Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
eng
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Rugpjūtis
    2017     
Naujienos
2017-08-01
Įdiegiama moderni atliekų surinkimo sistema

Kėdainių rajono savivaldybėje baigiama diegti nauja atliekų surinkimo ir atsiskaitymų valdymo informacinė sistema. Visų reikiamų duomenų administravimas bus paprastesnis, o gyventojai tiksliai žinos, už kokį kiekį išvežtų atliekų moka.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis pabrėžia, kad dalis rajono gyventojų jau gavo atsiskaitymo lapelius už ankstesnių laikotarpių komunalinių atliekų išvežimą, o likusiuosius atsiskaitymo lapeliai pasieks jau netrukus. 

Diegiant naują sistemą reikėjo apdoroti be galo daug duomenų, todėl šis procesas kiek užtruko. Tačiau džiaugiamės, kad galiausiai naujoji sistema funkcionuoja puikiai, tad gyventojai jau galės atsiskaityti už suteiktas komunalinių atliekų išvežimo paslaugas,“ – pabrėžė savivaldybės administracijos  direktorius O. Kačiulis. 

Nepaisant iškilusių sunkumų diegiant naująją sistemą, jos teikiamą naudą netrukus bus galima pajusti. Naujoji atliekų surinkimo ir atsiskaitymų valdymo informacinė sistema yra skirta registruoti, saugoti, analizuoti, apskaičiuoti ir valdyti teikiamų paslaugų informaciją, išrašyti sąskaitas mokėtojams už suteiktas paslaugas pagal darbų įvykdymo faktą ar pagal tarifus, sekti atsiskaitymus už suteiktas paslaugas, valdyti įsiskolinimus bei permokas. 

„Įdiegus šią sistemą taps paprastesnis duomenų administravimas, o šiam darbui pakaks dviejų žmonių, kai dirbant pagal ankstesnę sistemą duomenis administruodavo net vienuolika specialistų“, – teigė O. Kačiulis. 

Tačiau didžiausią naujosios sistemos naudą pajus Kėdainių rajono gyventojai. Ji bus susieta su atliekas surenkančios ir vežančios bendrovės „Skongalis“ naudojama atliekų surinkimo, monitoringo ir logistikos informacine sistema. 

„Iki kitų metų pradžios į kiekvieną atliekų surinkimo konteinerį bus įdiegta sistema (vadinamieji čipai), kurie suteiks galimybę registruoti pagrindines konteinerių charakteristikas: suteiktų įvairių rūšių paslaugų kiekį, konteinerių pakėlimų duomenis, vykdyti komunalinių atliekų išvežimo paslaugų teikimo kontrolę“, – teigė savivaldybės administracijos vadovas. 

O baigus sistemų sujungimo darbus ateityje bus sudaryta galimybė kintamąją rinkliavos dalį skaičiuoti pagal faktinį atliekų susikaupimą ar konteinerių pakėlimo dažnį.

„Taigi rajono gyventojai žinos, už kokią tiksliai jiems suteiktą paslaugą moka“, – pabrėžė O. Kačiulis. 

Įdiegus naująją sistemą, gyventojai pajus ir dar daugiau jos privalumų. Jau yra sukurtas rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir išvežimą savitarnos svetainės internete modulis, gyventojai galės prisijungti prie atliekų surinkimo ir atsiskaitymų valdymo informacinės sistemos. 

Joje bus galima peržiūrėti sąskaitų istoriją, peržiūrėti jiems suformuotas sąskaitas bei jas atsispausdinti. Taip pat bus galimybė gauti arba elektroninę sąskaitą arba jos popierinį variantą.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija

 

 

 

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
 
 
       
           
Iš viso apsilankė: 11927091
Šiandien apsilankė: 4308
Dabar naršo: 29
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema