Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
English
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829300102
Lapkritis
    2018     
Naujienos
2018-11-16
Pramoninių dujų gamyklai Kėdainiuose – 20 mln. eur investicijos

Pramoninių ir medicininių dujų bendrovė „AGA“ investuoja 20 mln. eur į dujų gamyklą Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ). 2020 m. pradėsianti veikti oro skaidymo gamykla Baltijos rinkai tieks deguonį ir azotą.

Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius džiaugiasi solidžia investicija ir tikisi, jog pasaulinės korporacijos atėjimas ženkliai padidins Kėdainių patrauklumą ir padės pritraukti dar daugiau investuotojų.

„Džiaugiuosi, kad Kėdainių LEZ-o veikla pastebimai plečiasi ir traukia naujus investuotojus. O 20 mln. eurų, tai iš tiesų yra didžiausia investicija per visą veiklos laikotarpį. Tikimės gražaus bendradarbiavimo su Kėdainiuose ketinančia įsikurti bendrove“, – sakė vadovas.

Pavyko įtikinti investuotojus

Kėdainių LEZ-o valdymo bendrovės direktoriaus Artūro Klangausko teigimu, derybos su bendrovės „AGA“ vadovais buvo ilgos ir sudėtingos. Ir tai, kad verslininkus pavyko įtikinti kurtis Kėdainius, yra ir rajono savivaldybės vadovų nuopelnas.

„Renkantis vietą gamyklos statybai buvo pasirinkti du miestai – Kaunas ir Kėdainiai. Viskas priklausė nuo to, kas pasiūlys geresnes sąlygas. Todėl dėkoju rajono savivaldybei ir merui, kurie tikrai įdėjo daug pastangų tam, kad į visus investuotojų klausimus būtų atsakyta ne tik žodžiu, bet ir raštu. Gauti reikiamą informaciją buvo labai svarbu. Tai ženklas, jog savivaldybė yra pasirengusi priimti didžiules investicijas“, – sakė Kėdainių LEZ-o direktorius A. Klangauskas.

Lėmė geografinė padėtis

Investuotojai išsamiai analizavo situaciją. Daug dėmesio įmonės atstovai skyrė ekonominėms sąlygoms, detaliesiems planams, įvairiems techninio pobūdžio klausimams, todėl jie konsultavosi ir su Kėdainių LEZ-o operatoriumi, ir su rajono savivaldybe. Intensyvus bendravimas su verslininkais truko pusmetį. Kėdainiuose lankėsi bendrovės „AGA“ atstovas, kuris išsamiai vertino situaciją, domėjosi, kaip sekasi kitiems mūsų investuotojams.

„Vertinant komercines sąlygas viską lėmė geografinė padėtis. Kėdainiai – Lietuvos vidurys, geras susisiekimas, o visa šios gamyklos produkcija bus tiekiama visai šaliai. Manau, jog visos inžinerinės pramonės įmonės, naudojančios azotą, šias dujas gaus iš gamyklos, kuri bus pastatyta Kėdainiuose“, – sakė A. Klangauskas.

Domisi Vokietijos įmonės

Kėdainių LEZ-o direktorius įsitkinęs, kad naujo investuotojo, pasaulinei korporacijai priklausančios Vokietijos įmonės atėjimas, neabejotinai didina investicinį patrauklumą.

„Tai, kad būtent Vokietijos kompanija investuoja Kėdainiuose didina LEZ-o patrauklumą ir Vokietijos įmonių domėjimą Lietuva. Vis sulaukiame užklausų iš šios šalies įmonių, to anksčiau tikrai nebuvo“, – pabrėžė A. Klangauskas.

Kuriasi pramoninių dujų lyderė „AGA“

„The Linde Group“ priklausanti „AGA“ yra pramoninių dujų lyderė Šiaurės Europoje. 20 mln. eur investicija į gamyklą Kėdainiuose – tai strateginis bendrovės žingsnis siekiant aktyviai plėsti veiklą ne tik Lietuvoje, bet ir visame Baltijos šalių regione. Pasak įmonės vadovų, tokį sprendimą lėmė auganti vartotojų paklausa.

„Norime žengti koja kojon su dinamiškai besiplėtojančia Baltijos šalių pramoninių dujų rinka bei didėjančiomis mūsų klientų, kurie veikia pačiuose įvairiausiuose sektoriuose, nuo lazerinio pjovimo iki elektronikos ir maisto gamybos, investicijomis“, – teigia Baltijos regiono verslo plėtros vadovas Dalius Klyvis.

Tai jau antroji „AGA“ oro skaidymo gamykla Baltijos šalyse. Išskirtinai aukšto automatizacijos lygio ir naujausius saugumo standartus atitinkančią gamyklą statys „Linde Engineering“, o tai, kad gamyklos vieta numatyta arčiau klientų, ne tik sumažins transportavimo atstumus ir laiką, bet ir žalą aplinkai.

„Naujoji investicija – mūsų strategijos dalis. Tikime, kad ji padės mums tapti įvairiapusiais pramoninių dujų rinkos lyderiais. Jau daug metų padedame savo klientams gerinti darbo našumą, saugą ir kokybę bei ieškome naujų dujų panaudojimo sričių. „The Linde Group“ ir „AGA“ tiki tvaria Baltijos šalių plėtra, tai ir lėmė šį investicinį sprendimą. Manau, tai puiki žinia visam Baltijos šalių verslo sektoriui“, – sako Baltijos regiono pardavimo ir rinkodaros vadovė Johanna Ylikoski.

Tai jau antroji „AGA“ oro skaidymo gamykla Baltijos šalyse. Išskirtinai aukšto automatizacijos lygio ir naujausius saugumo standartus atitinkančią gamyklą statys „Linde Engineering“, o tai, kad gamyklos vieta numatyta arčiau klientų, ne tik sumažins transportavimo atstumus ir laiką, bet ir žalą aplinkai.

Korporacija „The Linde Group“ pasaulyje lyderiaujanti dujų gamybos ir inžinerinių sprendimų kompanija. Jai priklausančiose įmonėse dirba 63 tūkst. 500 darbuotojų, veikla vyksta daugiau nei 100 pasaulio valstybių.
2014 finansiniais metais korporacijos „The Linde Group“ pardavimai siekė 17,047 milijardo eurų.

Kėdainių rajono savivaldybės ir Kėdainių LEZ informacija, tel. 69543, 69559

Cituojant arba kitaip platinant Kėdainių rajono savivaldybės informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį

 

 

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
 
 
   
   
           
Iš viso apsilankė: 13912720
Šiandien apsilankė: 196
Dabar naršo: 45
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema