Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
English
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728010203
Vasaris
    2019     
Naujienos
2019-02-05
Darbo užmokestis – vienas didžiausių, siekis – daugiau investicijų

Vidutinis darbo užmokestis (VDU) Kėdainių rajone siekia 708 eurus, per 2015-2018 metus jis ūgtelėjo 25 proc. Už kėdainiečius didesnį VDU gauna tik Vilniaus, Klaipėdos ir Kauno miestų bei Trakų rajono gyventojai. Lietuvos laisvosios rinkos (LLRI) analizė rodo, kad per pastaruosius ketverius metus atlyginimai šalies savivaldybėse išaugo vidutiniškai 36 procentais.

Tikslas – pritraukti kuo daugiau investuotojų

Kėdainių savivaldybės meras Saulius Grinkevičius džiaugiasi, jog mūsų rajono gyventojai gauna vienus didžiausių darbo užmokesčių šalyje, tačiau rajono vadovas mato sritis, kuriose dar reikia stengtis.

Nors pastaruosius ketverius metus Kėdainių rajonas pagal tiesiogines užsienio investicijas šalyje stabiliai laikosi dešimtuke, o Kauno apskrityje yra antras, tačiau savivaldybės mero netenkina LLRI analizėje užimamos pozicijos.

Lietuvos statistikos departamento, „Investuok Lietuvoje“ duomenimis, vienam Kėdainių rajono gyventojui tenka 889 Eur (2015-2017 m.) tiesioginių užsienio investicijų (TUI) ir 1 598 Eur (19 2015-2017 m.) – materialinių investicijų (MI).

„Nurodytu laikotarpiu Kėdainių rajone sumažėjo užsienio kapitalo investicijų, todėl mūsų tikslas – pritraukti kuo daugiau verslininkų, kad būtų sukurta daugiau darbo vietų ir kuo daugiau žmonių gautų orų atlyginimą. Tikiuosi, jog artimiausiu metu situacija ženkliai pagerės, nes Kėdainių laisvąją ekonominę zoną (LEZ) atranda naujos užsienio kapitalo įmonės, mūsų rajonui atnešančios didžiules investicijas“, – teigė S. Grinkevičius.

Kėdainių LEZ-e įsikūrė Kauno trąšų didmenininkės „Vitera Baltic“ antrinė įmonė „Ikarai“, užsiimanti skystųjų trąšų gamyba ir turinti logistikos centrą. Čia fabrikus stato UAB „Natūralus pluoštas“, perdirbsianti kanapių stiebelius, ir Ukrainos augintinių pašarų rinką kontroliuojanti bendrovė „Kormotech“, gaminsianti drėgną ir sausą ėdalą katėms ir šunims.

Puiki žinia ir ta, kad Vokietijos pramoninių ir medicininių dujų bendrovė „AGA“ planuoja 20 mln. Eur investiciją į dujų gamyklą Kėdainiuose.

„Judame į priekį, būtina ir toliau aktyviai ieškoti investuotojų ir tęsti jau pradėtus darbus“, – įsitikinęs S. Grinkevičius.

Turi bendrų bruožų

Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas teigė, jog atlyginimai auga visur be išimties. Vis dėlto, regionai, kur atlyginimai mažesni, kur jie auga lėčiau, turi bendrą bruožą – juose dažnai labai trūksta investicijų. Tad ir prielaidų augti atlyginimams ateityje yra mažiau.

„Analizuojant, kaip keitėsi savivaldybės nuo 2015 m., labiausiai tinka posakis, kad potvynis pakelia visas valtis. Kas savivaldybėse pasikeitė? Kiek paaugo atlyginimai, kiek pritraukta investicijų? Vilniaus niekas nepavijo, Kaunas beveik prisivijo vejasi Klaipėdą. O iš mažesnių miestų visada smagu stebėti Kėdainius, Jonavą, o dabar – ir Kazlų Rūdą. Formuojasi „atlyginimų trikampis“, kur atlyginimai net mažesniuose miestuose lenkia (ar susilygina su) „didmiesčiais“, – sakė Ž. Šilėnas.

Investicijos šalyje yra pasiskirsčiusios itin netolygiai. LLRI analizė rodo, kad pagal tiesiogines užsienio investicijas, dešimt savivaldybių lyderių atsiliekančias lenkia šimtais kartų, pagal materialines investicijas – penkis kartus. 2015-2017 m. 13-oje savivaldybių investicijų iš užsienio apskritai mažėjo. Investicijų pasiskirstymo koncentracija nesikeitė – tiesioginių užsienio investicijų daugiausiai koncentravosi Vilniaus mieste, materialinės buvo tolygiau pasiskirsčiusios po Lietuvą.

Realybėje gali būti sunku atskirti, kurios investicijos didina darbo našumą, o kurios yra tiesiog įsigijimai. Pripažįstant šiuos trūkumus, visgi TUI ir materialinės investicijos MI yra investicijų atspindys (nors ir netikslus).

LLRI ir Kėdainių rajono savivaldybės informacija

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai

Prisijungti galite čia

 
 
   
   
           
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema