Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
English
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Rugsėjis
    2018     
Naujienos
2018-09-20
Džiazo gatvę puošia menininko sukurta unikali erdvinė freska

Kėdainiečiai džiaugiasi Džiazo gatve, kuri atsinaujino, ir tapo dar gyvesnė bei spalvingesnė. Visai neseniai,  gyvenamojo namo, esančio Džiazo gatvėje, vieną sienų papuošė įspūdinga, profesionalaus menininko Mariaus Skrupskio kurta freska, savo formomis bei spalvomis traukianti tiek kėdainiečių, tiek ir miesto svečių akį.

Didelio dėmesio sulaukusi gatvė

Viačeslavas Čerenkovas, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas pasakojo, kad gatvei pavadinimas suteiktas ir visiems pristatytas prieš dvejus  metus. Tam pritarė pritarė, be abejonės, ir pastato savininkas Vidmantas Urbonas.  

„Labai džiugu, kad ši gatvė apskritai atsirado, tam pritarė meras, tarybos nariai, visuomenė. Pasaulyje Džiazo vardu pavadintų gatvių yra tik Amerikoje, Suomijoje, Lenkijoje ir čia, pas mus. Ši gatvė privalo būti įdomi, patraukli tiek kėdainiečiams, tiek ir turistams. Taigi, buvo nuspręsta šioje vietoje sukurti 3D formato freską, kuri driektųsi per visą gyvenamojo pastato sieną. Tokią freską sukurti yra tikras iššūkis, todėl pradėjome ieškoti profesionalių dailininkų, kurie galėtų ją tokią sukurti“, – pažymėjo V. Čerenkovas.

Interaktyvus grafitis

Freską sukūrė ir nutapė dailininkas Marius Skrupskis kartu su kolega Gediminu Soku, kurie puikiai žinomi šalies gatvės meno kūrėjai (ankstesnis darbas grafitis „Senis“ ant „Baltischehaus“ pastato Kaune).

„Susisiekus su M. Skrupskiu, jis mielai sutiko atlikti šį darbą. Kartu pasitarėm, aptarėm viziją, kaip visa tai turi atrodyti ir bendrai padarėme galutinį sprendimą", – pridūrė Vytautas Kundrotas, Kėdainių rajono savivaldybės administracijos vyr. architektas.

V. Čerenkovas papasakojo, kad įėjimą į Džiazo gatvę žymi ant šaligatvio nupiešti pianino klavišai, kurie yra 3D formato. Tai puiki vieta kėdainiečiams ir miesto svečiams pasidaryti asmenukę. Tereikia atsistoti ant specialiai pažymėtos vietos ir galima išvysti, kaip ant šaligatvio nutapyti klavišai tarsi tikri.

Prisidėjo ir gyventojai, ir verslininkai

Netolimoje ateityje Džiazo gatvėje numatyta įrengti daugiau su džiazo muzika susijusių  akcentų. Jau yra suprojektuotos gatvės apšvietimo ir muzikos klausymosi  instaliacijos, iškabų lenta, ant kurios bus kabinami renginių plakatai,  Gatvę  puoš ženklai ir simboliai. Tikimasi, kad netolimoje ateityje visai šalia, Kranto 2-joj gatvėje durys atidarys Džiazo ir roko muziejus.

„Ši freska – dar tik pradžia. Toliau ant jos bus instaliuojamos pas mus koncertavusiu džiazmenų  nuotraukos ant keramikos, įvairi simbolika – taip mes kursime savo miesto džiazo istoriją. Jau 6 metus vyksta džiazo festivalis „Broma Jazz“    Be to, džiugu, kad auga jaunoji džiazo karta, kurios ugdymo kalvė – mūsų Muzikos mokykla“, – sakė V. Čerenkovas.

Pašnekovai ypač dėkingi, kad prie freskos atsiradimo labai prisidėjo  verslininkai, kurių dėka buvo surinkta 1700 Eur. Remėjai bus pažymėti freskoje.

Taip pat V. Kundrotas pasidžiaugė, kad šios gatvės gyventojai yra patys suinteresuoti puošti savo gyvenamąją erdvę. „Džiazo gatvėje gyvenantis Virginijus Stogevičius pats klausė ir siūlėsi, kaip galėtų prisidėti prie Džiazo gatvės gyvinimo. Buvo kalbėta ir su kitais gyventojais, kurie taip pat turi įvairių minčių. Džiugu, kad jie patys stengiasi kurti ir puoselėti Džiazo gatvės veidą. Tik visų mūsų pastangomis ji bus gyva ir patraukli“, – sakė V. Kundrotas.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija, tel. 69543, 69557

Cituojant arba kitaip platinant Kėdainių rajono savivaldybės informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
 
 
   
   
           
Iš viso apsilankė: 13695377
Šiandien apsilankė: 18
Dabar naršo: 24
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema