Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
English
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728010203
Vasaris
    2019     
Naujienos
2019-02-06
Kauno regiono plėtros tarybos nariai išgirdo gerų žinių apie regioninės politikos tobulinimą

Vasario 5 d. Kėdainiuose vyko Kauno regiono plėtros tarybos posėdis. Įžanginį žodį tarė Kauno regiono plėtros tarybos pirmininkė Nijolė Dirginčienė. Svečius pasveikino ir šeimininkas – Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius. Vieną pagrindinių pranešimų dėl regioninės politikos įgyvendinimo tobulinimo skaitė Vidaus reikalų viceministras Tautvydas Tamulevičiaus.

Kadencija baigiasi, tačiau planai bus vykdomi toliau

Paskutiniame išskirtiniame šios kadencijos Kauno regiono plėtros tarybos posėdyje buvo apibendrinti darbai, aptarta visų ketverių metų tarybos veikla, be to, į svečius atvyko viceministras T. Tamulevičius, kuruojantis savivaldybių regionų politikos klausimus. Taip pat lektoriai pristatė pranešimus savivaldybėms aktualiomis temomis.

Pasak Kauno regiono plėtros tarybos pirmininkės, Birštono savivaldybės merės N. Dirginčienės, ketverių metų kadencijai einant į pabaigą, darbai nesibaigia, nes regiono plėtros planas bus vykdomas ir toliau, nors po savivaldos rinkimų taryba gali atsinaujinti.

„Džiaugiamės, jog atvyko Vidaus reikalų viceministras, kuris papasakojo apie perspektyvas, kokios bus regiono plėtros tarybos, kaip jos turėtų keistis. Išgirdome daug naujienų. Kadangi turime nemažai verslo atstovų, todėl norėtume, kad jie aktyviai įsijungtų į mūsų veiklą. Taip pat aptarėme kokie projektai regione buvo įgyvendinti, ką sekėsi padaryti geriau, kur atsiliekame. Džiugu, jog Kauno regiono savivaldybės vykdo suplanuotus projektus“, – apibendrino N. Dirginčienė.

Kauno regiono plėtros tarybos pirmininkė pabrėžė, kad per ketverius metus neblogai pasistūmėta į priekį, nes regiono savivaldybės įgyvendina numatytus projektus.

„Kiekviena savivaldybė gauna atskirą finansavimą, turi atskirus projektus. Problema buvo ta, jog lėšas regionams skirdavo ministerijos, tai yra, ne mes pačios, savivaldybės, susiplanuodavome darbus, o gaudavome finansavimą ir turėdavome galvoti ką įgyvendinsime. Tai – didžiulė problema. Manau, kad pasikeitus požiūriui į regioninę politiką, regionų tarybas, tai turėtų keistis, nes daugiau dėmesio skirtume regioniniams projektams. Pavyzdžiui, gal vienam regionui užtektų vienos laisvosios ekonominės zonos, o nereikėtų kelių. Tai turėtų nuspręsti regiono taryba, sudarydama naują regionų plėtros planą. Tad ateityje mūsų laukia dar daug klausimų, kuriuos reikės spręsti“, – sakė N. Dirginčienė.

Virs realiais darbais ir sprendimais

Kėdainių rajono savivaldybės meras S. Grinkevičius pasidžiaugė, jog paskutinis šios kadencijos Kauno regiono tarybos posėdis vyksta Kėdainiuose, kur šio regiono merai susirinko trečią kartą.

„Džiugina viceministro požiūris, nes ministerija nori keisti Europos Sąjungos ir Valstybės investicinių programų finansavimo formavimo principus. Jeigu praėjusiame finansavimo laikotarpyje šią funkciją ministerija buvo nuleidusi regionams, o šie savo ruožtu savivaldybėms, tai dabar siūloma, kad viskas prasidėtų nuo apačios. Pirmiausia savivaldybė pareikštų savo nuomonę, ko jai labiausiai reikėtų, po to, tai būtų aptarta regiono lygmeniu, o jau tada turėtų būti užtikrintas projektų finansavimo klausimas“, – kalbėjo S. Grinkevičius.

Buvo nustatyta konkreti tvarka

Rajono meras pabrėžė, jog dažnai išgirsta kėdainiečių klausimų, kodėl mieste ar rajone buvo tvarkomi vieni ar kiti objektai, o neskirta lėšų, žmonių manynu, kitiems svarbesniems projektams.

„Ministerijos savo aprašais buvo nustačiusios labai konkrečią, griežtą tvarką ką mes galime ir ko negalime daryti. Taigi, tikimės, kad viceministro žodžiai virs realiais darbais ir sprendimais jau sekančiame finansavimo laikotarpyje ir, kai planuosime darbus, jie tikrai bus arčiau mūsų krašto gyventojų lūkesčių“, – sakė rajono vadovas.

Gavus tikslines lėšas rajone buvo padaryta tik apie pusę darbų – pastatyti nauji pėsčiųjų tiltai per Smilgos ir Nevėžio upes, rekonstruotas Vytauto parkas, įrengiama aktyvi poilsio zona su maudymviete, atnaujinamos mokyklos, sutvarkyti J. Basanavičiaus gatvės šaligtaviai, mieste atsirado trys naujos automobilių stovėjimo aikštelės. Likę suplanuotai darbai turėtų būti užbaigti per ateinančius dvejus trejus metus.

„Padaryta daug, bet dar laukia nemaži iššūkiai ir ateityje – Kėdainių miesto parko atnaujinimas, kvartalinė daugiabučių renovacija, kurios pirmo ir antro etapų metu turi būti sutvarkyta didelė dalis mūsų miesto daugiabučių kiemų, privažiavimų, stovėjimo aikštelių. Tai duos ir naudos gyventojams, ir kokybinį šuolį. Tikiuosi, kad šie planai bus įgyvendinti. O realiai nauja tvarka turėtų pradėti keistis, kai rinksis nauja Kauno regiono plėtros taryba, kuri siūlys ką daryti, kad mūsų regione gyventi būtų geriau“, – sakė S. Grinkevičius.

Pristatyta veiklos apžvalga, programų įgyvendinimas

Posėdyje buvo svarstyta daug savivaldybėms aktualių klausimų.

Kauno regiono plėtros tarybos 2018 metų veiklos apžvalgą pristatė Kauno regiono plėtros tarybos pirmininkė N. Dirginčienė.

Pranešėja Regioninės plėtros departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Kauno apskrities skyriaus vyriausioji specialistė Eglė Eimanavičiūtė kalbėjo apie Kauno regione vykdomų integruotų teritorijų vystymo programų įgyvendinimą, Kauno regiono plėtros plano iki 2020 metų pakeitimą, Kauno regiono projektų sąrašų keitimus pagal priemones Nr. 06.2.1-TID-R-511 „Vietinių kelių vystymas“ ir Nr. 07.1.1-CPVA-R-904 „Didžiųjų miestų kompleksinė plėtra“.

Regioninės plėtros departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Kauno apskrities skyriaus vyriausioji specialistė Vilma Zasimauskienė skaitė pranešimus apie Kauno regiono projektų sąrašų keitimus pagal priemones Nr. 05.5.1.-APVA-R-019 „Kraštovaizdžio apsauga“ ir Dėl Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse“ Kauno regiono prioritetinio projektų sąrašo pakeitimo.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija, tel. 69543

Cituojant arba kitaip platinant Kėdainių rajono savivaldybės informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį
Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai

Prisijungti galite čia

 
 
   
   
           
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema