Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
eng
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Sausis
    2018     
Naujienos
2018-01-15
Kėdainių krašte paminėta Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena

Sausio 12 d. rytą Kėdainių rajono savivaldybės administracijos, kaip ir kitų mūsų krašto įstaigų, įmonių ir organizacijų languose, įsitraukiant į pilietinę akciją „Atmintis gyva, nes liudija“, dešimčiai minučių sužibo žvakutės. Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena paminėta ir pagerbiant žuvusiuosius už Lietuvos laisvę, taip pat surengiant tradicines bėgimo ir krepšinio varžybas.  

Tauto valios ir ryžto dėka šiandien galime džiaugtis

1991 metais kartu su daugybe kitų tautiečių sausio įvykiuose Vilniuje dalyvavusio Kėdainių rajono savivaldybės mero Sauliaus Grinkevičiaus teigimu, Sausio 13-oji – Lietuvos istorijoje reikšminga data, rodanti žmonių laisvės troškimą.

„Prieš 27-erius metus žmonės spontaniškai važiavo į Vilnių, Kauną, Sitkūnus ar Juragius. Jie patys pajuto, jeigu nori būti laisvi, turi būti ten. Tik mūsų tautos vienybės, valios ir ryžto dėka šiandien galime džiaugtis būdami laisvi. Sausio 13-osios kovų dalyviams linkiu neužmiršti anų dienų dvasios ir toliau ją nešioti savyje. Jaunimui linkiu gerbti laisvės kovotojus ir žuvusiuosius už tai, kad Lietuva pasikeistų. Tikiu, kad yra daug jaunų pilietiškų žmonių, tai suvokiančių“, – sakė meras S. Grinkevičius.

Kad vaikai mylėtų savo šalį

Kėdainių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Olga Urbonienė įsitikinusi, kad turime stengtis, jog 1991 metų sausio įvykių ir juose dalyvavusių bei gyvybęs atidavusių žmonių neužmirštumėme.

„Turime išsaugoti Sausio 13-osios istoriją ir dalyvių prisiminimus bei kaskart atsiminti, kokia mūsų tauta buvo vieninga, kai siekė užsibrėžto tikslo – laisvės. Privalome ją saugoti ir, esant reikalui, ginti. Manau, kad vienas iš svarbiausių tėvų tikslų yra vaikams įskiepyti patriotizmo jausmą, kad kiekvienas augantis mūsų šalies pilietis mylėtų savo šalį“, – sakė O. Urbonienė.

Pagerbė žuvusiųjų atminimą

Sausio 13 d., šeštadienį, Kėdainių savivaldybės administracijos atstovai, darbuotojai dalyvavo Laisvės gynėjų dienai skirtuose renginiuose, kur Kėdainių Kauno g. kapinėse pagerbs Sausio 13-osios aukas − žuvusius kėdainiečius Alvydą Kanapinską ir Vytautą Koncevičių. Taip pat dalyvaus šv. Mišiose, kurios vyks dviejose Kėdainių bažnyčiose – Šv. Juozapo ir Šv. Jurgio.

Kasmet būtina prisiminti skaudžius Sausio 13-osios įvykius, liudijančius laisvės siekį ir jos kainą.

Keturioliktą kartą bėgo už Lietuvą

Keturioliktą kartą – minint Sausio 13-ąją – Akademijos gimnazijos ir Dotnuvos pagrindinės mokyklos bendruomenės dalyvavo tradiciniame bėgime, skirtame Laisvės gynėjų dienai.

Tarp šių mokyklų yra penkių kilometų atstumas, kurio pusiaukelėje, prie kelio į Gėlainius, susitinka dviejų įstaigų bėgikai. Šiemet bėgime dalyvavo 95 Akademijos gimnazijos bendruomenės atstovai – mokiniai ir darbuotojai, su kuriais kartu bėgo ir gimnazijos direktorius Liudas Tauginas bei 104 Dotnuvos pagrindinės mokyklos bėgikai, vedami direktoriaus Rimanto Urbonavičiaus.

Susitikimo vietoje tradiciškai pasikeičiama trispalve ir bėgimo metraščiu su įrašais bei parašais, taip pat simbolinėmis dovanėlėmis. Šiemet dotnuviškiai vėliavą ir knygą perdavė akademiškiams.

Bėgimo dalyviams už šią gražią puoselėjamą tradiciją padėkojo Kėdainių rajono savivaldybės mero pavaduotoja O. Urbonienė. Renginyje dalyvavo rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Pavolis, savivaldybės administracijos Sporto ir turizmo skyriaus vedėjas Gediminas Misius. 

Ūkininkai surengė krepšinio turnyrą

Sausio 12-ąją Kėdainių arenoje įvyko rajono ūkininkų tradicinis draugiškas krepšinio turnyras 3 x 3. Taip ūkininkų bendruomenė paminėjo Laisvės gynėjų dieną.

Turnyre dalyvavo keturios komandos – „Ažytėnai“, „Jaunieji ūkininkai“, „Pašušvys“ ir „Surviliškis“. Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos vadovas Virmantas Ivanauskas sakė, kad mūsų ūkininkai jau ne pirmus metus noriai prisijungia prie turnyro, kur jie susirenka paminėti tragiškus Sausio 13-osios įvykius, taip pat ir pabendrauti.

Pirmąją vietą šiame turnyre iškovojo „Pašušvio“ komanda, antrąją – „Ažytėnai“ (Š. Šiušės ūkis), o trečiąją – „Surviliškis“.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija, tel. 69543, 69557

Cituojant arba kitaip platinant Kėdainių rajono savivaldybės informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
 
 
       
           
Iš viso apsilankė: 12630561
Šiandien apsilankė: 2350
Dabar naršo: 103
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema