Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Liepa
    2019     
Naujienos
2019-06-28
Gražios erdvės vilioja į naujas pramogas

Kėdainių rajono viešųjų erdvių sutvarkymas įvertintas LR finansų ministerijos organizuojamose „Europos burių“ rinkimuose kaip vienas geriausių Europos Sąjungos fondų lėšomis finansuotų darbų. Projektas nominuotas kategorijoje Už šiuolaikiškos aplinkos kūrimą,  kaip duodantis didžiausią vertę žmogui, kraštui bei visai šaliai. Tai reikšmingas visų sričių specialistų dirbusių prie projekto įgyvendinimo įvertinimas. Iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje dalyvavo Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis ir administracijoje  Europos Sąjungos projektus įgyvendinančio Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Kristina Kemešienė.

Projektas „Kompleksiškas Kėdainių miesto upių prieigų sutvarkymas, sukuriant patrauklias viešąsias erdves bendruomenei ir verslui“, kurio vertė  3,2 milijonai Eur baigiamas įgyvendinti.

Iš viso per 15 metų Kėdainių rajono savivaldybė į įvairius projektus investavo 67 milijonus Eur Europos Sąjungos paramos lėšų.

„Europinis finansavimas padeda savivaldybei įgyvendinti vis didesnius darbus dėl geresnės visų ateities. Svarbiausia, kad tai padeda konkrečiam žmogui – jo gatvelė tampa gražesnė, jo darbo vieta patogesnė, jam suteikiamos aukštesnės kokybės paslaugos“, – sako rajono meras Valentinas Tamulis.

Sutvarkyti  miesto kampeliai

Darbų metu buvo atnaujintos apleistos ir nebepatrauklios bei dėmesio reikalavusios viešosios erdvės. Vietoje seno ir labai sudėtingos būklės tilto buvo pastatytas pėsčiųjų tiltas per Nevėžį. Įrengti pėsčiųjų-dviračių takai ir prieplauka Nevėžio upės krantinėje. Vientisai sutvarkyta erdvė prie upės tampa patraukli laisvalaikio vieta šeimoms su vaikais. Čia galėtų atsirasti ir naujų smulkaus verslo paslaugų pramogaujantiems miestelėnams.

Rekonstruotas tiltas per Smilgos upelį bei įrengtas naujas pėsčiųjų takas žalioje miesto zonoje iki pat J. Basanavičiaus gatvės. Taip pat sutvarkytas tunelis po Tilto gatve ir atnaujinti link jo vedantys takeliai nuo Smilgos gatvės.

Daugiau parkavimosi vietų

Šalia miesto bibliotekos, Didžiosios Rinkos aikštėje, padaryta nedidelė automobilių stovėjimo aikštelė ir patogiai įrengta ten esanti vieša erdvė, kurioje galima pailsėti, atsikvėpti ir net papietauti. Pastatyti staliukai ir suolai ant Nevėžio upės kranto.

Įrengta labai svarbi automobilių stovėjimo aikštelė Radvilų gatvėje, prie Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Kėdainių poskyrio, ir dar viena šalia Muzikos mokyklos.

Neišnaudotose ir nesutvarkytose  teritorijose atsirado galimybė patogiai pasistatyti automobilį netoli didžiausių pramogų vietų ir lankytinų vietų. Tokių aikštelių labai trūko miesto centre pramogaujantiems žmonėms. Dėl to padaugėjo vietų parkuotis miesto centre ir sumažėjo eismas pagrindinėse gatvėse bei jo trikdžiai. 

Naudingiausia – žmonėms

Svarbiausia yra tai, kad, atliekant visus darbus, buvo atkreiptas dėmesys į žmones ir jų poreikius. Viešosios infrastruktūros tvarkymas ir atgaivinimas vysto vidinę miesto plėtrą ir didina besilankančiųjų srautus. „Viešosios erdvės tampa vis svarbesnės, nes keičiasi žmonių gyvenimo būdas ir atsiranda vis didesnis poreikis daugiau laiko leisti mieste, pasivaikščioti, važiuoti dviračiu, būti su draugais, pramogauti“, – kalbėdamasis su specialistais apie besikeičiančius žmonių  poreikius sakė rajono meras Valentinas Tamulis. 

Varžėsi daug projektų

Iš viso „Europos burių“ konkurse šiais metais buvo vertinta 30 įvairiausių ES lėšomis įgyvendintų projektų. Iš jų atrinkta 16 projektų 5 kategorijose: Už investicijas į žmogų; Už įdomiausią smulkaus verslo projektą; Už šiuolaikiškos aplinkos kūrimąUž inovatyvius sprendimus;  Už suteiktas galimybes augti.

Komisija iki birželio 7 d. išrinko po tris geriausius kiekvienos nominacijos projektus. Jie buvo pristatyti ir nugalėtojai paskelbti birželio 26 d. Vilniuje, 11 kartą vykusio iškilmingo renginio metu „Europos burės 2019“.

Nominacijoje  Už šiuolaikiškos aplinkos kūrimą kartu su Kėdainiais varžėsi dar du miestai – Klaipėda ir Varėna. Pastaroji taip pat investavo į miesto centrinės aikštės konceptualų sutvarkymą, o nugalėtoju tapo Klaipėdos miesto projektas – moderniausio Baltijos šalyse baseino statyba. Organizatoriai paminėjo, kad balų skirtumas tarp šių projektų buvo labai nedidelis. Pagrindinis kriterijus, pagal kuriuos vertinti projektai šioje nominacijoje buvo kiek skirtingų žmonių grupių toks projektas yra naudingas.

Investuoja  į jaunąją kartą

Kėdainių rajono savivaldybės viešųjų erdvių sutvarkymo projektas nebuvo vienintelis rajono projektas, patekęs tarp geriausių. Kategorijoje Už suteiktas galimybes augti su kitais dviem nominuotais projektais  varžėsi ir Kėdainių rajono Šėtos gimnazijos kartu su partneriais Truskava ir Bukonimis kurtas ir įgyvendintas projektas „Matematika – laimėtojų mokslas“. Mokytojai išradingai panaudojo šiuolaikinių dalykų – robotikos galimybes mokinių matematikos žinioms stiprinti. Ši investicija į mūsų ateitį vaikus tikrai atsipirks, nes jie bus tie, kurie kurs kitus naujus išradimus.

Kuria ne tik aplinką

Per 3 ES finansavimo laikotarpius parengta ir įgyvendinta bei šiuo metu įgyvendinama 143 projektai, kurių vertė siekia per 67 mln Eur. Paramos lėšos sudaro apytikriai 58,6 mln. Eur. Savivaldybė mokesčių mokėtojų pinigais pridėjo 8 mln. Eur., dar  maždaug 1,4 mln. Eur projektams yra skirta iš kitų finansavimo šaltinių. 

Nuo ES fondų finansavimo pradžios – 2004 metų – rajone buvo įgyvendinti pirmieji 22 projektai. Pats pirmas infrastruktūrinis ES projektas baigtas įgyvendinti 2005 spalio 3 dieną. Tai buvo   „Kėdainių rajono Aristavos gyvenvietės kanalizavimo linijų ir buities nuotekų įrenginių statyba“. Tuomet buvo pastatyta nauja nuotėkų valykla, įrengti 5,52 km buitinių nuotėkų tinklų. Projekto vertė siekė 294 tūkst. Eur. Šie darbai buvo pirmieji, kurie pagerino žmonių buitį, ir leido tobulėti specialistams.

Įvaldžius projektų rengimą ir finansavimą, įgavus gerus administracinius, organizacinius ir kitus įgūdžius ne tik tiesiogiai dirbusiems su projektais žmonėms, bet ir vadovams, 2007–2013 metais buvo ženklus projektų šuolis rajone.

Per tą laiką buvo įgyvendintas net 61 projektas. Jie ir padarė didžiausią įtaką Kėdainių rajono vystymuisi. Kėdainių veidą keitė įgyvendinami infrastruktūros modernizavimo bei rekonstrukcijos projektai, švietimo, sveikatos, socialinės apsaugos, kultūros, sporto, susisiekimo, aplinkos apsaugos srityse.  Visos minėtos sritys buvo finansuojamos tolygiai. Dėl to atėjo ir matomi ženklūs pirmieji pokyčiai. Iš viso savivaldybė tuo metu koordinavo 61 projektą ir rajono gyventojų gyvenimo kokybei gerinti investavo per 20,8 mln. Eur, iš kurių beveik 19,4 mln. Eur – Europos Sąjungos lėšos, iš Savivaldybės biudžeto kofinansavimui skirta apie 1,46 mln. Eur. Didžioji dalis Europos Sąjungos lėšų tuo laikotarpiu investuota vaikų ugdymo sąlygoms gerinti. Rekonstruotos net  8 rajono švietimo įstaigos, sudarant palankias ugdymo sąlygas. Įkurti 2 daugiafunkciniai centrai. Investuota per 5,2 mln. Eur.

2014−2020 m. Europos Sąjungos finansavimo laikotarpiu taip pat suplanuota apie 60 projektų, kurių vertė siekia ~35 mln. Eur. Europos Sąjungos parama sudaro ~29,5 mln. Eur. Dalis jų jau pradėta įgyvendinti.

„Labai atidžiai ruošimės naujam finansavimo laikotarpiui. Mano dėmesys renkant projektus finansavimui bus skirtas tam, kad gaunamos lėšos kurtų dar didesnę pridėtinę vertė žmonėms. Jų pagalba galėsime pasiekti, kad taptume e-Lietuvos centru, kuriame subalansuotai bus skiriamas dėmesys kultūros paveldui, turizmui, inovatyviai pramonei ir žemės ūkiui bei garantuotas socialinis saugumas žmogui“, – pažymėjo naujasis rajono vadovas Valentinas Tamulis.                                                                                                       

Vertino autoritetinga komisija

Projektus atrinko ir vertino nepriklausoma ekspertų komisija: Vidmantas Janulevičius (Lietuvos verslininkas, bendrovių grupės „BOD Group“ įkūrėjas ir vadovas, pramoninkų konfederacijos viceprezidentas, verslo inovacijų skleidėjas šalyje); Milda Bliumenzonienė (visuomenininkė); Arūnas Milašius („Delfi“  apžvalgininkas, ES investicijas tiriantis žurnalistas); Paulius Baniūnas (Finansų ministerijos Investicijų departamento direktorius, 15 metų aktyviai dirbantis ES struktūrinių fondų investicijų srityje); Olga Žalienė (istorikė, Klaipėdos jūrų muziejaus direktorė); Giedrius Savickas (teatro, kino ir televizijos aktorius, aktyviai dalyvaujantis visuomeninėje veikloje, nuo 2013 m. aktyviai įsitraukęs į UNICEF veiklą, bendraujantis su regionų bendruomenėmis); Justas Kačerauskas („Gimtasis Rokiškis“ žurnalistas, ES investicijas tiriantis žurnalistas).

Pagrindinė straipsnio nuotrauka – Andriaus Naujoko. Likusios ir A. Naujoko, ir Kėdainių rajono savivaldybės

 

 

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai

Prisijungti galite čia

 
 
   
   
           
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema