Spausdinti
Logotipai Versija neįgaliesiems
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Gruodis
    2019     
Naujienos
2019-11-27
Aplinkos ministras turi gerų žinių

Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis, administracijos direktorius Arūnas Kacevičius, tarybos narys Romualdas Gailiūnas ir Žemės ūkio bei aplinkos apsaugos skyriaus l. e. p. vedėja Ieva Matyžiūtė vakar kartu su į Kėdainius atvykusiu Lietuvos Respublikos aplinkos ministru Kęstučiu Mažeika nagrinėjo ir sprendė susikaupusias  rajone aplinkosaugos srities problemas.

Dvi geros žinios

Ministras į Kėdainius atvežė dvi geras žinias. Kauno kogeneracinė jėgainė jau gruodžio mėnesį degins pirmąją partiją atliekų, o  tai reiškia, kad galėsime pradėti mažinti sąvartynuose kaupiamą atliekų kiekį. Įsibėgėjus procesui – nebereiks galvoti apie sąvartyno augimą.  „Nebūtume suprasti“, – lakoniškai apie Zabieliškio sąvartyno plėtrą pasisakė inovatyvius sprendimus palaikantis aplinkos ministras Kęstutis Mažeika. Tačiau taršos mokestis didės, dėl to teks didinti mokestį ir gyventojams. Visiems teks suprasti, kad kol nerūšiuosime, o atliekų kiekiai nemažės, tol apie stabilią kainą negalime nė galvoti. Teks mokėti už visą kiekį, kuris dabar patenka į sąvartyną, ir už atliekų nerūšiavimą taip pat. Mokesčio didinimas savivaldybėje planuojamas  gruodžio mėnesį. Ministras pasiūlė galimybę sutvarkyti nebereikalingas sugriuvusias užtvankas. Europos Sąjungos lėšomis yra galimybė jas nugriauti ir sutvarkyti aplinką bei perkelti paplūdimius.

„Kėdainių vandenys“ ieško sprendimų

UAB „Kėdainių vandenys“ kapstosi iš užgriuvusių problemų rato. Tarybos narys Romualdas Gailiūnas ministrui kėlė klausimus net dėl penkių projektų vykdymo. Jau aišku, kad bendrovei trūksta beveik milijono eurų dabar įgyvendinamiems projektams vykdyti. Tačiau vyksta dar du konkursai ir įmonė nerimauja, kas bus, jei kainos bus didesnės, nei galės mokėti. Buvo sutarta, kad, įvertinus viešųjų pirkimų rezultatą, bus galima kreiptis į ministeriją dėl prisidėjimo, jei to reikės. Įmonė taip pat kelia klausimą dėl taršių įmonių, turinčių leidimus tvarkyti atliekas, kontrolės. Sutarta, kad ministerija atkreips dėmesį į  taršių įmonių kontrolės klausimus ir padės savivaldybei.

Gavo atsakymus

Ilgame dalykiškame pokalbyje nagrinėti šie probleminiai rajone iškylantys klausimai: dėl aglomeracijų, dumblo panaudojimo tręšimui, dėl viešojo maitinimo įstaigų ir įmonių įpareigojimo utilizuoti išleidžiamus riebalus, dėl Europos Sąjungos finansavimo galimybių nuotėkų tinklų, esančių privačiose valdose, perkėlimui bei paviršinių nuotėkų tinklų įrengimo kaimiškose vietovėse, dėl bešeimininkių padangų utilizavimo ir nemalonių kvapų kontrolės. Taip pat savivaldybės vadovai iškėlė klausimą dėl Babėnų miško sveikatingumo trasos ir pažintinio pėsčiųjų tako įrengimo. Paliestas ir skaudi miestelių gyventojų situacija: kai kurie dar gyvena be vandens. Karštėjant klimatui, vis dažniau jų šuliniai sausi.

Dalykinis savivaldybės vadovų susitikimas su aplinkos ministru jau antras per šiuos metus. Jame paliesti visi savivaldybei šiuo metu aktualūs klausimai. Į visus rajono vadovų rūpesčius ministras Kęstutis Mažeika kompetentingai atsakė. Dėl kai kurių klausimų sprendimų reikės kreiptis į ministeriją oficialiai raštu, kaip yra įprasta dirbant tarp institucijų.

 

Atgal  Atgal  
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai

Prisijungti galite čia

 
 
   
   
           
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema