Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Kėdainių rajono savivaldybės piliečių chartija
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Gruodis
    2020     
Naujienos
2020-11-19
Išmokos, kurias gauna rajono tarybos nariai

      Lietuvos Respublikos Vietos savivaldos įstatymas Kėdainių rajono savivaldybės tarybos nariams, išskyrus rajono merą Valentiną Tamulį ir mero pavaduotoją Paulių Aukštikalnį, numato išmokas už darbo laiką atliekant tarybos nario pareigas. 

 Įstatymai  numato apmokėjimą už atliktas pareigas

      Nuo liepos 3 dienos, patvirtinus Tarybos veiklos reglamento naują redakciją, išmokos bus pradėtos mokėti, kaip to ir reikalauja priimta tvarka bei LR įstatymai. Suskaičiavus realiai dirbtas valandas, iš viso 23 tarybos nariams už 4 mėnesius priskaičiuota  2 364,83 Eur. Nuo apskaičiuotos sumos dar bus sumokėti visi privalomi mokesčiai, valstybinio socialinio draudimo bei privalomojo sveikatos draudimo įmokos. Tarybos nariai per  4 mėnesius nuo priimto reglamento iš viso išdirbo 276,9 valandas. Vidutiniškai vienam tarybos nariui už keturis mėnesius išeitų 102,82 euro, tačiau ne visi turi vienodai pareigų ir ne visi vienodai užimti taryboje, todėl kiekvienam tarybos nariui bus skaičiuojamos jo išdirbtos valandos kiekvieną mėnesį individualiai. Mažiausia apskaičiuota išmoka iš viso už darbą nuo liepos iki spalio mėnesio prieš mokesčius vienam tarybos nariui yra 30,53 euro, didžiausia – 162,24 Eur. Reglamente numatyta, kad mokesčiai apskaičiuojami pagal skelbiamą 1 VMDU dydį. (2020 m. II ketv. jis yra 1 398,50 Eur.)

Neatlieka savo tiesioginių pareigų darbe

          Savivaldybės tarybos nariai dalyvaudami rajono tarybos posėdžiuose ir komitetuose, komisijose bei darbo grupėse, priimdami gyventojus,  neatlieka savo tiesioginių pareigų verslo įmonėse, mokyklose ir kitose įstaigose ar organizacijose, kuriose jie dirba. Beveik visi tarybos nariai dalį savo darbo laiko taryboje neišvengiamai dirba savo tiesioginio darbo ir pareigų metu. Todėl įstatymas ir numato galimybę apmokėti už šį atliekamą darbą. Mokama tik už faktiškai išdirbtą laiką, kurį tarybos nariai praleidžia būdami tarybos posėdžiuose ar komitetuose. Patvirtintos formos laiko apskaitos žiniaraščius pildo ir Apskaitos skyriui pristato tarybos sekretorė Laura Rimdžiūtė.

Atsisakė trys

        Tarybos nariai dirba ir daugiau, nes į žiniaraščius neįtraukiamas tas laikas, kai jie analizuoja duomenis, susipažįsta su tarybos sprendimais, bendrauja su gyventojais ir vykdo kitą savo, kaip tarybos nario, veiklą.  Tarybos narys turi teisę ir atsisakyti mokamo atlyginimo bei  visą laiką dirbti tik visuomeniniais pagrindais. Tuomet prašymą pateikusiam Tarybos nariui nebus skaičiuojamas ir išmokama už dirbtas valandas. Praeitą savaitę pareiškimus rajono merui atsiuntė Adelė Štelmokienė, Karolina Štelmokaitė ir Algimantas Kižauskas. Visi kiti tokių pageidavimų neišreiškė.

Apmoka kanceliarines išlaidas

       Tarybos nariams yra dengiamos išlaidos už kanceliarines prekes, pašto išlaidas, telefono ir interneto ryšį, transportą, jeigu jam, kaip tarybos nariui, to nesuteikia ar tiesiogiai neapmoka Kėdainių rajono savivaldybės administracija. Kiekvienam tarybos nariui yra skirta 115,85 euro išmoka. Ji apmokama pagal faktines išlaidas. Kiekvieną mėnesį tereikia pateikti išlaidų dokumentus, sąskaitas arba čekius. Yra apribojimas interneto ir telefono ryšio išlaidoms. Numatyta, kad jos negali  viršyti 14,48 euro. Nepateikus dokumentų išmokos taip pat nemokamos. Rajono meras Valentinas Tamulis ir jo pavaduotojas Paulius Aukštikalnis šių išmokų neima visai.

Suteikia darbo priemones

      Kiekvienam Kėdainių rajono savivaldybės tarybos nariui jo kadencijos metu ketveriems metams yra suteiktas naudotis planšetinis kompiuteris su interneto ryšiu. Iš viso už internetą 2019 ir 2020 metais sumokėti 2 636,00 eurai. Planšetinių kompiuterių įsigijimui buvo skirta 8 265,51 eurai.

    Kiekvienam tarybos nariui, jeigu jis pagal mero potvarkį atstovauja savivaldybei už savivaldybės ribų, savivaldybės administracija Vyriausybės nustatyta tvarka apmoka komandiruotės išlaidas. 2019 metais 2 Tarybos nariai atstovavo Kėdainių rajono savivaldybei užsienyje. Išmokėta 530,00 eurų.   

   Kitose savivaldybėse taip pat skaičiuojamos ir mokamos išmokos tarybos nariams. Pavyzdžiui, Jonavos rajono savivaldybėje tarybos nariams mokama kompensacija už faktiškai išdirbtą laiką apskaičiuojama nuo 1 vidutinio mėnesio atlyginimo, o kanceliarinėms išlaidoms yra skirta 0,75 minimalaus mėnesinio atlyginimo, kas sudaro 455,00 Eur. Raseinių rajono tarybos narių išmoka skaičiuojama pagal faktiškai išdirbtas valandas imat 5 vidutinius mėnesio atlyginimus. Kanceliarinėms išlaidoms skiriama 30 eurų. Kaišiadoryse išmoka apskaičiuojama taip pat pagal faktiškai išdirbtas valandas nuo 1 vieno vidutinio mėnesio atlyginimo, o kanceliarinėms išlaidoms skiriama 89,75 euro, o Tauragės savivaldybėje – nuo 1 vieno  vidutinio mėnesio atlyginimo pagal faktiškai išdirbtą laiką ir kanceliarinėms išlaidoms skiriama 1 minimali mėnesinė alga, kuri šiuo metu yra 607 Eur. 

    Liepos 3 dienos Kėdainių rajono savivaldybės tarybos posėdyje iš 18 posėdyje dalyvavusių tarybos narių  15 balsavo už, susilaikė 2, vienas visai nebalsavo.

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai

Prisijungti galite čia

 
   
   
     
           
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema