Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
English
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Kovas
    2019     
Naujienos
2019-03-08
Nacionalinis diktantas − odė moterystei

 „Visas pasaulis, regis, šiandien eina iš proto: „Šlovinkit genialų gamtos meno kūrinį, − sako jie, − šlovinkit Moterį!“ – tokiais žodžiais prasidėjo diktantas, rašytas Kovo 8 dieną. Kėdainių rajono savivaldybės posėdžių salėje jį rašė 21 kėdainietis: du vyrai ir 19 moterų. Tekstas „Odė moterystei“ parašytas pramogų pasaulyje gerai žinomos dainininkės, reklamos kūrėjos Dovilės Filmanavičiūtės. Šiais metais diktanto data sutapo su Moters diena, tad ir tekstas buvo skirtas šiai progai.

„Tegul tas tekstas būna mano žinutė jums. Šlovinkit moterį. Neaprėpiamą galybę ir stiprybę. Jos vaikai – visas pasaulis. Ir tegul būna ji pašlovinta ne tik šiandien. Ir tegul jos mokėjimas apglėbti viską būna mums kaip priminimas, kad nėra absoliuto. Nėra tik moters ar tik vyro. Visų pirmiausiai yra ŽMOGUS“, − feisbuke rašė D. Filmanavičiūtė.

Susirinkusiųjų pasveikinti atėjęs administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis taip pat  ne tik pasidžiaugė, kad visose rajono mokyklose aktyviai rašomas diktantas, kad tiek nemažai suaugusiųjų atėjo rašyti į savivaldybę, bet ir pasveikino visas moteris su Moters diena, palinkėjo džiaugtis tuo, kas aplink yra gera, pozityvu, taip pat būti mylimomis ir gerbiamomis.

Savivaldybės dovanėlėmis O. Kačiulis apdovanojo tris moteris, diktanto rašyti atėjusias visus 12-ą kartų – tiek, kiek diktanto konkursas šalyje  buvo surengtas. Tai Jolita Bačinskaitė, Aloyza Gaučienė, Simona Markevičienė.             

Buvo pora kėdainiečių, kurios diktantą rašė pirmą kartą. Tai Gražina Žebarauskienė ir Vanda Vaičiūnienė. Iš savivaldybės darbuotojų diktantą rašė Dėja Apanavičienė ir Emilija Zmejauskaitė.

Šmaikščiai registravimosi lape „grynas pensininkas“ pasirašė gerbiamasis Vitolis Laumakys, į diktanto rašymo renginį šiais metais atėjęs 9-ą kartą. Kėdainių krašto garbės pilietis, Kėdainių krašto kultūros premijos laureatas, poetas, gydytojas V. Laumakys, puikiai naudojantis žodį kaip kūrybos medžiagą, sakė, kad buvo neaiškių vietų, kur abejojęs, kaip rašyti, o iš esmės diktanto tekstas jam patikęs.

V. Laumakys buvo pats vyriausias šio renginio dalyvis. Žvalus ir judrus senjoras kitais metais švęs jau 90-metį. Jauniausia diktanto dalyvė  – Ieva Pukinskaitė iš Kėdainių sporto centro.

Dėl gana ilgo teksto visas diktantas truko daugiau nei 45 minutes. Išeinantys iš salės rašiusieji diktantą sakė, kad daugiausia abejonių kėlė skyryba.

Diktanto tekstas bus paskelbtas kovo 11 dieną svetainėse www.diktantas.lt ir www.vlkk.lt (su rašybos ir skyrybos paaiškinimais).

Diktanto finalas vyks balandžio 13 d. 11 val. Į jį bus kviečiami geriausiai diktantą parašę asmenys (padarę vos porą klaidų). Nacionalinio diktanto nugalėtojai bus apdovanoti gegužės 7 d. Prezidentūroje.

Pernai diktantą rašė daugiau nei 30 tūkst. žmonių, o į finalą pateko daugiau nei 100, tarp kurių buvo ir 2 kėdainiečiai.

Mokiniai diktantą rašė mokyklose. Kiek jų rašė ir kokie rezultatai, informaciją pateiksime vėliau.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija, 69559

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai

Prisijungti galite čia

 
 
   
   
           
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema