Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
English
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Sausis
    2019     
Naujienos
2019-01-15
Bus įkurti pirmieji rajone savarankiško gyvenimo namai vienišiems senoliams

Šėtos socialinis ir ugdymo centras,  rudenį po rekonstrukcijos atidarius priestatą seneliams, dar gyvena įkurtuvių nuotaikomis. O Josvainių socialinio ir ugdymo centro kolektyvas laukia naujų pokyčių, nes šalia bus pastatyti pirmieji rajone savarankiško gyvenimo namai vienišiems senoliams.

Teikiamos tik socialinės priežiūros paslaugos

Kėdainių rajono savivaldybė toliau investuoja į socialinių paslaugų teikimą vienišiems senoliams, nes dėl demografinių procesų ir emigracijos vyresnio amžiaus žmonių skaičius rajone ateityje tik augs, todėl numatomoms problemoms būtina užkirsti kelią ir jas spręsti jau dabar.

Josvainiuose bus įkurti savarankiško gyvenimo namai vienišiems seneliams. Nuo įprastos globos įstaigos senyvo amžiaus žmonėms šie namai skirsis tuo, kad senjorai iš dalies patys savarankiškai pasirūpins savimi – nusipirks produktus, rūpinsis maisto ruoša, pagal galimybes apsitvarkys savo kambarį. Jiems bus teikiamos tik socialinės priežiūros paslaugos.

Rajono savivaldybės meras S. Grinkevičius

Rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius įsitikinęs, kad savarankiško gyvenimo namai vienišiems senoliams palengvins gyvenimą.

„Nemažai mūsų senjorų gyvena vieni, todėl jiems kasdien spręsti buitinius klausimus yra sudėtinga. Ši įstaiga – tarpinis variantas tarp socialinės įstaigos – senelių globos įstaigos ir savarankiško gyvenimo namuose. Manau, kad toks variantas tikrai pasiteisins, nes naujuose namuose dar aktyvūs senjorai galės pasirūpinti savimi, padedami personalo. Jie gyvens savarankiškai ir jausis arčiau savo įprasto gyvenimo, tačiau tuo pačiu gaus reikalingas paslaugas. Džiaugiuosi, kad mūsų rajone atsiranda tokia pirma įstaiga, kuri turėtų mūsų senjorams patikti“, – sakė S. Grinkevičius.

Paskaičiuota pagal realų poreikį

Rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjos Jūratės Blinstrubaitės teigimu, Josvainiuose bus statomi savarankiško gyvenimo namai vienišiems seneliams. Ši įstaiga, kokios mūsų rajone dar nėra, bus įkurta šalia jau veikiančio Josvainių socialinio ir ugdymo centro. Čia bus įkurta dešimt vietų. Toks skaičius pasirinktas įvertinus realų poreikį ir paskaičiavus, kiek yra žmonių, kuriems iš tiesų nereikia nuolatinės globos.

„Savarankiško gyvenimo namai bus skirti vienišiems senoliams, kurie yra aktyvūs, bet susitvarkyti su kasdieniais buities rūpesčiais jiems jau tampa per sunku. Tad Josvainiuose planuojama apgyvendinti senyvo amžiaus žmones, kuriems reikia ne ilgalaikės globos, bet socialinės priežiūros, nes savo namuose savarankiškai jie gyventi jau negali, tačiau jiems dar nereikia nuolatinės globos. Naujoje įstaigoje senoliams nebus teikiama nuolatinė globa. Tiems žmonėms, kuriems nustatyta ilgalaikė socialinė globa ir reikalinga specialistų priežiūra, šiuo metu veikiančiose įstaigose Josvainiuose, Dotnuvoje ir Šėtoje vietų pakanka“, – kalbėjo J. Blinstrubaitė.

Socialinės paramos skyriaus vedėja J. Blinstrubaitė

Bus įrengta dešimt patogių kambarių

Savarankiško gyvenimo namai atsiras šalia Josvainių socialinio ir ugdymo centro, prie kurio numatyta pastatyti priestatą. Čia senjorams bus įrengta dešimt atskirų kambarių su virtuve, tualetu ir dušu. Projekte numatyta bendra virtuvė su valgomuoju, aktyvaus laisvalaikio praleidimo salė, kompiuterių kambarys, darbuotojams skirtos ir pagalbinės patalpos, skalbykla.

„Iki šiol mes tokios įstaigos neturėjome. Rajone veikia tik žmonėms su protine negalia skirti savarankiško gyvenimo namai. Tad naujuose namuose senjorai gyvens iš dalies savarankiškai, tik prižiūrimi socialinių darbuotojų ir jų padėjėjų“, – sakė J. Blistrubaitė.

Savarankiško gyvenimo namuose įsikursiantys senoliai įstaigai už komunalines ir kitas paslaugas turės pervesti 20 procentų savo pensijos, o 80 proc. jų pajamų liks pačių poreikiams. Už šias lėšas senoliai turės savarankiškai pasirūpinti maisto produktais ir kitais būtinais pirkiniais.

Šiuo metu Josvainių socialiniame ir ugdymo centre, kur bus įrengti nauji savarankiško gyvenimo namai, gyvena senjorai, kuriems reikalinga nuolatinė globa. Čia yra keturiasdešimt vietų.

Savivaldybės administracija prisidės lėšomis

Rajono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Kristina Kemešienė pabrėžė, kad įkuriant Josvainių savarankiško gyvenimo namus siekiama gerinti socialinių paslaugų prieinamumą, mažinti regioninius skirtumus, plėtojant socialinių paslaugų infrastruktūrą.

„Įgyvendinant projektą bus naujai įrengti savarankiško gyvenimo namai, kuriuose planuojama apgyvendinti dešimt suaugusių ir senyvo amžiaus asmenų. Taip pat ketinama atnaujinti esamo socialinio pastato infrastruktūrą, bus pagerinta socialinių paslaugų kokybė, įdiegtos naujos socialinės paslaugos. Projekto tikslas – užtikrinti kokybišką socialinių paslaugų teikimą ir įkurti naujus savarankiško gyvenimo namus. Įgyvendinus siekiamus tikslus, padidės bendruomenėje teikiamų socialinių paslaugų kiekis ir kokybė“, – sakė K. Kemešienė.

Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja K. Kemešienė

Ši įstaiga bus aprūpinta nauja įranga ir baldais. Statant priestatą bus atnaujinta esamo socialinio pastato infrastruktūra.

Bendra projekto vertė – 501 448 Eur, savivaldybės biudžeto lėšos – 75 217 Eur.

Įstaigose gyvena 120 senolių

2018-ųjų rudenį, po dvejus metus trukusių rekonstrukcijos darbų, atidarytas Šėtos socialinio ir ugdymo centro priestatas. Jame įrengta šešiolika kambarių, higienos patalpos, laisvalaikio salė, virtuvėlė su valgomuoju, skalbykla, socialinių ir medicinos darbuotojų kabinetai, kineziterapeuto-masažuotojo patalpa, veikia liftas. Taip pat buvo atnaujinta katilinė, kurioje įrengta automatizuota šildymo ir vėdinimo sistema bei priešgaisrinė signalizacija.

Po renovacijos Šėtos socialinio ir ugdymo centras išsiplėtė dvigubai, nes čia gali gyventi dvigubai daugiau senolių – keturios dešimtys.

Šiuo metu Kėdainių rajone veikia trys globos įstaigos, teikiančios ilgalaikę socialinę globą asmenims su negalia ir senyvo amžiaus žmonėms. Iš viso jose gyvena 120 žmonių.

Josvainių savarankiško gyvenimo namai Kėdainių rajone bus pirmoji tokio pobūdžio rajono savivaldybės valdoma įstaiga.

Krakėse jau nuo 1995 metų veikia Švč. Mergelės Marijos senelių globos savarankiško gyvenimo namai, kuriuose yra apie dvidešimt vietų senyvo amžiaus asmenims ir neįgaliesiems.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija, tel. 69543, 69559

Cituojant arba kitaip platinant Kėdainių rajono savivaldybės informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį


Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
 
 
   
   
           
Iš viso apsilankė: 14190271
Šiandien apsilankė: 691
Dabar naršo: 44
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema