Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Versija neįgaliesiems Kontrastingas Tamsus
eng
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27280102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Kovas
    2017     
Naujienos
2017-03-21
Mokykloje-darželyje „Puriena“ vaikai nuo mažens mokomi gerbti ir saugoti aplinką

Kėdainių mokykloje-darželyje „Puriena“ vyko tarptautinė gamtosauginė ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogų metodinė konferencija „Aplinkosauginis ugdymas – naujos mintys, patirtys ir perspektyvos“. Joje dalyvavusias viešnias iš Rygos ir Kohtla Jarvės rajono savivaldybėje priėmė rajono meras Saulius Grinkevičius.

Jau nebe pirmus metus mokykla-darželis „Puriena“ kartu su kolegomis iš Latvijos ir Estijos dalyvauja tarptautiniame aplinkosauginiame projekte, kurį įgyvendinant šios įstaigos kolektyvas sulaukė partnerių ir svečių bei kartu surengė konferenciją „Aplinkosauginis ugdymas – naujos mintys, patirtys ir perspektyvos“.

Prieš konferenciją projekto dalyvius Kėdainių rajono savivaldybėje priėmė rajono meras S. Grinkevičius, kuriam mokyklos-darželio „Puriena“ direktorė Birutė Naruševičienė pristatė projektą ir dalyvius.

Svečių delegacijai rajono vadovas papasakojo apie Kėdainių rajono savivaldybę, trumpai apžvelgė krašto istoriją, pasidžiaugė pedagogų užsidegimu skiepyti teigiamą požiūrį į ekologiją ir aplinkosaugą, taip pat atsakė į klausimus.

„Ši įstaiga įgyvendina prasmingą projektą, vaikai nuo mažens mokomi tausoti, gerbti ir saugoti aplinką. Kai apie ekologiją su jais bus kalbama ir pratinama tausojančiai elgtis nuo mažens, tai taps vaikų gyvenimo būdu, o ne priverstiniu dalyku. Jūs atliekate labai svarbų darbą – mokote aplinką mylėti ne tik vaikus, bet ir jų tėvus, senelius. Džiaugiuosi, „Purienos“ iniciatyva, kuri sujungė ir užsienio, ypač su Kėdainiais bendradarbiaujančio Kohtla Jarvės miesto, įstaigas. Tikiuosi, kad tai duos gražių rezultatų“, – sakė S. Grinkevičius.

Mokyklos-darželio „Puriena“ kolektyvas prieš metus į Kėdainius parsivežė žaliąją vėliavą. Šios įstaigos direktorės B. Naruševičienė teigimu, toks įvertinimas dar labiau įpareigoja skirti daugiau dėmesio aplinkai ir gamtos tausojimui.

„Mes nuo mažens vaikus mokome mylėti aplinką, kurioje gyvename. Labai džiaugiamės mūsų tradiciniais renginiais, telkiančiais visą įstaigos bendruomenę. Pastebime, kad vis dažniau ne tik tėvai, bet ir vaikai tėvelius moko, kaip rūšiuoti atliekas ir neteršti aplinkos. Šis projektas mums labai naudingas, nes galime susitikti su kitų šalių pedagogais ir pasidalinti patirtimi, kaip jie įgyvendina aplinkosauginį ugdymą“, – sakė B. Naruševičienė.

Konferencijos metu savo įstaigų gamtosaugines veiklas pristatė ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogai iš Lietuvos, viešnios iš Latvijos ir Estijos, pranešimus skaitė Lietuvos žaliųjų judėjimo, Gamtosauginių mokyklų programos koordinatorius Renaldas Rimavičius ir VšĮ Kolpingo kolegijos Ekoturizmo studijų programos dėstytojas Saulius Kromalcas. Konferencijai pasibaigus vyko madų šou, kurio metu buvo demonstruojami apdarai, sukurti iš antrinių žaliavų.

Viena šio projekto koordinatorių Nijolė Satkauskienė tvirtino, kad įstaigos aplinkosauginio ugdymo patirtis yra gana didelė.

„Dažnai susitinkame su miškininkais, aplinkosaugininkais, ekologais. Bendraujame su vyresniais mokiniais, kartu rengiame įvairias akcijas. Mūsų vaikai žino, kad žiemą reikia globoti paukščiukus ir žvėrelius, o pavasarį kelti inkilėlius. Kalbame apie vandens ir žemės tausojimą. Džiaugiuosi, jog auginame gana supratingą mažųjų kartą“, – sakė N. Satkauskienė.

Projekto apibendrinimą trijų šalių pedagogai planuoja gegužės mėnesį Estijoje, tačiau šiuo susitikimu bendradarbiavimas nesibaigs.

„Kadangi užmezgėme gražią ir labai naudingą draugystę, tai tikrai bendrausime ir toliau“, – tikisi B. Naruševičienė.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija, tel. 69543

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
 
 
       
           
Iš viso apsilankė: 11352488
Šiandien apsilankė: 4042
Dabar naršo: 102
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema