Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
24252627282901
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Kovas
    2020     
Naujienos
2020-03-10
Meras pristatė Kėdainių galimybes Lietuvos regionų ir Kazachstano ekonomikos forume

Praėjusią savaitę Lietuvos regionų atstovų delegacija su trijų dienų vizitu lankėsi Kazachstane. Svarbiausia programos dalis Almatoje vykęs Lietuvos regionų ir Kazachstano ekonomikos forumas, kurį atidarė Lietuvos Respublikos Nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Kazachstane J. E. Gintautas Vasiulis ir Almatos miesto akimo (gubernatoriaus) pavaduotojas Separbekas Tujаkbajevas.

Lietuvos regionų delegaciją sudarė 30 savivaldybių vadovų ir verslininkų. Be Kėdainių rajono savivaldybės mero Valentino Tamulio, joje buvo Biržų, Elektrėnų, Rokiškio, Kaišiadorių, Kauno rajono, Mažeikių, Šiaulių, Tauragės, Ukmergės ir Zarasų rajono savivaldybių vadovai. Tai viena pirmųjų tokio dydžio delegacijų iš Lietuvos regionų Kazachstane. Delegacijai buvo parodytas didelis dėmesys, nes Lietuva Kazachstane patenka į šalių, kurios daro didžiausią prekių apyvartą dešimtuką. Per metus tai sudaro 1,4 mln. eurų. Lietuvos ir Kazachstano santykiai sėkmingai plėtojami jau daugelį metų. Šalys aktyviai bendradarbiauja tarptautinėse organizacijose, humanitarinių ir socialinių projektų misijų metu.

Regionų savivaldybių vadovų delegaciją priėmė 1,8 mln gyventojų Almatos akimas (gubernatorius) Bakytžanas Abdirovičius Sagintajevas, o jo pavaduotojas investicijų ir verslo klausimais Saparbekas Tujakbajevas asmeniškai pristatė visas Kazachstano galimybes bei domėjosi Lietuvos regionuose vystoma pramone ir sąlygomis. Jis dalyvavo ne tik priėmime, bet ir pačiame Verslo forume.

Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis sako, kad dalyvauti ekonomikos forume jam, kaip regiono vadovui, buvo labai naudinga. „Kaip sakoma, po gulinčiu akmeniu vanduo neteka. Kaip į Lietuvos regionus ateis užsienio investuotojai, jei apie mūsų rajonus jie dažniausiai nieko nežino. Apsilankęs Almatoje, eilinį kartą įsitikinau, kad tiesioginiai kontaktai gali duoti puikių rezultatų. Pristatėme Kėdainių rajoną, jo investicinę aplinką, dirbančias įmones, laisvą ekonominę zoną ir iš karto sulaukėme susidomėjimo. Dabar tereikia toliau plėtoti užmegztus ryšius ir konkretus rezultatas bus“, − neabejoja V. Tamulis.

Verslo forume dalyvavo keli šimtai Kazachstano verslininkų, nacionalinės verslininkų asociacijos „Atameken“ (vienija 150 000 įmonių), įmonių „Kazinvest“, „Socialinės verslo korporacijos „Almaty“, Almatos industrinės zonos, Kazachstano investicinių fondų bei bankų vadovai, žurnalistai ir Kazachstane jau ne vienerius metus veikiančių lietuviškų įmonių vadovai.

Lietuvos regionų bei Kazachstano ekonomikos forumo Almatoje globėjas, Lietuvos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Kazachstane Gintautas Vasiulis įsitikinęs, kad Lietuvos regionų delegacijos vizitas atvėrė naujas dviejų šalių ekonominio bendradarbiavimo perspektyvas. „Daugybė tiesioginių verslo kontaktų ir Lietuvos regionų ekonominio potencialo pristatymas, be jokios abejonės, užtikrins Lietuvos ir Kazachstano augimą dvišalės prekybos, kuri jau sudaro daugiau nei 1,4 milijardo eurų. Lietuva yra patikimas Kazachstano partneris ir tiltas tarp Azijos ir Vakarų Europos“, − sakė G. Vasiulis.

Kazachstano verslininkai domėjosi visomis Lietuvos galimybėmis – ir prekių eksportu, ir naujomis technologijomis, ir bendrų įmonių steigimu, turizmo bei poilsio sektoriais, davė konkrečių pasiūlymų bendriems projektams. Kalbantis apie bendradarbiavimą, vienos populiariausių sričių − tai mėsos ir pieno perdirbimo, chemijos pramonės, metalo ir medžio perdirbimas bei žemdirbystė.

Planuojama, kad rudenį į Lietuvą atvyks kelios Kazachstano verslininkų delegacijos.

Lietuvos regionų ir Kazachstano verslo forumas Almatoje buvo pradėtas organizuoti po to, kai Baltijos šalių ir Kazachstano ekonominio bendradarbiavuimo plėtros asociacijos atstovai lankėsi 19 Lietuvios savivaldybių. Viena iš jų dar praėjusių metų vasarą buvo ir Kėdainių rajono savivaldybė. Po pirmojo vizito rajono meras Valentinas Tamulis buvo pakviestas į Latvijos mieste Salaspilyje įsikūrusią naujos kartos šilumokaičių gamyklą „Eko air“. Vėliau į Kėdainius atsvyko ir su rajono verslininkais susitiko neparastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvos Respublikoje Viktoras Temirbajevas. Jis lankėsi rajono įmonėse.

 

 

 

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai

Prisijungti galite čia

 
   
   
     
           
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema