Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Versija neįgaliesiems Kontrastingas Tamsus
eng
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27280102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Kovas
    2017     
Naujienos
2017-03-08
PRIMENAME: Vasario 16−kovo 11 dienos − Lietuvių kalbos dienos!

Lietuvos Respublikos Seimas, siekdamas ugdyti visuomenės kalbinį sąmoningumą, 2017 metus paskelbė Lietuvių kalbos kultūros metais. Daugiausia renginių vyksta Lietuvių kalbos dienų metu. Šios dienos skelbiamos jau antrą kartą. Kėdainių rajono savivaldybė Lietuvių kalbos dienų iniciatyvai aktyviai pritaria.

Lietuvių kalbos dienų tikslas – skatinti lietuvių kalbos sklaidą Lietuvoje ir užsienyje, telkti užsienio lietuvių bendruomenes, stiprinti lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją, didinti kalbos prestižą. Šių metų Lietuvių kalbos dienų šūkis – „Kalboje visų namai!“.  

Pasirinktas šventinis laikas – nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios, nuo vienos valstybingumo šventės iki kitos – tarsi pabrėžia: kalba yra valstybės kūrimo būdas, vienas iš kertinių akmenų, remiančių šiuolaikinę Lietuvos valstybę.

Mokyklos − labai aktyvios ir kūrybingos!

Kėdainių rajono savivaldybės mokyklos labai aktyviai sureagavo į kvietimą rengti Lietuvių kalbos dienas: dalyvauja ir respublikiniuose renginiuose, ir organizuoja savus konkursus, šventes, popietes bei kitus renginius. Ne vienoje mokykloje surengti raštingiausio mokinio, gražiausios rašysenos, meninio skaitymo konkursai, dailyraščio ir kitokios šventės,  vedamos atviros lietuvių kalbos pamokos, integruotos lietuvių kalbos, dailės ir technologijų, kt. pamokos. Neapsieita ir be populiarių šiais laikais proto mūšių, viktorinų, kūrybinių dirbtuvių, akcijų.

Mokyklų renginiai šiais metais išsiskiria tuo, kad nemažai jų kartu skirta ne tik Lietuvių kalbos dienoms, bet ir Lietuvių kalbos kultūros metams, Tautinio kostiumo metams bei Piliakalnių metams, taip pat Knygnešio dienai (štai Šėtos gimnazija net tris renginius skiria knygnešiams), Martyno Mažvydo „Katekizmo“ 470-osioms metinėms, Jono Basanavičiaus 90-mečiui.

„Linkiu aš Lietuvai“ – bibliotekos akcija

Vasario 16–kovo 11 dienomis bibliotekos grožinės literatūros salėje vyksta akcija „Linkiu aš Lietuvai“. „Akcijos metu kviečiame kėdainiečius parašyti savo linkėjimus Lietuvai. Jūsų mintys, išreikštos žodžiais, gali tapti kažkuo, gali tapti kitokia Lietuva. Tai priklauso nuo Jūsų! – sako bibliotekos direktorė Birutė Ruzgienė.
Be šios akcijos, Kėdainių r. savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešoji biblioteka rengia daugybę kitų renginių (parodų, popiečių, literatūrinių skaitymų, viktorinų), skirtų lietuvių kalbai.

Lituanistams ir visuomenei – kalbos renginys Daugiakultūriame centre

Kėdainių rajono savivaldybė kartu su Kėdainių švietimo ir pagalbos tarnyba ir Daugiakultūriu centru Lietuvių kalbos dienoms skirtą renginį rengs truputį vėliau, kovo 31 dieną, kai nurims renginiai mokyklose, bibliotekose. Renginys bus skirtas mokytojams lituanistams ir visiems, kam brangi ir įdomi lietuvių kalba. Į jį ketina atvykti Lietuvių kalbos instituto direktorė prof. dr. Jolanta Zabarskaitė, dr. Aurelija Tamulionienė, Kazimiero Simonavičiaus universiteto Kūrybos visuomenės ir ekonomikos instituto direktorius doc. dr. Remigijus Venckus. Daugiakultūriame centre taip pat bus pristatyta Lietuvių kalbos instituto parengta lietuvių kalbos istorijai skirta paroda.

Kviečiame aktyviai dalyvauti renginiuose. Gausus dalyvavimas Lietuvių kalbos dienų renginiuose liudys, kad visuomenė nori ir apie tai kalbėti, ir pripažinti kalbą kaip pilietinę vertybę.

Lietuvių kalbos dienos sukels, matyt, daug minčių apie tai, kokia yra lietuvių kalbos vertė. Juk mūsų kalba − ne tik susikalbėjimo priemonė, o ir mus telkiantis reiškinys, kuriam būtina nuosekli sklaida ir kūryba. Galbūt šie renginiai paskatins kalbą kurti kalbantis, bendraujant ir švenčiant.

Lietuvių kalbai skirti renginiai Kėdainių rajono savivaldybės mokyklose

Lietuvių kalbai skirti renginiai Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje

Lietuvių kalbos dienų renginių Lietuvoje sąrašas.

Rūta Švedienė, Kėdainių rajono savivaldybės vyr. specialistė (kalbos tvarkytoja)

 

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
 
 
       
           
Iš viso apsilankė: 11342900
Šiandien apsilankė: 280
Dabar naršo: 52
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema