Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
English
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829300102
Lapkritis
    2018     
Naujienos
2018-11-14
Kėdainiai gražėja, o bendradarbiaujant ir dalinantis mintimis galime pasiekti dar daugiau

Ką daryti, kad Kėdainių senamiestis būtų gyvesnis, ypač savaitgaliais? Kaip pritraukti daugiau turistų ir ką galime jiems pasiūlyti? Kuo esame išskirtiniai ir ko mums trūksta, kad ir toliau keliautojams, turistams neliktume tik tarpine stotele? Ar Kėdainiams, sekant kitų miestų pavyzdžiu, reikia šūkio – vizitinės kortelės? Kaip išsamiai krašto mokiniai žino savo ilgaamžio miesto turtingą istoriją, kad ja didžiuotųsi ir taptų Kėdainių ambsadoriais?

Susitikimai – naudingi abiem pusėms

Apie tai ir dar daug kitų visiems kėdainiečiams aktualių ir rūpimų klausimų buvo kalbėta antradienį vykusiame rajono savivaldybės mero Sauliaus Grinkevičiaus bei Kauno pramonės ir prekybos amatų rūmų Kėdainių filialo atstovų susitikime. Diskusijoje kartu su trylika verslininkų dalyvavo ir savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis bei Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius, Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Daina Balasevičienė.

Tradicinį susitikimą pradėjęs rajono vadovas S. Grinkevičius trumpai apžvelgė miesto pokyčius ir perspektyvas, pasidžiaugė besikeičiančiais ir gražėjančiais Kėdainiais, įgyvendimais projektais ir naujais objektais.

„Kartkartėmis susitinkame su verslininkais, pasikalbame apie miesto ir rajono aktualijas, kurių šiandien tikrai yra daug. Tai pripažįsta ir verslo įmonių atstovai, todėl mums labai naudinga išgirsti jų nuomones, pastabas, siūlymus ir idėjas, nes tai ir suteikia peno apmąstymams, ir galima atsižvelgti priimant sprendimus. O štai verslo žmonės sužino, kokius darbus atliko, ką įgyvendina ir planuoja rajono savivalybė, todėl jiems aiškiau matomos Kėdainių perspektyvos. Manau, kad šie mūsų susitikimai – abipusiai naudingi“, – sakė S. Grinkevičius.

Rajono meras pakvietė įmones prisidėti prie kalėdinio miesto puošimo.

Diskusija aprėpė įvairiausias temas

Pasak Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kėdainių atstovybės vadovo, AB „Nordic Sugar Kėdainiai“ direktoriaus Dainiaus Cibulskio, lapkričio 6 d. Kauno prekybos pramonės ir amatų rūmų Kėdainių atstovybės tarybos posėdyje aptarti klausimai, kuriais diskutuota su savivaldos atstovais.

Tad antradienio pokalbyje skambėjo temos: verslo ir darbo vietų pritraukimas; miesto vandens valymo įrengimai, jų pajėgumai ir perspektyvos; savivaldybės dotacijos gyventojams įsirengiant nuotekų tinklus; leidimų įrengti išorinę reklamą tvarka; specialių juostų dviračiams ir jų stovų įrengimas bei dviračių kelių plėtra; ar jaunesnėse klasėse būtinas privalomas ekonomikos kursas, padidinsiantis ekonominį jaunimo raštingumą; pasiūlymo Žemės ūkio ministerijai dėl žemės ūkio institucijos įkūrimo Akademijoje, kur suformuotas žemės ūkio žinių centras Lietuvoje (veikia Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro filialas Žemdirbystės institutas, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, Dotnuvos eksperimentinis žemės ūkis) teikimas; buvusio Kauno kolegijos J. Radvilos fakuleteto pastato perspektyvos; naujos statybos būstų statymas mieste; laisvalaikiu zonų su kepsninėmis, suoliukais ir staliukais šeimoms įrengimas bei daugelis kitų.

Diskutuota ir naujomis laisvalaikio temomis – ar Kėdainiuose reikia boulingo, modernaus sporto klubo ir sporto baro, o gal reikėtų pritraukti „McDonald's“ ir „Hesburger“ užkandinių tinklus. Aptartas neįprastų ir originalių traukos centrų, kurių nėra kituose šalies miestuose, įrengimas.

Sudarys darbo grupę

Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kėdainių atstovybės vadovas D. Cibulskis pabrėžė, kad verslininkams visada malonu ir naudinga susitikti su rajono vadovu ir savivaldybės atstovais ir kartu aptarti verslui ir kėdainiečiams rūpimus klausimus.

„Mums svarbu, kad verslui, kėdainiečiams ir turistams būtų geriau mūsų mieste. Tad šiandien ir peržiūrėjome tuos klausimus. Daug dėmesio skyrėme diskusijai, kaip pritraukti ir užlaikyti turistus mūsų mieste, kad jie Kėdainiuose užtruktų ilgiau nei porą valandų ir liktų nakvynei“, – sakė D. Cibulskis.

Todėl svarbiausiu šio susitikimo rezultatu galima būtų įvardinti darbo grupės sudarymo klausimą. Į ją būtų įtraukti savivaldybės administracijos darbuotojai, istorikai, muziejininkai, viešbučių ir maitinimo įstaigų bei kt., susjijusių su turizmo paslaugų teikimu, atstovai. Darbo grupės sprendimus pasiūlyta teikti svarstyti visuomenei.

„Ši diskusija tikrai buvo įdomi ir naudinga, todėl manau, kad ir toliau naujai sudarytoje darbo grupėje svarstysime ir ieškosime būdų, kaip garsinti Kėdainius ir čia pritraukti kuo daugiau turistų. Pokyčiai mieste tikrai vyksta, Kėdainiai gražėja, o bendradarbiaujant, diskutuojant ir dalinantis mintimis galime pasiekti dar daugiau. Mums visiems linkiu sėkmės, kad idėjos būtų įgyvendintos“, – sakė D. Cibulskis.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija, tel. 69543, 69559

Cituojant arba kitaip platinant Kėdainių rajono savivaldybės informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį
Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
 
 
   
   
           
Iš viso apsilankė: 13912720
Šiandien apsilankė: 196
Dabar naršo: 45
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema