Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
Rugpjūtis
    2020     
Naujienos
2020-07-29
Sprendžia medicinos įstaigų probemas

Vakar (2020-07- 28) vyko antrasis suplanuotas medicinos įstaigų ir savivaldybės vadovų pasitarimas. Jame nagrinėta reali medicinos įstaigų veikla dabartinėje situacijoje. Žmonės jau turi kur atsisėti laukdami savo vizito pas gydytoją. Remonto darbai tęsis dar 2-3 savaites, tačiau dalis gydytojų ir laboratorijos jau įsikūrė remontuotose patalpose. Vadovai ieško būdų kaip suderinti pacientų poreikius ir saugumo reikalavimus, kad dar daugiau paslaugų gautų gyventojai. Tam sutelktos visos pajėgos.  

 

„Ieškome būdų kaip padėti rajono žmonėms patekti pas gydytojus ir gauti visas jų prašomas paslaugas, bet jau dabar aišku, kad reikia kreiptis ir į ministeriją dėl galimybių suderinti didesnį medicinos įstaigų atvėrimą mūsų žmonėms ir jų saugojimą nuo užsikrėtimo pandemija galimybės. Kaip šiandien įsitikinau, abiejų reikalavimų vienu metu medicinos įstaigos įvykdyti dar negali“,  – sakė meras Valentinas Tamulis. 

Receptus išrašo, eilių nėra

Neveikiant e.sveikatos sistemai pacientams reikalingi vaistai išrašomi senuoju būdu. Ligonis turi turėti vaistų pasą ir jį pristatyti šeimos gydytojui. Pas konsultuojančius gydytojus (traumatologus, kardiologus, neurologus ir kitus specialistus) taip pat išrašomi popieriniai siuntimai. Juos patys šeimos gydytojai ir perduoda registratūrai. Ligonis,  žinodamas, kad turi siuntimą, jau gali registruotis pas medikus telefonu arba internetu ir atvykti jam paskirtu laiku. Gydymo procesas nėra sutrikęs. Pirminės sveikatos priežiūros centre šiuo metu dirba 11 šeimos gydytojų, kitą savaitę dar vienas gydytojas grįš iš atostogų. Pas konsultuojančius gydytojus ligoninėje eilių nėra. Dirba net 20 kabinetų. Pacientai laisvai gali patekti beveik pas visus medikus. Tik pas neurologą šiuo metu galima užsiregistruoti rugpjūčio 10 dienai.  Tiek reiks palaukti, nes šiuo metu dirba du gydytojai. Ligoninės direktorius Stasys Skauminas tikina, kad po gero mėnesio ir šios problemos neliks. 

Prie medicinos įstaigų žmonės nebevargs

Rajono meras dar praeitame pasitarime atkreipė dėmesį į prie ligoninės karštyje arba lietuje stovinčius ir savo eilės pas medikus laukiančius pacientus. Tą problemą per pastarąsias dvi dienas buvo mėginta spręsti. Pirmasis ligonius pasitinkantis punktas perkeltas į Pirminės sveikatos priežiūros centro koridorių, o buvusi punkto vieta palikta atsisėsti ir prisiglausti pacientams. Ten pastatyta kėdžių ir suolų. Tačiau šiuo metu vis dar per vienas duris eina ir Pirminio sveikatos priežiūros centro, ir ligoninės pacientai. Per porą dienų bus pamėginta atskirti šiuos du srautus. Bus atidarytas antras įėjimas. Išskirsčius pacientus turėtų būti užtikrintos dvi svarbios sąlygos: pacientų patogumas ir sauga nuo užsikrėtimo.

Ieško būdų problemai spręsti

Rajono vadovai nagrinėjo ir tolesnę įstaigų perspektyvą, kuri tampa neaiški dėl susikertančių reikalavimų. Medikai vieningai teigia, kad sąlyga atnaujinti 80 procentų medicinos paslaugų yra neįmanoma esant dabartiniams saugos reikalavimams. Realiai medikai tegali priimti 6 žmones per dieną gyvai, jei laikosi visų Ministerijos instrukcijų patalpų vėdinimui ir saugai.  O žmonėms reikia daugiau paslaugų ir patekti pas gydytojus. Medikai kartu su meru nusprendė kreiptis į LR Seimo narį pašydami kelti problemą Sveikatos ministerijoje. Savivaldybė savo ruoštu taip pat kreipsis į Sveikatos ministeriją ir į Lietuvos savivaldybių asociaciją, tačiau, pirmiausia, meras iš Pirminio sveikatos priežiūros centro ir ligoninės turi gauti oficialius argumentuotus raštus dėl susidariusių problemų.

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai

Prisijungti galite čia

 
   
   
     
           
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema