Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
eng
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293001
Rugsėjis
    2017     
Naujienos
2017-09-22
Vienas iš daugiabučių modernizacijos prioritetų – gyvenamųjų kvartalų renovacija

Aplinkos ministerijoje susirinko daugelio šalies savivaldybių vadovai ir ministerijos atstovai aptarė, kaip sekasi įgyvendinti Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą. Susitikime dalyvavo ir Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis.

Aplinkos Ministras Kęstutis Navickas, pasidžiaugęs pasiektais rezultatais, sakė tikįs, kad renovacija ir toliau vyks sklandžiai, nes senųjų daugiabučių atnaujinimas, kompleksinių energinį efektyvumą dindinčių priemonių įgyvendinimas, renovuojant ne tik pavienius namus, bet ir gyvenamuosius kvartalus, yra vienas iš Vyriausybės prioritetinių darbų. Keliamas uždavinys kasmet atnaujinti ne mažiau kaip po 500 daugiabučių.

Viceministrė Rėda Brandišauskienė savivaldybes pakvietė dar aktyviau įsijungti įgyvendinant daugiabučių modernizavimo programą ir daugiausia dėmesio skirti vadinamajai kvartalinei renovacijai – modernizuojant ne tik pavienius daugiabučius, bet ir viešuosius pastatus, infrastruktūros objektus, sutvarkant gyvenamąją aplinką – žaliąsias teritorijas, poilsio zonas, sprendžiant automobilių parkavimo problemas, skatinant ir remiant bendruomenių steigimą ir pan.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus O. Kačiulio teigimu, ministerijos specialistai pristatė planus dėl Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos įgyvendinimo 2018 metais.

Savivaldybės administracijos direktorius O. Kačiulis

Vienas iš prioritetų, skiriant finansavimą renovacijos projektams, bus teikiamas gyvenamųjų kvartalų renovacijai.

Dar šį mėnesį Aplinkos ministerija paskelbs kvietimą naujiems renovacijos projektams įgyvendinti.

„Džiugina tai, kad kvietimas teikti paraiškas bus skelbiamas jau rugsėjo 28 dieną. Šiek tiek keičiasi finansavimo tvarka. Gyventojams ji tikrai palengvins renovacijos procesą: projekto parengimo, administravimo ir techninės priežiūros darbai bus finansuojami 100 procentų, kita dalis – 30 proc. Atsiras galimybė renovuoti tik šilumos mazgą, tokiu atveju šiems darbams bus skiriama 10 procentų parama“, – sakė O. Kačiulis.

Šiuo metu Vyriausybės parama vietoj planuojamų 30 proc. yra 35 proc., tačiau nėra galimybės gauti paramą vien tik šiluminio mazgo renovacijai. Iš paraiškas pateikusių daugiabučių namų, pagal nustatytus kriterijus, finansavimą gaus tie projektai, kurių įgyvendinimas duos didesnę šiluminę naudą.

Dar viena svarbi naujovė – paraiškas bus galima teikti tik gavus gyventojų pritarimą renovacijai.

„Kvotų rajonams bus atsisakyta, nes bus skatinama ne pavienių daugiabučių, o kvartalų renovacija. Tai sutampa su mūsų rajono savivaldybės planais sutvarkyti daugiabučių kvartalų infrastruktūrą – privažiavimus prie namų, automobilių parkavimo aikšteles ir t.t. Jei gyventojai nuspręstų daugiabučius renovuoti kvartalais, per kitą programą jiems būtų teikiamas prioritetas ir infrastruktūros sutvarkymui. Šį projektą savivaldybė planuoja įgyvendinti Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Kėdainių rajono savivaldybės lėšomis. Jeigu gyvenamojo kvartalo gyventojai susitars dėl daugiabučių renovacijos ir pateiks paraišką, jiems bus teikiamas prioritetas sprendžiant dėl finansavimo“, – kalbėjo O. Kačiulis.

Šiuo metu Kėdainių rajone savo eilės laukia du daugiabučiai namai, kurie yra pasiruošę renovacijai.

Daugiabučių namų renovavimo projektus mūsų savivaldybėje administruoja UAB „Kėdainių butai“. Šios įmonės direktorius Alvydas Kleiva teigia, jog tam, kad namo renovacijai būtų pritarta, reikalingas 55 procentų namo gyventojų pritarimas.

Šiuo metu Kėdainių rajone yra iš viso renovuoti 25 namai.

Kėdainių rajono savivaldybės ir Aplinkos ministerijos informacija

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
 
 
       
           
Iš viso apsilankė: 12098530
Šiandien apsilankė: 1507
Dabar naršo: 106
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema