Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Versija neįgaliesiems Kontrastingas Tamsus
eng
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Gegužė
    2017     
Naujienos
2017-05-23
Atsiskaitymo lapeliai už buitinių atliekų tvarkymą miesto gyventojus pasieks birželį

Kėdainių miesto ir rajono gyventojai, nesulaukiantys atsiskaitymo lapelių už buitinių atliekų tvarkymą, neturėtų nerimauti. Šią rinkliavą pradėjus koordinuoti Kėdainių rajono savivaldybės administracijai, Kėdainių miesto gyventojus atsiskaitymo lapeliai pasieks birželio mėnesį, o kaimiškųjų seniūnijų gyventojus bei ūkininkus – liepos-rugpjūčio mėnesiais. Už praėjusį laikotarpį delspinigiai nebus skaičiuojami.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vyr. specialistė Agnė Širkienė informuoja, kad nuo šių metų pradėtas taikyti apmokėjimo būdas gyventojams bus žymiai patogesnis.

„Kadangi mūsų rajono savivaldybės administracija perėmė vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymo administravimą, todėl keičiasi apmokėjimo tvarka. Iki šių metų seniūnijose grynuosius pinigus rinkdavo seniūnijos darbuotojai, tačiau dabar gyventojai už vietinę rinkliavą galės susimokėti kaip ir kitus įprastus mokesčius – t. y. bankiniu pavedimu, pašte, „Perlo“ terminaluose, prekybos centruose“, – sakė A. Širkienė.

Pastaruoju metu sulaukiama nemažai rajono gyventojų, kurie domisi, kodėl vis dar nėra gavę pranešimų.

„Šiuo metu vyksta sistemos atnaujinimo darbai, taip pat užtrunka ir turimų duomenų tikslinimas. Planuojame, kad Kėdainių miesto gyventojai ir juridiniai asmenys pranešimus gaus jau birželio mėnesį, o kaimiškosios seniūnijos bei ūkininkai pranešimų sulauks liepos-rugpjūčio mėnesiais. Vietinei rinkliavai delspinigiai nėra skaičiuojami. Jei gyventojai piktavališkai kelis metus mokesčio nemoka, tuomet jau yra siunčiami antstolio raginimai susimokėti“, – pabrėžė A. Širkienė.

Nesusimokėjusiems skolų už praėjusius metus, patariama palaukti naujųjų mokėjimo pranešimų, kuriuose bus priskaičiuoti turimi įsiskolinimai.

Nuo 2017-ųjų keičiasi ir rinkliavos dydžiai – Kėdainių miesto, Vilainių, Paobelio, Janušavos ir Pelėdnagių kaimų vienam asmeniui rinkliavos dydis yra 17 eurų (buvo 15 eurų), kitiems savivaldybės gyventojams – 11 eurų (buvo 10 eurų), gyventojai už sodo valdą ar garažą moka 5 eurų mokestį.

Pasikeitus administravimo tvarkai išlieka galimybė ne visiems mokėti rinkliavos mokestį. Ji liečia Sausio 13-osios įvykių dalyvius, asmenis, atliekančius karo tarnybą, pakliuvusius į įkalinimo įstaigas, studentus bei kitur besimokančius moksleivius, taip pat valstybės remiamas ar mažesnes pajamas gaunančius kraštiečius. Tie, kas pakliūna į galinčiųjų gauti kompensacijas, turi į savivaldybę ar seniūniją atnešti prašymus bei reikiamus dokumentus. Lengvatas pretenduoja gauti ir asmenys, kurie deklaruoti Kėdainių rajono savivaldybėje, tačiau yra išvykę į kitas Lietuvos savivaldybes ar kitas užsienio valstybes.

„Studentai, kurie išvykę mokytis į kitus miestus, pažymas turėtų pateikti gruodžio mėnesį. Be to, gyventojų patogumui mokestį bus galima susimokėti kas ketvirtį“, – sakė A. Širkienė.

Lyginant su kitomis Lietuvos savivaldybėmis, Kėdainių rajono savivaldybėje mokestis už buitinių atliekų tvarkymą yra vienas iš pačių žemiausių.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija, tel. 69543

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
 
 
       
           
Iš viso apsilankė: 11632387
Šiandien apsilankė: 443
Dabar naršo: 39
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema