Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Kėdainių rajono savivaldybės piliečių chartija
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Gruodis
    2020     
Naujienos
2020-12-01
COVID-19 naujienos: stiprinama karantino laikymosi kontrolė

Praeitą savaitę Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius kaip įprastai, vykdė reidus mieste ir rajone. Tikrinamos viešosios ir prekybos bei paslaugų vietos. Šią savaitę reidai tęsiami ir kontrolė dar labiau stiprinama, nes toks sprendimas buvo priimtas sekmadienį ekstremalių situacijų komisijoje. Reidus šią savaitę vykdo ir Policijos komisariatas bei Maisto ir veterinarijos tarnyba. Maršrutai derinami, kad vieni kitų nedubliuotų ir kad sutelktos pajėgos duotų kuo geresnį rezultatą.

 

Praeitą savaitę Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai patikrino Kėdainių miestą ir rajono miestelius. Nuo lapkričio 17 dienos iš viso organizuota 10 reidų dėl karantino sąlygų laikymosi. Patikrinta 14 viešojo transporto priemonių, patikrinta 13 viešųjų vietų dėl būriavimosi ir 34 prekybos ir paslaugų teikimo vietos bei viešojo maitinimo įstaigos. Pažeidimų nenustatyta. Laikomasi atstumų ir paisoma klientų skaičiaus ribojimo reikalavimo, kuris yra 10 kvadratinių metrų vienam žmogui. Tikrintose prekybos ir maitinimo įstaigose ant įėjimo durų yra pakabinti informaciniai plakatai su karantino reikalavimais klientams.

Nesilaikantys taisyklių drausminami

Vienas iš labai svarbių karantino reikalavimų – kaukių dėvėjimas, kurio privalu laikytis visiems. Parduotuvių darbuotojai bei jų klientai kaukes dėvi taip, kaip reikalaujama. Akademijoje pastebėti ir sudrausminti neteisingai kaukes dėvėję prekybininkai turgavietėje. Žmonės į pastabas reaguoja geranoriškai ir supratingai, tačiau vis dar pasitaiko ir asmenų, kurie viešose vietose nesilaiko kaukių dėvėjimo reikalavimo. Jeigu tokie žmonės pastebimi, pareigūnai jiems kantriai paaiškina tvarką, kaip teisingai ir kodėl reikia jas dėvėti. Nors daugumai pakanka tik žodinių įspėjimų, primename, kad gali būti skirta administracinė nuobauda nuo 250 (jeigu taikomas administracinis nurodymas) iki 1500 eurų bauda už kaukių nedėvėjimą. „Noriu atkreipti dėmesį, kad neturime tikslo bausti gyventojų, svarbu, kad žmonės suprastų situacijos rimtumą ir tinkamai elgtųsi. Mūsų krašte visi sutikti asmenys buvo nusiteikę pozityviai“, ‒ sako naujoji Viešosios tarkos skyriaus vedėja Danutė Mykolaitienė. Žmonės visais atvejais tinkamai sureaguoja. Be to, skyriaus darbuotojai taip pat dalina kaukes tiems, kurie jų neturi. Vis dėlto 3 administracinės teisenos pradėtos. Du atvejai nustatyti vaizdo kamerų pagalba. Pareikšti 29 žodiniai įspėjimai.

Tikrina izoliacijoje esančius asmenis

Tikrinant saviizoliacijoje esančius žmones, praeitą savaitę aplankytos Kėdainių miesto, Akademijos, Vainotiškių, Siponių ir Vilainių gyvenvietės, Josvainių, Krakių, seniūnijos. Tokios patikros vyksta be kontakto. Asmeniui paskambinama telefonu, patikslinami duomenys ir paprašoma pasirodyti per būsto, kuriame yra, langą. Pažeidimų nenustatyta. Atskirais atvejais būna, kad ir ne iš karto atsiliepia (migdo vaikus, būna duše, įjungtas tylus telefono skambėjimo režimas). Uždavus keletą kontrolinių klausimų, viskas išsisprendžia. „Iš visų patikrintų asmenų sąrašo nenustatėme nei vieno piktybiško atvejo. Iš viso šuo metu saviizoliacijoje yra 278. Kasdien pareigūnai patikrina po 15‒30 žmonių,“ ‒ sakė Danutė Mykolaitienė.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius ir toliau kontroliuos Kėdainių rajone esančią situaciją ir tikrins įvairias gyvenvietes, kaimus ir miesto apylinkes, viešąsias vietas, prekybos centrus dėl apsauginių kaukių teisingo dėvėjimo bei saviizoliacijoje esančius asmenis (neatskleidžiant asmens duomenų) dėl tvarkos laikymosi. Suplanuota organizuoti per šią savaitę 6 priemones. Priemonės organizuojamos ne tik darbo, bet ir po darbo valandų, savaitgaliais. Kėdainių rajono savivaldybės administracijos viešosios tvarkos skyriui nuo šių metų lapkričio 18 dienos vadovauja patyrusi specialistė Danutė Mykolaitienė.

 

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai

Prisijungti galite čia

 
   
   
     
           
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema