Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
eng
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Liepa
    2018     
Naujienos
2018-07-14
Agurkų šventė šiemet buvo ypatinga

Savaitgalį Kėdainių kraštas šventė įsimintiną 21-ąją Agurkų šventę, kurioje pirmą kartą pasaulyje buvo organizuojamas agurko metimo į tolį čempionatas. Net daugiau nei 50 dalyvių įnirtingai varžėsi dėl Kėdainių rajono savivaldybės mero Sauliaus Grinkevičiaus įsteigto 1000 eurų prizinio fondo, kuris buvo padalintas pirmosios vietos nugalėtojams vyrų ir moterų grupėje. Taip pat paguodos prizais apdovanoti 2–3 vietas užėmę.

Agurkų festivalyje apsilankęs Kėdainių rajono savivaldybės meras ir čempionato iniciatorius Saulius Grinkevičius džiaugėsi ilgametėmis šios šventės tradicijomis.

„Smagu, kad šiais metais Agurkų šventė tapo dar įspūdingesnė, pritraukianti gausų būrį kėdainiečių ir svečių iš visos Lietuvos. Galima sakyti, kad renginys tapo dideliu festivaliu, kurio akcentas – pirmasis atviras pasaulio agurko metimo į tolį čempionatas, nepalikęs abejingų ir sukėlęs didelę atrakciją“, – sakė S. Grinkevičius.

Čempionato dalyviai turėjo sudėtingą užduoti – į Kėdainių miesto parko Dotnuvėlės tvenkinį kuo toliau numesti agurką. Užduotį įvykdyti kiekvienam dalyviui buvo skirta po du kartus. Visi į vandenį mesti agurkai bus nuvežti į Kėdainių rajone esantį žirgyną.

Didelio susidomėjimo iš kėdainiečių ir miesto svečių sulaukusio čempionato metu buvo išaiškinti 1–3 vietų laimėtojai, kuriems apdovanojimus įteikė meras S. Grinkevičius.

1-ąją vietą vyrų bei moterų grupėje ir po 500 Eur prizą bei atminimo taures laimėjo vilnietis Justinas Račkauskas (numetė į tolį agurką net 84 metrus) ir kėdainietė Jolanta Jakienė (numetusi agurką 47 metrus).

2-oji vieta ir įsteigtos dovanos atiteko Armandui Miliauskui iš Šėtos miestelio (numetusiam agurką 77 metrus) ir kėdainietė Gytei Ančerevičiūtei, kuri agurką numetė 37 metrus.

3-ioji vieta ir dovanos – skirtos Žygimantui Jankauskui (numetusiam agurką 76 metrus) ir Bitei Valatkaitei (numetusiai agurką 25 metrus).

Visiems, kurie dalyvavo čempionate, buvo įteikti atminimo medaliai.

Visą dieną šurmuliavęs festivalis pasiūlė pačių įvairiausių pramogų, akys raibo nuo spalvingų Kėdainių rajono seniūnijų „agurkininkų“ kiemelių, kuriuose šeimininkai viliojo kulinarinio paveldo pristatymais ir demonstravo amatus.

Ypač didelio susidomėjimo sulaukė šventės dalyviams surengtos vaišės – populiarioji kiaušinienė iš 999 kiaušinių, kuri buvo pagardinta kėdainietiškai raugintais agurkėliais. Festivalio organizatorių teigimu, pasirinkta ypatinga keptuvė, kurioje tilpo 999 kiaušiniai – ir nė vienu daugiau ar mažiau.

Šventės metu buvo įteikti kraujo donorystės akcijos apdovanojimai ir mero padėkos – už geranoriškai ir neatlygintinai duotą kraują bei aktyvų dalyvavimą kraujo donorystės akcijose – įmonėms ir įstaigoms: Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos bendruomenei, AB Krekenavos agrofirmos darbuotojams, Kėdainių rajono policijos komisariato darbuotojams, Kėdainių šviesiosios gimnazijos bendruomenei, Šėtos seniūnijos darbuotojams ir Kėdainių žemėtvarkos skyriaus darbuotojams.

Vykusios šeimininkių varžytuvės „Vasaros gėrybių pyragas“ privertė įnirtingai rungtis ir iškovoti Didžiosios šeimininkės vardą. Kompetentingą komisiją, vadovaujamą pirmininkės ir mero pavaduotojos Olgos Urbonienės, šeimininkės turėjo sužavėti pyragu, kuriam iškepti pasirinktos vasaros gėrybės. Komisija vertino pagal kūrybiškumo, recepto, skonio, išvaizdos kriterijus. Pasiraitojusios rankoves šeimininkės iškepė saldžius ir sūrius, didelius ir mažus pyragus. Kai kurios pristatė nekeptus.

Pyragų varžytuvėse 1-ąją vietą iškovojo ir didįjį UAB „Daumantai LT“ įsteigtą prizą laimėjo Ingrida Miliauskaitė iš Pelėdnagių. Taip pat visos šeimininkės apdovanotos įsteigtais įmonės prizais.

Kėdainių rajono savivaldybės meras S. Grinkevičius džiaugėsi pavykusia švente. Tikimasi, kad Kėdainiuose nuo šiol kasmet bus populiarus agurkų metimo čempionatas.

Šventę vainikavo koncertas, kuriame pasirodė muzikinis ansamblis „Jonis“, klasikinės muzikos duetas Vaida Genytė ir Egidijus Bavikinas kartu su pučiamųjų sekstetu „Brass Bravo“ ir žinoma Latvijos atlikėja  Samanta Tina su gyvo garso grupe.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija, tel. 6943, 69557

Cituojant arba kitaip platinant Kėdainių rajono savivaldybės informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
 
 
       
           
Iš viso apsilankė: 13449213
Šiandien apsilankė: 1677
Dabar naršo: 46
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema