Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
English
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829300102
Lapkritis
    2018     
Naujienos
2018-11-16
Įvertino kolektyvinės saugos statinius

Sakykim, susidaro kad ir tokia situacija: Jūs, žmogus iš rajono, esate atvykęs trečiadienį į miesto turgų ir štai pasigirsta sirenos, skelbiamas civilinės saugos signalas „Cheminis pavojus“. O Jūs gi esate pėsčias, be mašinos, visuomeninis transportas ir taip grūste prisigrūdęs žmonių, be šansų įlipti. Ką tada daryti, kur dėtis, kaip pabėgti, kur pasislėpti bent jau kol praeis baisiausias pavojus?

Žinoma, reiktų klausytis nurodymų, kurie būtų skelbiami telefono žinute, garsiakalbiais ir kitaip. Ir jums būtų pasakyta, kad privalote laikytis rimties, stengtis iš teritorijos pasišalinti, o jei neturite galimybių pasitraukti iš pavojingos zonos, būtina slėptis sandariose patalpose. Ir būtų nurodyta, kur geriausia eiti į kokį punktą.

Mieste yra įvairios paskirties statinių, kurie yra numatyti laikinam gyventojų prieglobsčiui. Šie pastatai, civilinės saugos terminais kalbant, kolektyvinės apsaugos statiniai, yra pažymėti specialiu ženklu – lygiakraštis mėlynas trikampis oranžinio fono kvadrate, apibrėžtame mėlynos spalvos rėmeliu. Įprastomis gyvenimo sąlygomis minimi statiniai naudojami įvairiems visuomenės poreikiams, o ekstremaliųjų situacijų metu juos galima pritaikyti gyventojams apsaugoti nuo atsiradusių gyvybei ar sveikatai pavojingų veiksnių. Dažniausiai tokie statiniai yra mokyklos, gimnazijos, kultūros, sporto centrai.

Nuotr. kolektyvinės saugos statiniai yra pažymėti tokiu ženklu

Mūsų savivaldybėje yra 18 tokių kolektyvinės saugos statinių. Tai būtų ligoninė, poliklinika, mokyklos, darželiai, kultūros centras, arena ir kiti pastatai, kurių erdvės ir buitinės sanitarinės sąlygos užtikrina laikinai apgyvendinamų žmonių poreikius.

Savivaldybės meras Saulius Grinkevičius kartu su vyr. specialistu civilinei ir priešgaisrinei saugai Stasiu Okunevičiumi vyko apžiūrėti šių vietų, įvertinti esamą padėtį ir pasikalbėti su įstaigų, kurios įsikūrusios tuose pastatuose, vadovais ir atsakingais asmenimis. Ar jie tikrai žinotų, ką privalo daryti, jeigu čia sueitų ar būtų suvežti žmonės? Iš kur, pavyzdžiui, jie turėtų gauti vandens, maisto, o kas būtų, jei dingtų elektra ir pan.

Nuotr. Meras S. Grinkevičius su civilinės saugos specialistu S. Okunevičiumi  apžiūrėjo kelis kolektyvinės saugos pastatus, pasikalbėjo su įstaigų vadovais

Šiuos ir kitus klausimus sprendžia savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centras, sudarytas iš savivaldybės administracijos, rajono tarnybų, medicinos įstaigų, svarbių įmonių pareigūnų ir specialistų. Centro pratybose mokomasi, kaip su mažiausiais padariniais įveikti pavojus, nustatytus, atlikus savivaldybės pavojų ir rizikos analizę. Įgyvendinti svarbūs techniniai sprendimai, mažinantys galimų pavojų grėsmę, plečiama šiuolaikinė gyventojų perspėjimo sistema. Tačiau civilinės saugos specialistas sakė, kad nežiūrint viso to, įvykus didelio masto nelaimei, būtų ir chaoso. Jo mastą didele dalimi lemtų visų gyventojų žinojimas ir pasirengimas, kaip elgtis vieno ar kito pavojaus atveju, tikslus atsakingų pareigūnų nurodymų vykdymas.

Gyventojai kartais galvoja, kad kolektyvinės apsaugos statiniuose yra slėptuvės su konservais ir dujokaukėmis. Bet taip nėra dėl dabar plėtojamos visai kitokios politikos šiuo klausimu. „Aš dar iš mokyklos laikų pamenu, kaip mokėmės užsidėti dujokaukę, apsauginius drabužius − civilinė gynyba buvo rimtas dalykas, orientuotas į karų sukeliamus pavojus. Dabar mes jau pripratom gyventi taikoje ir mums atrodo, kad nelaimės vyksta kažkur kitur, toli, bet, manau, kas įmanoma, kas nuo mūsų priklauso, reikia padaryti kuo geriau ir būti pasiruošusiems“, −  kalbėjo meras saulius Grinkevičius.

Nuotr. Praeinančiųjų užklausus, ką šis ženklas reiškia, sulaukta  įvairių atsakymų

Meras sakė, kad apmaudu, jog tiek metų šiam reikalui nebuvo skirtas pakankamas dėmesys, štai nebuvo skirta lėšų įrengti specialiai patalpai, kurioje, atsitikus nelaimei, dirbtų už nelaimės likvidavimą, gyventojų evakavimą atsakingi žmonės iš įvairių rajono tarnybų, t. y. savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centras. „Šiuo metu yra įrengiama speciali patalpa mieste, kurioje dirbtų, atsitikus nelaimei, Ekstremaliųjų situacijų operacijų centras. Ta patalpa turi būti aprūpinta gera įranga, turi būti užtikrintas nenutrūkstamas elektros tiekimas, telekomunikacinis ryšys, kad galima būtų kuo skubiau informuoti gyventojus ir organizuoti visą su situacijos sprendimu susijusią veiklą“, − sakė S. Grinkevičius.

Apžiūros metu buvo aptartas ir žmogaus asmeninės atsakomybės klausimas. Namie reiktų turėti maisto atsargų 3 paroms, būtiniausių medikamentų, higienos priemonių. Namas ar butas su sandariais langais ir durimis yra vieta, apsauganti žmones nuo rimtų grėsmių. Visuotinis gyventojų evakavimas vykdomas tik visapusiškai įvertinus susidariusią realią situaciją.

Nuotr. Vyr. specialistas S. Okunevičius, daug metų dirbantis civilinės saugos srityje, sako, kad viskas yra padaryta pagal reikalavimus

Kėdainių rajono savivaldybės informacija, tel. 69543, 69559
Cituojant arba kitaip platinant Kėdainių rajono savivaldybės informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį

 

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
 
 
   
   
           
Iš viso apsilankė: 13912720
Šiandien apsilankė: 196
Dabar naršo: 45
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema