Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
eng
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293001
Rugsėjis
    2017     
Naujienos
2017-09-12
Miesto šventė VIDURY LIETUVOS – nuo „Radviliados“ iki gatvės bibliotekėlės

Rugsėjo 7, 8, 9 dienas Kėdainiuose nuskambėjo šventė VIDURY LIETUVOS. Šiais metais tradicinė Kėdainių miesto šventė surengta kiek vėliau nei įprasta, kai į mokyklas jau susirinkę mokiniai, į miestą sugrįžę atostogavusieji. Tad renginių ir pramogų netrūko niekam.

Atidaryta pirmoji Kėdainiuose gatvės bibliotekėlė

Rugsėjo 8-ąją Kėdainių miesto šventės metu Didžiojoje gatvėje ir viešosios įstaigos „Laiptai į viltį“ kiemelyje įsikūrusiame „Geros nuotaikos kieme“ buvo priimamos knygos pirmajai Kėdainiuose gatvės bibliotekėlei, kurios iniciatoriai – Kėdainių kultūros centras ir teatro studija „Polėkis“.

Šios studijos vadovė Genovaitė Šaučiūnienė teigė, kad bibliotekėlės idėja paprasta – tegu žmonės dalinasi knygomis, atranda bendrumo, atsakomybės jausmus. Bibliotekėlė įrengta kėdainiečių pamėgtame Gegučių parke.

Gatvės bibliotekėlės populiarios kitose šalyse, todėl miesto gimtadienio proga nuspręsta ir pirmąją tokią pastatyti ir Kėdainiuose. Tikimasi, kad mieste jų atsiras ir daugiau prie Kėdainių kultūros centro, Knypavos aikštėje, Ramybės skvere, miesto parke.

Pirmąsias knygas atnešė Šviesiosios gimnazijos moksleiviai. Taip pat jų padovanojo ir Kėdainių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Olga Urbonienė.

„Tai – pirmoji lauko biblioteka, kurioje bet kuriuo paros metui skaitytojai galės pasiimti jiems patinkančią knygą bei palikti perskaitytas kitiems. Planuoju šią bibliotekėlę naujomis knygomis papildyti ir vėliau“, – sakė O. Urbonienė.

Pristatė jaunimo kūrybinės laisvės parką

Per miesto šventę dar daugiau naujų spalvų įgijo atsinaujinęs Gegučių parkas, kuris vienai dienai tapo Jaunimo kūrybinės laisvės parku – muzikos, šokių ir dainų, aktyvių pramogų, teatralizuotų prisistatymų, meninių instaliacijų, improvizacijų vieta.

Čia iš septynių rajono ugdymo įstaigų ir nevyriausybinių jaunimo organizacijų (NVO) susirinko aktyvus rajono jaunimas. Mokyklos kūrė menines instaliacijas laiko tema, o NVO pristatė savo organizaciją ir kvietė prisijungti prie jų gretų.

Bendras projektas sujungė du Radvilų miestus

Šventiniai 645-ojo miesto gimtadienio renginiai vyko ir Evangelikų reformatų bažnyčioje. Čia skambėjo XVI–XVII a. Vokietijos, Prūsijos ir Mažosios Lietuvos reformatų bažnyčiose giedotos giesmės. Koncertavo senosios muzikos atlikėjai iš Austrijos, Italijos, Vokietijos ir Lietuvos.

Šventinę programą praturtino viduramžių šokių grupės „Saltus Glasii“ ir muzikos grupės „Ambera“ pasirodymai.

Vėliau įvyko jungtinis kėdainiečių ir biržiečių projektas „Radviliada Caiodunensis“. Abiejų miestų, kuriuos valdė kunigaikščiai Radvilos, jaunimas susivienijo bendram, Kėdainių miesto gimtadieniui skirtam koncertui. Jame pasirodė Kėdainių muzikos mokyklos styginių orkestro, Kėdainių Šviesiosios gimnazijos Senojo šokio studijos, Kėdainių kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro studijos „Polėkis“ nariai bei Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos auklėtiniai.

Taip pat buvo galima išvysti Radvilas, kurie skaitė ištraukas iš lietuvių herojinio epo – Jono Radvano „Radviliada“. Jame aprašoma Biržų–Dubingių šakos pradininko Mikalojaus Radvilos Rudojo asmenybė.

Šis projektas yra jau nebe pirmus metus vykstančio kultūros istorijos festivalio „Radviliada“, įsiliejančio į miesto šventės programą, dalis.

Nuo amatininkų mugės – iki grojimo būgnais

Šeštadienį kėdainiečius ir miesto svečius kvietė į amatininkų mugę, siūlė stebėti koncertus ir kartu su visais įsilieti į šventinį šurmulį. Tad Kėdainių miesto gatvės, aikštės, parkai ir sporto aikštynai vėl buvo pilni žmonių.

Nuo ankstaus ryto Senosios Rinkos aikštėje, Č. Milošo, Kranto gatvėse vyko tautodailininkų, amatininkų ir ūkininkų mugė, o Didžiojoje gatvės skvere įsikūrė Blusų turgus.

Didžiojoje gatvėje ir viešosios įstaigos „Laiptai į viltį“ kiemelyje įsikūrė „Geros nuotaikos kiemas“. Čia buvo galima ne tik įsigyti knygų, bet ir prisijungti prie smagiai nusiteikusių klaipėdiečių studijos „Grock“ vadovo Lino Švirino bei jo sūnaus Jodvilo. Šie muzikantai į Kėdainius atvyko su „Afrobūgnų ratu“ ir „Geros nuotaikos orkestru“, prie kurių pirmieji prisijungė Šviesiosios gimnazijos moksleiviai, mokęsi mušti šiais būgnais.

Miestą sveikino muzikantai ir baikeriai

Didžiosios Rinkos ir Knypavos aikštėse koncertavo pučiamųjų instrumentų orkestrai. O šventinėje scenoje vienas kitą keitė ne tik mūsų krašto, bet ir Kėdainių miesto užsienio partnerių meno kolektyvai – Kėdainių džiazo orkestras, jaunimo pučiamųjų instrumentų orkestras iš Lenkijos, Kohtla Jarvės miesto (Estijos) jaunosios šokėjos.

Griausmingai miestą su gimtadieniu pasveikino Kėdainių baikerių klubas „Born Again MCC“, prie kurio narių tądien prisijungė ir būrys nusiteikusių bendraminčių. Baikerių kolona, pervažiavusi visą J. Basanavičiaus gatvę, grįžo į Didžiosios Rinkos aikštę. Čia motociklininkai bendravo su smalsuoliais, galėjusiais iš arti apžiūrėti galingus motociklus.

Pareigūnai pristatė savo veiklą

Knypavos Rinkos aikštėje savo veiklą pristatė Lietuvos kariuomenė ir policija, grojo Karinių oro pajėgų orkestras. Vaikai ir suaugusieji susidomėję apžiūrinėjo Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų ginkluotę ir amuniciją.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kėdainių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai supažindino su savo darbo priemonėmis, transportu, kvietė dalyvauti žaidime.

Prie savo pastato J. Basanavičiaus gatvėje darbo priemonių ir aprangos parodą bei informacinį stendą parengė ir miesto ugniagesiai.

Šventę užbaigė kraštiečio koncertas

Rugsėjo 9-ąją Kėdainių miesto šventės VIDURY LIETUVOS renginius Kėdainių arenoje užbaigė kėdainiečio Manto Jankavičiaus pasirodymas. Dainininkas surengė „Queen Show“, kuriame atliko Fredo Mercurio dainas.

Šventinių renginių maratoną Didžiosios Rinkos aikštėje vainikavo įspūdingas fejerverkas.

Nuotraukos Vaido Juškos

Kėdainių rajono savivaldybės informacija, tel. 69543

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
 
 
       
           
Iš viso apsilankė: 12100938
Šiandien apsilankė: 317
Dabar naršo: 40
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema