Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
eng
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Liepa
    2018     
Naujienos
2018-07-19
„Mėlyna ir geltona“ kviečia prisidėti prie pagalbos Ukrainos vaikams akcijos

Šiais metais Kėdainių lietuvių ir švedų draugija susidraugavo su žymiausiu Lietuvoje švedu Jonu Ohmanu. Vasario mėnesį buvo organizuotas  susitikimas su juo, o birželį įvykdyta akcija „Mėlyna ir geltona“, per kurią rinkti rūbeliai, batukai, žaislai,  reikmenys būtent Ukrainos vaikams, gyvenantiems Donbase, fronto zonoje ar pafrontėje. Šįkart skelbiama akcija truks iki rugsėjo 10 dienos.

Birželį surinkti  daiktai atiteko vaikams Lisičiansko vaikų namuose, Avdejevkoje ir  Nižnijos gyvenvietėse prie pat fronto, netoli Severodonecko. Kėdainiečių labdaros daiktus tiems, kam labiausiai reikia, nuvežė J. Ohmanas  su savo organizacijos  „Mėlyna ir geltona“ nariais, nuolat padedančiais Ukrainos žmonėms.

Žinia, J. Ohmanas su savo įkurtos organizacijos VšĮ „Mėlyna ir geltona“ („Blue/Yellow“) bendraminčiais nuo 2014-ųjų nuolat teikia humanitarinę ir karinę pagalbą. Už nuveiktus darbus organizacijos nariai ne kartą buvo apdovanoti.

Lietuva yra viena iš pasaulio šalių, kuri labiausiai ir efektyviausiai remia Ukrainą tiek humanitarine, tiek karine forma. Džiugu, kad ir Kėdainiai neliko nuošaly.

„Esame labai dėkingi žmonėms Kėdainiuose, Panevėžyje, Kaune, Vilniuje, kituose Lietuvos miestuose.  Parama turi ne tik tiesioginę, bet ir psichologinę prasmę, kurią vis labiau jaučiame. Ačiū!“, − sakė J. Ohmanas.

Dvasinio, politinio nusiteikimo išraiška

„Tik labai nesijuokit, kad Kėdainių vėliava išskleista  tarsi aukštyn kojom. Žinot, visgi netoli karo zona, stresas, o be to, iš kur tiem ukrainiečiams labai žinoti, kaip turi būti, − linksmai rašė feisbuke R. Švedienė, pasidalijusi J. Ohmano įkelta nuotrauka iš Ukrainos. − Tai tik rodo, kad reikia dar kartą ir dar ne vieną organizuoti tokias akcijas. Tada ir susidraugausime labiau, ir susižinosime, kur ta mėlyna, kur ta geltona kurios šalies turi būti. Iš tikro daiktų, reikmenų, žaislų buvo gerokai daugiau, nei matome nuotraukoje. Bet juk ne dėl nuotraukų tai daroma. O viešinti geras iniciatyvas, mano nuomone, reikia, bet ne dėl to, kad girtumėmės, o vieni kitus padrąsintume, įkvėptume kažką gero dėl kitų nuveikti. Kai kas gal pasakys, kad anokia čia pagalba, smulkmės. Bet aš manau, kad  jei po truputėlį kažkas kažką gero darytų, tai ir susidarytų ne taip ir mažai, o ir vieni kitais labiau pasitikėtume gyvenime, savo širdis sušildytume. Manau, šiuo atveju svarbesnė gal ne materialinė, o dvasinė pusė. Jausti palaikymą, draugystę yra labai svarbu visiems. Pagaliau tai ir tam tikra politinio  požiūrio išraiška. AČIŪ visiems prisidėjusiems Kėdainių lietuvių ir švedų draugijos nariams, visiems kėdainiečiams, kurie pristatė labdaros daiktelių,− kalbėjo R. Švedienė.

Akcija  „Mėlyna ir geltona“  − iki rugsėjo 10 dienos

Nors dabar ir vasara, ir visi nusiteikę kiek laisviau, visgi geri darbai nelaukia ir juos pamažu galima vykdyti. Kėdainių lietuvių ir švedų draugija  dar kartą organizuoja šią akciją. Šįkart ji truks  ilgiau: iki rugsėjo 10 dienos.

 „Žinia, mėlyna ir geltona  spalvos dominuoja ne tik Kėdainių ir Švedijos vėliavose, bet ir Ukrainos. Tad tegul gerais darbais mus vienija mėlyna ir geltona! Galbūt ta  maža kėdainiečių pagalba neturės kažkokios didelės ir  lemiamos įtakos, bet juk lašas po lašo ir akmenį pratašo.  Juk  žmonės  dažnai vieni kitus remia ne tik todėl, kad kažko materialaus labai labai reikia, bet ir todėl, kad kitas žmogus justų paramą ir palaikymą.  Geri darbai nelabai telpa į pragmatizmo rėmus, o truputį pabūti idealistais, pasitikinčiais kitais yra labai gerai pačiam žmogui, jo dvasiai. Kažko atidavimas kitam materialia bei dvasine prasme suteikia daug pačiam duodančiajam“, − kviesdama jungtis prie akcijos kėdainiečius kalbėjo R. Švedienė.

Bendradarbiauti  kviečia ir J. Ohmanas, kuris  daiktus nuveš į Donbasą ir išdalins vaikams, kurie gyvena arti fronto, kartais prie pat pavojingo kontakto linijos. „Kviečiame  padovanoti  Ukrainos  vaikams, gyvenantiems fronto ruože, rūbelių, žaislų, kitų vaikų reikmenų. Ypač reikia batukų, kūdikių  maistelio.  Daiktai yra perduodami tiesiai į rankas arba perduodami per itin patikimus partnerius, su kuriais dirbam jau kelis metus karo sąlygomis“, − sakė J. Ohmanas.

Laukiama naujų arba geros būklės dėvėtų vaikiškų rūbų, batų, reikmenų, žaislų. Ukrainiečiai labai apsidžiaugtų, jei nupirktumėte  kūdikių maistelio, vitaminų. 

Jei norite prisidėti,  kreipkitės tel. 8 683 58525 arba rutasvd@gmail.com.

 

 

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
 
 
       
           
Iš viso apsilankė: 13449213
Šiandien apsilankė: 1677
Dabar naršo: 46
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema