, automobiliai sovietiniai, neekonomiški, gendantys“, – sakė S. Grinkevičius.

Technikos būtinai reikėjo

Kėdainių rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos vadovo Andriaus Miliausko teigimu, tarnyboje šiuo metu yra devynios ugniagesių komandos, o jų turima technika – sena ir nepatikima. Per metus savivaldybės priešgaisrinės tarnybos komandos į iškvietimus išvažiuoja vidutiniškai apie 200 kartų.

„Beveik visi turimi automobiliai, kurių iš viso yra trylika, yra fiziškai ir morališkai pasenę. Seniausias yra pagamintas 1970 metais, jauniausias – 1990-ųjų gamybos automobilis. Ši technika užšąla, neužsikuria, būna, kad ir neprivažiuoja iki gaisro vietos, todėl ją reikia nuolat remontuoti. Štai ir dabar Dotnuvos komandos kieme stovi sugedęs automobilis, todėl naujos technikos mums būtinai reikėjo“, – pabrėžė A. Miliauskas.

Įsigyta reikalinga įranga

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos vyr. specialistas civilinei ir priešgaisrinei saugai Stasys Okunevičius pasidžiaugė, kad pernai buvo įsigyta ir daugiau ugniagesiams būtinos įrangos, tarp kurios ir suspausto oro kvėpavimo aparatai. Jų įsigijimą taip pat finansavo Kėdainių rajono savivaldybė.

„Praėjusiais metais buvo įsigyti trys tokie aparatai, o šiemet taip pat planuojame įsigyti dar ne mažiau trijų. Tai didelis ugniagesių darbo palengvinimas, nes užsidėjus juos, drąsiai galima eiti į uždūmintas patalpas, gesinti degančius laukus, šiaudus. Taip pat nupirkta ir speciali radijo stotis, vandens siurblys. Tad materialinė bazė sukurta išties gera“, – sakė S. Okunevičius.

Džiaugiasi skirtu automobiliu

Šiuo metu Dotnuvos ugniagesių komandoje dirba devyni ugniagesiai. Jos skyrininkas Vytautas Berankis džiaugėsi jiems skirtu automobiliu, nes komandos ugniagesiams nemažai laiko ir jėgų atima senos technikos remontas: pernai buvo rekonstruoti ir gerokai padidinti garažai.

„Automobiliai, kuriems daugiau kaip keturiasdešim metų, nėra labai patikimi gesinant gaisrus ir atliekant gelbėjimo darbus. Todėl rajono vadovams dėkojame už naująjį, mums skirtą, automobilį“, – sakė V. Berankis.

Kėdainių savivaldybės administracija šiam pirkiniui iš savo biudžeto skyrė apie 47 tūkst. eurų.
1997 metais pagamintas automobilis „Renault 210“ atkeliavo iš Prancūzijos. Jo kabinoje telpa keturi ugniagesiai.

Senasis Dotnuvos komandos automobilis nurašytas nebus, jis bus perduotas kitai rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos ugniagesių komandai.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija, tel. 69543, 69557

Cituojant arba kitaip platinant Kėdainių rajono savivaldybės informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
 
 
       
           
Iš viso apsilankė: 12642945
Šiandien apsilankė: 2965
Dabar naršo: 79
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema