Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Liepa
    2019     
Naujienos
2019-07-04
Kauno gatvės šaligatvio svarbiausia atkarpa jau sutvarkyta, P. Lukšio gatvės atnaujinimo darbai sparčiai juda, Pavasario gatvės pertvarka projektuojama

Kauno gatvės šaligatvio atkarpos kapitalinio remonto darbai, pradėti prieš kelis mėnesius, jau baigti. Lėšas šiems darbams skyrė savivaldybė. Metų pradžioje pradėti P. Lukšio gatvės rekonstrukcijos darbai jau įpusėję. Gatvę ir jos prieigas ketinama sutvarkyti iki rudens. Šiuo metu jau imtasi projektuoti Pavasario gatvės rekonstrukciją. Toliau sėkmingai vykdomas ES projektas „Kėdainių miesto A. Kanapinsko, P. Lukšio, Mindaugo, Pavasario ir Žemaitės gatvių rekonstrukcija“.

Kauno gatvės šaligatvis – pavyzdinis

Darbus pagal rangos sutartį „Kėdainių miesto Kauno gatvės šaligatvio atkarpos kapitalinio remonto darbai“ vykdė UAB „Jonavos hidrotechnika“. Savivaldybė darbams skyrė 176 493,31 Eur. Kauno gatvės rekonstrukcija yra ES programos priemonės  „Darnaus judumo priemonių diegimas″ projekto dalis. Lėšos, skirtos šios gatvės rekonstrukcijai, savivaldybei bus kompensuotos.

Darbai buvo pradėti balandžio 4 dieną, o baigti visai neseniai, liepos 1 dieną.

Buvo išardyta sena asfalto danga, gatvių ir vejų borteliai ir viskas įrengta naujai. Įrengti nauji šaligatvių pagrindai, nauja danga iš betoninių plytelių ir trinkelių. Pasirūpinta įrengti specialių ženklų sistemą, kuria naudojasi regos negalią turintys žmonės. Perėjimai per gatvę ir nuovažos įrengtos su nuleistais bortais pravažiuoti žmonėms su negalia. Praėjimo vietose paklota danga iš plytelių specialaus paviršiaus su iškilimais „Įspėjamasis“ ir „Vedimo“ silpnaregiams. Gyventojų patogumui prie šaligatvio, kas 150 metrų įrengti suoliukai bei šiukšliadėžės.

Įrengti du nauji ir gražūs laukimo paviljonai su suoliukais ir šiukšliadėžėmis.

„Džiaugiamės, kad sueižėjusio, duobėto grindinio vietoje atsirado trinkelėmis grįstas, platus šaligatvis. iš esmės sutvarkyta judriausia Kauno gatvės vieta, kur vaikščioja daug pėsčiųjų. Tai beveik 800 metrų atkarpa, tarp naujojo pėsčiųjų tilto per Nevėžį ir miesto kapinių. Naujasis šaligatvis dabar yra 2,25 metro pločio. Neįgaliesiems sumontuotos nuovažos. Paklota speciali danga iš specialių reljefinių plytelių, padedanti orientuotis neregiams. Taigi viskas įrengta pagal šiuolaikinius reikalavimus ir gražiai“, − džiaugėsi ką tik baigta vienos pagrindinių miesto gatvių rekonstrukcija administracijos direktorius Arūnas Kacevičius.

P. Lukšio gatvėje − darbymetis

Kėdainių miesto P. Lukšio gatvėje metų pradžioje pradėti darbai jau įpusėjo. Darbai šios gatvės kvartale atliekami ir finansuojami pagal ES projektą Šios gatvės rekonstrukcijos darbų vertė – 602 tūkst. eurai. Įgyvendinant projektą, siekiama plėtoti susisiekimą vietinės reikšmės keliais, gerinant gatvių techninius parametrus ir diegiant jose eismo saugos priemones. Gatvė pasikeis iš esmės. Bus paklota ne tik nauja asfalto danga, bet ir padaryti nauji šaligatviai, įrengtas naujas, modernus apšvietimas. Taip pat atsiras naujos automobilių stovėjimo vietos, o senieji medžiai bus pakeisti naujomis, miestams tinkančiomis liepų rūšimis − „Greenwspire“ mažalapėmis liepomis.

P. Lukšio gatvės rekonstrukcijos darbus vykdo rangovas – UAB „Helanas“, statybvietėje kasdien pluša ir subrangovai. Bendrovė „Doresta“ išardė seną ir suaižėjusią gatvės asfalto dangą, išardė ir pašalino senuosius šaligatvius, pašalino šalia gatvės augusius senus ir pernelyg įsikerojusius medžius. Nuardžius senąją asfalto dangą, buvo išvežtas ir po ja esantis žvyro sluoksnis. Jis buvo sandėliuojamas, kol vyko požeminių tinklų tiesimo darbai.
Patiesus naujus inžinerinius tinklus, buvo vežamas ir tankinamas žvyro sluoksnis, o ant jo bus tiesiama nauja ypatinga dvisluoksnė asfaltbetonio danga.

Jau baigiami rengti šiuolaikiški, plytelėmis kloti šaligatviai. Įrengtas naujas LED gatvės apšvietimas, abiejose gatvės pusėse bus autobusų sustojimo aikšteles. Taip pat bus įrengti greičio ribojimo kalneliai (plato). Bus viskas įrengta pagal šiuolaikinius reikalavimus neįgaliesiems ir neregiams. Naujieji šaligatviai bus įrengiami taip, kad eidami jais galėtų nesunkiai orientuotis ir regos negalią turintys žmonės. Dėl to juose bus danga su specialiais, reljefiniais iškilimais, tarnaujančiais kaip sutartiniai, įspėjamieji ženklai neįgaliesiems. Prie šaligatvių bus sumontuotos 4 poilsio aikštelės, naujos šiukšliadėžės bei suoliukai. Taip pat – apsauginės pėsčiųjų tvorelės prie naujų visuomeninio transporto sustojimų.
Šiuo metu gatvė jau yra paruošta asfaltuoti.

Pavasario gatvės rekonstrukcija projektuojama

Planuojama kapitaliai sutvarkyti atkarpą, esančią tarp Janušavos ir Gegučių gatvių. Pakeisti ne tik seną asfalto dangą trinkelėmis, bet ir įrengti naujus suoliukus žmonių poilsiui, pastatyti šiukšliadėžes.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai

Prisijungti galite čia

 
 
   
   
           
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema