Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
eng
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Rugpjūtis
    2017     
Naujienos
2017-08-04
Meras įvardijo svarbiausius viešųjų erdvių darbus

Saugus, patrauklus ir jaukus gyventi bei svečiuotis – tokią Kėdainių miesto viziją mato rajono meras Saulius Grinkevičius, inicijuojantis didelius pokyčius miesto viešosiose erdvėse. Praėjusią savaitę meras su miesto seniūnu Valentinu Tamuliu apsilankė Kėdainių miesto parke, taip pat prie Nevėžio krantus jungiančio „Vaivorykštės“ tilto.

Parkas gražėja ir laukia rimtos pertvarkos 

„Senojo parko sutvarkymas – vienas iš mūsų darbų prioritetų. Tad norėjau pamatyti, kaip seniūnas vykdo jam iškeltas užduotis tvarkant parką. Seniūnas paskirtus darbus atlieka gerai. Darbų tikrai daroma daug ir jų bus dar daugiau ir gerokai didesnių ,“ –sakė S. Grinkevičius. 

Rajono vadovas pabrėžė, kad kitąmet parko laukia dideli pokyčiai. Savivaldybė įgyvendins Europos Sąjungos lėšomis remiamą projektą. Projektuotojai jau baigia rengti techninį projektą, kuriame numatyta parko rekonstrukcija. Bus net kelios zonos: kultūrinė (su atnaujinta senąja estrada, rekonstruota, apie 2 000 vietų dabartine estrada), aktyvaus poilsio (su dviem prieplaukom, lipynių ir treniruoklių aikštelėmis ir kt.), pasyvaus poilsio (erdvės skulptūroms, vaikų aikštelė ir kt.). Bus atnaujinti takai, apšvietimas, įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, tualetas ir kt. 

„Noriu visus kėdainiečius užtikrinti – po šios rekonstrukcijos mūsų miesto parkas bus tikrai patrauklus. Daug dėmesio bus skiriama žmonių saugumui: atnaujintame parke bus įrengtos vaizdo kameros, šiuolaikiškas apšvietimas. Esu tikras, kad kėdainiečiai čia praleis dar daugiau laiko nei dabar. Daug dėmesio skirsime želdinių atnaujinimui. Reikia sudaryti saugotinų, kertamų ir naujai atsodinamų parko želdinių ir medžių planą, numatant valymo darbus, kaip krūmų kirtimas, medžių genėjimas, šalinimas. Tuos klausimus su seniūnu reikės ne kartą aptarti, nes daug ką jau dabar galima daryti nieko nelaukus,“ – kalbėjo meras S. Grinkevičius. 

Pasak mero, per porą metų bus atnaujintas ne tik senasis miesto parkas, bet ir Vytauto parkas (J. Basanavičiaus g. 130A, įrengiant vaikų sporto bei žaidimo vietas, laisvalaikio pramogų infrastruktūrą). Taip pat bus kompleksiškai įrengtas, sutvarkytas ir pritaikytas bendruomenei universalus daugiafunkcis aikštynas Chemikų g. bei lauko teniso kortai Mickevičiaus g. Šių kelių objektų rekonstrukcijos vertė – daugiau kaip 3 mln. Eur. Lėšos − iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų. 

„Projekto veikloms įgyvendinti šiuo metu rengiami techniniai projektai, vėliau bus planuojamas rangos darbų pirkimas, taip pat bus perkamos techninės priežiūros, projekto vykdymo priežiūros ir kitos paslaugos. Įgyvendinus projektą, bus sudarytos sąlygos įvairioms viešosioms paslaugoms plėtotis ir gyventojų užimtumui didinti, infrastruktūra taps patraukli bendruomenės veiklai, poilsiui, susidarys prielaidos pritraukti investicijų, − džiaugiasi rajono meras S. Grinkevičius. 

„Vaivorykštės“ tiltas apšviestas 

Dar vienas prioritetas – apšvietimas mieste, labai svarbus norint, kad gyventojai ir svečiai jaustųsi saugūs. Apsilankęs prie „Vaivorykštės“ tilto, jungiančio taką, vedantį iš vienos miesto pusės į Kauno gatvės kapines, rajono meras domėjosi, ar tvarkomas tilto apšvietimas. 

Čia sutikti miesto apšvietimą prižiūrinčios bendrovės „Elektros verslas“ darbininkai montavo lempas, suniokotas vandalų prieš penkerius ar šešerius metus. Pasak bendrovės vadovo Arūno Rabačiausko, tuoj darbai bus baigti ir tiltas vėl bus apšviestas. „Kadangi savo darbe susiduriame su vandalizmo atvejais, pastaruoju metu pastebime, kad vandalizmo visgi mažėja. Labai tikiuosi, kad naujai įrengtas tilto apšvietimas nebus niokojamas“, – sakė vyriškis. 

Rajono meras atkreipė seniūno dėmesį, kad prie į „Vaivorykštės“ tiltą einančio keliuko būtina pastatyti ir šiukšliadėžes.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija

 

 

 

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
 
 
       
           
Iš viso apsilankė: 11921569
Šiandien apsilankė: 3673
Dabar naršo: 145
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema