Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Liepa
    2019     
Naujienos
2019-07-05
Kėdainių miesto parkas jau pradėtas modernizuoti!

Jau prasidėjo vieno pirmųjų Lietuvoje peizažinio miesto parko – kultūros paveldo objekto − modernizavimo darbai. XIX amžiuje buvusioje dvaro sodyboje grafų Čapskių įkurtas parkas per metus labai pasikeis ir taps moderniai sutvarkyta patogia poilsiui ir sveikatingumui skirta teritorija. Darbai pradėti nuo tolėliau, parko gilumoje, esančios senosios estrados, kad pagrindine parko erdve galima būtų naudotis greit, liepos 13 d., vyksiančios Agurkų šventės metu.

Tikslas − viešųjų erdvių kompleksiškas sutvarkymas ir pritaikymas bendruomenei bei verslui

Miesto parkas bus atnaujinamas pagal Kėdainių rajono savivaldybės administracijos įgyvendinamą projektą „Kėdainių miesto viešųjų erdvių (miesto parkų, sporto aikštyno, teniso kortų prieigų) kompleksiškas sutvarkymas ir pritaikymas bendruomenei, verslui“. Viso projekto vertė yra daugiu kaip 3,5 mln. eurų, iš kurių daugiau nei 3 mln. eurų yra ES Europos regioninės plėtros fondo lėšos. Kitą dalį iš Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto skiria rajono taryba. Miesto parko modernizavimo darbų vertė – daugiau nei 1,8 mln. Eur.

„Kėdainių miesto parkas ir šalia esančių lauko teniso kortų teritorija iki šiol nebuvo pakankamai patrauklios vietos laisvalaikiui leisti, vietos gyventojų poilsiui ir rekreacijai organizuoti, didinti investicijas, susijusias su laisvalaikio, maitinimo bei susijusių panašių paslaugų teikimu ir organizavimu ir pan., tad šioms problemoms spręsti ir inicijuotas šio projekto įgyvendinimas. Be šios problemos sprendimo, kartu su projekto įgyvendinimu taip pat didinamas miesto patrauklumas bei gerinama miesto gyventojų gyvenimo kokybė, sukuriamos palankios sąlygos verslui“, − pradėtais darbais džiaugiasi administracijos direktorius Arūnas Kacevičius.

„Miesto viešųjų erdvių atgaivinimas daug prisideda prie gyvenimo kokybės ir miesto patrauklumo gerinimo. Labai tikimės, kad užbaigus parko rekonstrukciją verslininkams susidarys galimybes pasiūlyti naujų paslaugų gyventojams. Savivaldybė galės kurti naujas veiklas gyventojams“, − sako Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Kristina Kemešienė.

Nuotr. Darbai pradėti nuo tolėliau, parko gilumoje, esančios senosios estrados

Bus įrengtos kelios zonos gyventojų patogumui

Gerai pasiekiamoje miesto vietoje įsikūrusiame parke atlikus visus darbus bus trys zonos. Prie pagrindinio įėjimo iš J. Basanavičiaus gatvės − reprezentacinė zona. Čia lankytojus įprastoje vietoje pasitiks kultūrinis amfiteatras su 1 100 vietų žiūrovams, pergolė ir infocentras, įsikurs prieplaukos ir bus sutvarkytas tiltas per užtvanką. Aktyvaus poilsio zonoje prie senosios estrados atsiras scena pasirodymams, stoginė ir sporto bei laisvalaikio aikštelės su laipiojimo kalniukais bei skulptūrų aikštelės. Zonoje prie minareto bus padarytos vaikų žaidimų aikštelės du žaidimų įrenginiais. Nuo Minareto gatvės pusės, prie įvažiavimo į parką, vietoje dabar esančios žvyro aikštelės bus įrengta moderni ir patogi automobilių stovėjimo aikštelė ir tualetai. Parke bus atnaujintas apšvietimas bei įrengti kiti būtini dalykai. Suplanuota įrengti vaizdo stebėjimo kameras, atnaujinti senus ir naujai suformuoti naujus parko takus, pastatyti suoliukus bei šiukšliadėžes. Visame parke žydės gėlynai ir žaliuos želdiniai.

Darbus atliks patyrusi bendrovė

Senasis miesto parkas − kultūros paveldo objektas. Jo rekonstrukcijos techninį projektą parengė Kauno technologijos universiteto docentės, architektės G. Janulytės-Bernotienės vadovaujama komanda.

Miesto parko modernizavimo darbus, kurių vertė 1836437,93 Eur, atliks ūkio subjektų grupė UAB „HSC Baltic“, UAB „Hidrostatyba“, SIA „Rere Būve“, kuriai atstovaus UAB „HSC Baltic“.

Po rangos darbų viešųjų pirkimų konkurso Miesto parko modernizavimo rangos darbų sutartis su UAB „HSC Baltic“ direktoriumi Rimvydu Beržonskiu buvo pasirašyta gegužės 3 dieną. Statybvietė perduota gegužės 27 dieną.
Darbai pradėti nuo senosios estrados. Vėliau bus įrengiama kultūrinė-reprezentacinė zona, t. y. bus įrengta naujoji scena su amfiteatru, sutvarkyta krantinė prie scenos, įrengta pergolė su terasomis. Paskui bus tvarkomos salos, statoma prieplauka ir kt.
Darbų trukmė − 12 mėn.

Rangos darbų sutartį laimėjusi UAB „HSC Baltic“ yra atestuota ypatingų statinių statybos darbams gyvenamuosiuose ir negyvenamuosiuose pastatuose, susisiekimo komunikacijose, inžineriniuose tinkluose, hidrotechnikos statiniuose, kultūros paveldo statiniuose. Bendrovė yra sukaupusi didelę patirtį gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų, susisiekimo komunikacijų, inžinerinių tinklų bei kultūros paveldo statinių statyboje. Darbus atlieka kvalifikuoti specialistai, aktyviai besidomintys rinkos naujovėmis, diegiantys naujus sprendimus ir užtikrinantys klientų keliamus reikalavimus. UAB „HSC Baltic“ kartu su partneriais neseniai užbaigė įrengti vieną įdomiausių ir gražiausių savo projektų − Lietuvos Respublikos ambasadą Italijos Respublikoje.

Nuotr. Prie lankytinų, kultūros paveldo objektų neseniai sustatyti informaciniai stendai, įgyvendinant Europos Sąjungos finansuojamą trijų savivaldybių projektą „Jonavos, Kėdainių ir Raseinių rajonų savivaldybes jungiančių trasų ir turizmo maršrutų informacinės infrastruktūros plėtra“

Parkas nuolat keitėsi

1811 metais Kėdainiai atiteko grafui Pranciškui Čapskiui. Dabartinėje parko vietoje grafas įsteigė dvaro sodybą. 1845 metais parkas įgavo dabartinį vaizdą. Marijonas Hutten Čapskis iš pagrindų rekonstravo sodybą, sumūrijo trijų aukštų rūmus. Jis praplatino Dotnuvėlę, įrengė tvenkinius, supylė salas, pastatė tiltelius ir užveisė parką. Po 1863 m. sukilimo dvaras atiteko vokiečių kilmės rusų armijos generolui, grafui Eduardui Totlebenui. Jis rekonstravo dvaro rūmus, perplanavo parką. Per amžius parkas keitė savo vaizdą ir paskirtį. Deja neišliko dvaro rūmai. Iš esmės parkas atnaujintas ne kartą. Vyresnio amžiaus kėdainiečiai prisimena pramogas parke ir jo kaitą. Paskutinį kartą 2008 metais Kėdainių rajono savivaldybė investavo 2,5 mln. litų. Buvo išvalytas Dotnuvėlės upelis ir tvenkiniai, pastatytas pėsčiųjų-dviračių tiltelis per upelį į minaretą, rekonstruoti du tilteliai į salas, rekonstruoti esami ir nutiesti nauji pėsčiųjų-dviračių takai, įrengtos aktyvaus poilsio aikštelės važinėti dviračiais, riedučiais ir riedlentėmis, pastatyti suolai ir kt., bet per daugiau nei 10 metų daug kas jau susidėvėjo, paseno.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai

Prisijungti galite čia

 
 
   
   
           
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema