Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
English
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Kovas
    2019     
Naujienos
2019-03-08
Atvirųjų jaunimo erdvių darbuotojų pasitarimas: veiklos rezultatai, būsimi darbai

Rajone veikiančių atvirųjų jaunimo erdvių darbuotojai vieną kartą per ketvirtį renkasi į bendrą pasitarimą, kurio metu aptaria jų darbe kylančias problemas, kartu tariantis ieško geriausių problemų sprendimo būdų, dalinasi patirtimi, apsibrėžia siekiamus tikslus.

Kovo 7 d. vykusiame atvirųjų jaunimo erdvių darbuotojų pasitarime dalyvavo atstovai ir įstaigų, kurios planuotų savo patalpose įkurti atvirąją jaunimo erdvę. Šiuo metu jaunimui labai patrauklia vieta tapo nesenai atidaryto Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyriaus patalpos. Labai džiugu, kad tai supranta ir bibliotekos administracija, kuri geranoriškai reaguoja į jaunimo poreikius. Pasitarime dalyvavusi Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos direktorė Virginija Grigorjevienė minėjo, jog biblioteka yra pasirengusi svarstyti visus galimus variantus, netgi ir Jaunimo informacijos centro įkūrimo bibliotekoje galimybes.

Jaunimo užimtumo problema labai aktuali Pelėdnagių kaime, todėl į pasitarimą atvykusi Kėdainių kultūros centro Pelėdnagių skyriaus vadovė Loreta Šaduikė ir norėjo detaliau susipažinti su atvirojo darbo su jaunimu forma ir jo principais.

Rajono savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė (jaunimo reikalų koordinatorė) Audronė Stadalnykienė pristatė rajone veikiančių penkių atvirųjų jaunimo erdvių 2018 metų veiklos rezultatus. Per 2018 metus atvirosiose jaunimo erdvėse (toliau – erdvė) apsilankė daugiau nei 600 individualių (nepriklausomai nuo to, kiek kartų jie apsilankė erdvėje) lankytojų, jaunų žmonių nuo 14 iki 29 m, kurių didžiąją grupę sudarė jaunuoliai nuo 14 iki 18 metų amžiaus 365 jaunuoliai. Vyresnio amžiaus nuo 25 iki 29 m. jaunimas sudarė mažiausią lankytojų grupę – 33 jaunuoliai. Šie skaičiai parodo, jog 14˗18 metų amžiaus jaunimui ir turi būti skiriamas didžiausias dėmesys. Tai yra amžiaus grupė, kuriai laisvalaikis yra labi svarbi gyvenimo sritis.

Erdvėse per 2018 metus buvo suorganizuoti 127 renginiai, kuriose dalyvavo 3 015 dalyvių. Siekiant gerinti erdvėse teikiamų jaunimui paslaugų kokybę ir didinti paslaugų pasiūlą, įgyvendinti 4 projektai, kurių veiklose dalyvavo 396 jaunuoliai. Atvirųjų jaunimo erdvių veiklos projektams finansuoti iš rajono savivaldybės biudžeto skirta 8000 Eur, iš nacionalinių programų ir projektų pritraukta 5079 Eur.

2018 m. atvirosiose jaunimo erdvėse jaunam žmogui buvo/yra siūloma užsiimti patraukliomis, naudingomis, jaunimo poreikius atitinkančiomis, veiklomis: žaisti stalo žaidimus (stalo futbolą, biliardą, stalo tenisą ir kt.), šokti, muzikuoti, sportuoti, mokytis rankdarbių, maisto gaminimo ir kitų, jaunimui įdomių, dalykų. Organizuojami kino filmų vakarai, pokalbiai ir diskusijos, jaunimui aktualiomis temomis, susitikimai su įdomiais žmonėmis, arbatos klubai, orientacinės varžybos, stovyklos, profesinio orientavimo renginiai ir kt. Erdvėse skatinamas jaunuolių tarpusavio bendravimas ir bendravimas su skirtingų kartų asmenimis, ugdoma atsakomybė, vykdomas individualus ir grupinis darbas su jaunimu.

Planuojant erdvių 2019 metų veiklas, vienas aktualiausių klausimų išlieka jaunimo darbuotojų etatų klausimas, nes tai yra pagrindinis erdvės veikėjas. Jaunimo darbuotojas – tai suaugęs žmogus, siekiantis asmeninio ir socialinio jaunų žmonių tobulėjimo tiek per individualų darbą su atskirais asmenimis, tiek dirbdamas su grupėmis ar bendruomenėmis bei turintis šiam darbui reikalingų profesinių kompetencijų. Siektina, kad jaunimo darbuotojas turėtų pedagoginį, psichologinį arba socialinių mokslų sričių išsilavinimą arba būtų kitaip įgijęs socialinio darbo su jaunimu kompetencijų.

Vėliau pasitarime vyko erdvių darbuotojų konsultacija dėl trimečio erdvės veiklos plano, kuris rengiamas vadovaujantis Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2018 m. lapkričio 8 d. įsakymu Nr. AD-1-1276 patvirtintu Atvirųjų jaunimo erdvių veiklos kokybės užtikrinimo aprašu, parengimo, atvirųjų jaunimo erdvių veiklos projektų paraiškų rengimo, nacionalinių dokumentų įgyvendinimo ir kitais klausimais.

Atviroji jaunimo erdvė – kultūros, švietimo, kūno kultūros ir sporto ar socialines paslaugas teikiančio juridinio asmens nuosavybės, patikėjimo teise ar nuomos, panaudos sutarčių pagrindu valdoma patalpa, kurioje vykdomas darbas su jaunimu, grindžiamas savanorišku jaunų žmonių apsisprendimu dalyvauti šioje veikloje ir užtikrinantis jų įsitraukimą į šią veiklą.

Atvirosios jaunimo erdvės tikslas – suteikti galimybę jauniems žmonėms prasmingai leisti laiką ir kartu su bendraamžiais bei jaunimo darbuotojais kurti, bendrauti ar spręsti kasdienybėje kylančius iššūkius neformalioje aplinkoje. Čia laukiamas jaunimas nuo 14 iki 29 metų. Veiklos – nemokamos.

Rajone atvirosios jaunimo erdvės veikia: Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre, Kėdainių profesinio rengimo centre, Josvainių kultūros centre, Krakių kultūros centre ir Šėtos kultūros centro Pagirių skyriuje.

Informaciją apie atvirąsias jaunimo erdves rasite: www.kedainiai.lt/Veiklos sritys/Jaunimas/ Atvirosios jaunimo erdvės

Kėdainių rajono savivaldybės informacija, tel. 69559


Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai

Prisijungti galite čia

 
 
   
   
           
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema