Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Gegužė
    2020     
Naujienos
2020-05-20
Dėl asmenų gyvenamosios vietos deklaravimo duomenų tikslinimo

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija kartu su valstybės įmone Registrų centru įvertino situaciją, kai dalis Lietuvos gyventojų nėra pateikę duomenų apie tikslų savo deklaruotos gyvenamosios vietos adresą gyvenamosios vietos deklaravimo įstaigai. Gyventojams primintina jų pareiga pateikti deklaravimo įstaigai prašymą patikslinti deklaravimo duomenis, nurodant tikslų savo deklaruotos gyvenamosios vietos adresą ir raginama kuo greičiau tai atlikti, t. y. imtis reikiamų priemonių, kad Gyventojų registrui būtų pateikti teisingi, pilni ir aktualūs Lietuvos gyventojų gyvenamosios vietos adresai.

 

Ši problema iškyla tose gyvenamosiose vietovėse, kuriose adresai (gatvės pavadinimas ir namo (patalpos) numeris) buvo suteikti pirmą kartą. Pvz., asmuo gyveno Dainavos savivaldybės Miškų seniūnijos Liepų kaime ir jo deklaruotos gyvenamosios vietos adresas buvo „Dainavos savivaldybė, Miškų seniūnija, Liepų kaimas“; savivaldybei suteikus to kaimo gatvei pavadinimą ir namui numerį, šie gyvenamosios vietos adresą sudarantys duomenys (gatvės pavadinimas ir namo ar patalpos numeris) turi būti įrašyti Lietuvos Respublikos gyventojų registre (toliau – Gyventojų registras), kaip asmens deklaruotos gyvenamosios vietos adresas, ir tikslus adresas šiuo atveju būtų „Dainavos savivaldybė Miškų seniūnija Liepų kaimas Bičių g. Nr. 5“.

Pažymėtina, kad Lietuvos Respublikos gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo 4 straipsnio 12 dalyje yra nustatyta, kad gyvenamosiose vietovėse, kuriose pastatų numeriai ir (ar) patalpų numeriai yra suteikti pirmą kartą, asmenų deklaruotos gyvenamosios vietos adresai yra keičiami (tikslinami) asmeniui ar patalpos ar pastato savininkui (bendraturčiui) deklaravimo įstaigai pateikus prašymą patikslinti deklaravimo duomenis. Taigi, kaip ir pareiga deklaruoti gyvenamą vietą, taip ir pareiga pateikti prašymą patikslinti deklaravimo duomenis yra nustatyta pačiam gyventojui.

Tokia situacija, kai Gyventojų registre duomenys apie asmens deklaruotos gyvenamosios vietos adresą yra nepilni, gali sukelti ir sukelia problemų tiek patiems gyventojams, nes užtrunka tokių asmenų gyvenamosios vietos paieška, pvz., teikiant specialiųjų tarnybų (policijos, priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo, greitosios medicinos pagalbos) paslaugas, tiek valstybės institucijoms ar teismams, kurių siunčiama informacija ar dokumentai pagal Gyventojų registre nurodomą gyvenamosios vietos adresą tokių gyventojų tiesiog nepasiekia.

Atsižvelgdami į tai, kas išdėstyta, gyventojams primintina jų pareiga pateikti deklaravimo įstaigai prašymą patikslinti deklaravimo duomenis, nurodant tikslų savo deklaruotos gyvenamosios vietos adresą ir raginama kuo greičiau tai atlikti, t. y. imtis reikiamų priemonių, kad Gyventojų registrui būtų pateikti teisingi, pilni ir aktualūs Lietuvos gyventojų gyvenamosios vietos adresai.

Parengta pagal Vidaus reikalų ministerijos informaciją

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai

Prisijungti galite čia

 
   
   
     
           
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema