Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
eng
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Rugpjūtis
    2017     
Naujienos
2017-08-17
Gyventojai bus apklausiami dėl daugiabučiams namams priskirtų teritorijų priežiūros

Šių metų rugpjūčio mėnesį bus vykdoma gyventojų apklausa. Apklausos rezultatai bus rekomendaciniai savivaldybės tarybai apsisprendžiant, kaip turėtų būti tvarkomos miesto ir kitų gyvenviečių teritorijos.

2017 m. liepos 18 d. Kėdainių rajono savivaldybės mero potvarkiu Nr. MP1-28 skelbiama vietos gyventojų apklausa dėl Kėdainių miesto ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklių, patvirtintų Kėdainių rajono savivaldybės tarybos 2016 m. balandžio 29 d. sprendimu Nr. TS-126 „Dėl Kėdainių miesto ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklių patvirtinimo“ 10 punkto pakeitimo. 

Patvirtintas apklausai teikiamo klausimo tekstas: 

„Apklausos tikslas – išsiaiškinti savivaldybės gyventojų nuomonę apie Kėdainių miesto ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklių, patvirtintų Kėdainių rajono savivaldybės tarybos 2016 m. balandžio 29 d. sprendimu Nr. TS-126, 10 punkte savininkams nustatytą pareigą tvarkyti daugiabučiams namams priskirtas teritorijas – „10. Daugiabučių namų gyventojai, daugiabučių namų savininkų bendrijos ir administratoriai privalo vykdyti teritorijos priežiūrą Lietuvos Respublikos įstatymų, administracinių aktų, kitų teisės aktų pagrindu priskirtose, pagal Savivaldybės tarybos sprendimais patvirtintus detaliuosius planus suformuotose, o nesant detaliųjų planų – faktiškai naudojamose teritorijose, bet ne daugiau kaip 20 m nuo pastatų išorinių atitvarų“. 

Prašome pasakyti, kuriai nuostatai Jūs pritariate: 

  1. Daugiabučiams namams priskirtų teritorijų priežiūrą turi organizuoti patys savininkai? 

ar 

  1. Daugiabučiams namams priskirtų teritorijų priežiūrą turi organizuoti seniūnijos savivaldybės biudžeto lėšomis?“ 

Potvarkiu nustatoma apklausos teritorija – visa Kėdainių rajono savivaldybės teritorija; gyventojų apklausos laikas ir vieta: 2017 m. rugpjūčio 1−31 dienomis apklausos dalyvių būstuose; apklausos būdas – atrankinė gyventojų apklausa apklausos dalyvių būstuose. 

Potvarkiu tai pat sudaryta penkių narių komisija gyventojų apklausai organizuoti. 

„Apklausa siekiama išsiaiškinti gyventojų nuomonę, kaip turėtų būti prižiūrimos daugiabučiams namams, kuriems iki šiol nėra išnuomoti ar perleisti žemės sklypai, priskirtos teritorijos. Taip pat tikimės atsakymo, kaip turi būti panaudotos savivaldybės biudžeto lėšos bei kaip turėtų būti tvarkomos miesto ir kitų gyvenviečių teritorijos. Jeigu daugiabučių namų gyventojai prisidėtų savo pajėgomis prižiūrėti daugiabučių namų teritorijas taip, kaip ir kitų pastatų savininkai, kurie nuomoja ar nuosavybės teise valdo ir prižiūri savo žemės sklypus, tam skiriamos savivaldybės biudžeto lėšos galėtų būti nukreiptos tų pačių daugiabučių namų šaligatviams, vaikų žaidimų įrenginiams, aikštelėms tvarkyti ar kitoms viešosioms teritorijoms tvarkyti. Taip miestai ir kitos gyvenvietės tvarkomos gražiau, racionaliau naudojamos biudžeto lėšos. Tokius sprendimus jau yra priėmusios apie dvidešimt savivaldybių. Kadangi klausimas susijęs su visų gyventojų, mokesčių mokėtojų, biudžeto lėšų panaudojimu, todėl atrankinė apklausa bus vykdoma visoje savivaldybės teritorijoje,“ − sako rajono meras Saulius Grinkevičius. 

Pasak Apklausos komisijos pirmininko pavaduotojo, Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjo Daliaus Ramono, apklausa bus vykdoma atrankos būdu atrinktų kėdainiečių namuose. Apklausos organizacinius klausimus spręs mero sudaryta komisija ir UAB „Baltijos tyrimai“. Apklausą vykdys savivaldybės administracijos ir seniūnijų darbuotojai. Prisistatydami jie oficialiai turės parodyti savo tarnybinius pažymėjimus bei pateikti savivaldybės patvirtintas ir išduotas apklausos formas. „Numatoma apklausti 1 000 gyventojų. Tokios imties apklausos rezultatų patikimumas siekia 95 procentus,“ − teigia D. Ramonas.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija

 

 

 

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
 
 
       
           
Iš viso apsilankė: 11917342
Šiandien apsilankė: 4515
Dabar naršo: 77
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema