Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Versija neįgaliesiems Kontrastingas Tamsus
eng
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829300102
Birželis
    2017     
Naujienos
2017-06-16
Birželio 17–22 dienomis Kėdainių rajone vyks karinės pratybos „Geležinis vilkas 2017“

Nuo birželio 17 iki 22 dienomis dalį dviejų Kėdainių rajono seniūnijų – Pelėdnagių ir Vilainių, apims didžiausios šių metų tarptautinės pratybos „Geležinis Vilkas 2017“. Kėdainių rajone pratybos vyks abipus tarptautinės automagistralės „Via Baltika“ ir sieks Aristavą, Pelėdnagius, Nociūnus, Saviečius ir Labūnavą.

Aristavoje, Pelėdnagiuose, Nociūnuose ir Saviečiuose bus dislokuota NATO kovinė grupė su sunkesne technika.

Nuo Labūnavos link Babtų (Kauno rajonas) veiks priešų imitavimo grupės kariai, vilkintys mėlynos spalvos uniformomis, su lengvesne technika.

Kariuomenės atstovai dėkoja gyventojams už palaikymą ir susidomėjimą šiomis pratyboms bei prašo būti supratingus – netrukdyti karinės technikos eismui, kelyje praleisti kolonas, elgtis pagarbiai, o esant svarbiam reikalui ir kilus klausimams kreiptis į kontaktinį asmenį (informacija pateikta žemiau).

Kariai dėkoja už supratimą ir atsiprašo už trukdymą.

Taip pat bus stengiamasi atlyginti žemdirbiams ir rajono keliams padarytą žalą.

Prasideda didžiausios metų pratybas „Geležinis Vilkas 2017“

Daugiau nei 2000 karių Algirdo batalione ir apie 3000 karių gen. S. Žukausko poligone iškilmingomis rikiuotėmis prasidėjo didžiausios šių metu tarptautinės pratybos Lietuvoje „Geležinis vilkas 2017“.

„Karinės pratybos yra rimtas iššūkis ir galimybė kariams ne tik puikiai praleisti laiką, bet ir įgyti daug neįkainojamos patirties kartu su sąjungininkais ir kolegomis. Linkiu įvydyti iškeltus tikslus šiose pratybose.“ – pratybų atidaryme Rukloje kalbėjo mechanizuotosios pėstininkų brigados vadas plk. Mindaugas Steponavičius.

Birželio 12–23 d. vienų didžiausių šiais metais Lietuvoje tarptautinių pratybų „Geležinis vilkas 2017“ metu bus vertinamas NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Lietuvoje pasirengimas vykdyti įvairaus tipo užduotis kartu su partneriais.

Rukloje nuo metų pradžios dislokuotai ir gegužės pabaigoje baigtai formuoti daugianacionalinei kovinei grupei vadovauja Vokietija, o puikiai parengtus ir apginkluotus karius yra skyrusios Belgija, Nyderlandai ir Norvegija.

Liepą prisijungs ir Liuksemburgas. Pietų, Vidurio ir Rytinėje Lietuvos dalyse vyksiančiose pratybose dalyvaus apie 5, 3 tūkst. karių iš Lietuvos ir kitų devynių NATO valstybių: be NATO, kovinę grupę Lietuvoje sudarančių valstybių kartu treniruosis ir kariai iš Jungtinės Karalystės, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos ir Portugalijos.

Be to, pratybose „Geležinis vilkas 2017“ pirmą kartą vienu metu treniruosis ir dviejų Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ ir Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ štabai. Kariai planuos ir organizuos gynybines ir puolamąsias operacijas tarptautinėms batalionų taktinėms grupėms, kurios veiks apgyvendintoje vietovėje, bus gerinama tarpusavio sąveika su sąjungininkais.

Taip pat pratybų „Geležinis vilkas 2017“ metu pratybų dalyviai treniruosis veikti kartu su NATO padaliniais, atvykstančiais iš Lenkijos – taip bus siekiama sujungti pajėgas Suvalkų ruože. „Geležinis vilkas 2017“ yra Baltijos šalyse ir Lenkijoje vykstančių pratybų „Saber Strike“ (liet. „Kardo kirtis“) dalis.

Šias pratybas jau septintą kartą planuoja ir organizuoja JAV Sausumos pajėgų Europoje vadavietė. Šių metų pratybų pagrindinis dėmesys skiriamas NATO priešakiniams batalionams treniruoti ir jų veiksmų suderinamumui su NATO sąjungininkais gerinti.

Daugianacionalinės, puikiai apginkluotos ir parengtos, Lietuvoje, Estijoje, Latvijoje ir Lenkijoje dislokuotos, NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės pajėgos yra dalis JAV, NATO sąjungininkų ir partnerių atgrasymo nuo agresijos visoje Europoje įsipareigojimų dalis. Tarptautinėms operacijoms vadovauti paskirtas NATO tarptautinio Šiaurės Rytų korpuso štabas Szczecine (Lenkijoje).

Karinės pratybos „Geležinis vilkas“ vyks Pietų, Vidurio ir Rytinėje Lietuvos dalyse. Jų metu bus vertinamas nesenai sukomplektuoto NATO priešakinio bataliono Lietuvoje pasirengimas vykdyti užduotis. Treniruojamas „Geležinio vilko“ ir „Žemaitijos“ brigadų štabų gebėjimas planuoti ir organizuoti gynybines ir puolamąsias operacijas apgyvendintoje vietovėje tarptautinėms batalionų taktinėms grupėms, gerinama tarpusavio sąveika su sąjungininkais.

Taip pat šių pratybų metu bus treniruojamasi veikti kartu su atvykstančiais NATO padaliniais iš Lenkijos, siekiant sujungti pajėgas Suvalkų ruože. Pratybose dalyvauja apie 5300 karių iš Lietuvos ir 10 NATO šalių: Belgijos, Didžiosios Britanijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Kroatijos, Rumūnijos, Vokietijos, Norvegijos, Nyderlandų ir Portugalijos.

Kontaktinis asmuo:

„Geležinis vilkas 2017“ visuomenės informavimo centras kpt. Donatas Suchockis,

mob. Tel. 8 640 45380, el. paštas: donatas.suchockis@mil.lt

Nuotraukos vrš. Gintauto Maurico

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
 
 
       
           
Iš viso apsilankė: 11710241
Šiandien apsilankė: 1580
Dabar naršo: 49
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema