Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Versija neįgaliesiems Kontrastingas Tamsus
eng
Kėdainių r. savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Juridinių asmenų registras
Kodas 188768545
Tel. (8 347) 69 550, Faks. (8 347) 61 125
E.p. administracija@kedainiai.lt

Teisės aktų paieška
Viešojo administravimo kokybės politika
Elektroninės paslaugos
Strateginis veiklos planas
Kėdainių miesto bendrasis planas 2010-2020 metams
E. Žemėlapis
Tarybos posėdžių transliacija
 
 
 

 

 

 


 

Vietos bendruomenių metai

2016 m. gruodžio 22 d., rajono bendruomeninių organizacijų atstovai kartu su Kėdainių rajono vietos veiklos grupės pirmininke Aušra Vaidotiene apsilankė pas rajono savivaldybės merą Saulių Grinkevičių.

Rajono bendruomeninių organizacijų vardu atstovai padėkojo merui už rajono savivaldybės 2016 metais ˗ Vietos bendruomenių metais ˗ skirtą dėmesį vietos bendruomenėms, pagalbą ir partnerystę įgyvendinant įvairias veiklas, projektus ir iniciatyvas, sprendžiant vietos gyventojams aktualias problemas. 

Visas straipsnis Rajono bendruomeninių organizacijų atstovai padėkojo rajono savivaldybės merui už pagalbą ir bendrystę Vietos bendruomenių metais


2016-tieji – Vietos bendruomenių metai. Kaip šiuos metus pažymėsime rajone?

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2016 m. vasario 22 d. įsakymu Nr. AD-1-169 „Dėl Vietos bendruomenių metų veiksmų plano patvirtinimo“ yra patvirtintas Vietos bendruomenių metų veiksmų planas, kurio įgyvendinimo vykdytojais yra rajono savivaldybės teritorijoje veikiančios bendruomeninės organizacijos, rajono savivaldybės administracijos skyriai, įstaigos ir kt.

Be plane numatytų priemonių, daug ir įvairių renginių, skirtų Vietos bendruomenių metams paminėti, organizuos vietos bendruomeninės organizacijos.

Kėdainių rajono savivaldybės svetainėje bus sukurta paskyra nevyriausybinių organizacijų veiklai viešinti, kurioje bus viešinamas ir rajono bendruomeninių organizacijų renginių planas (kalendorius).

Šiais metais visos Lietuvos bendruomenės renginius pristatinės su teminiu savo bendrumo ženklu (logotipu). Vietos bendruomenių metų logotipe vaizduojamas ant žalio Žemės rutulio krašto savo šaknis įleidęs žalias ir gyvybingas tautos medis, namas ir penki įvairiaspalviai žmogeliukai, žymintys visą Lietuvą pagal etnokultūrinius regionus bei šeštasis (mėlynas) – simbolizuojantis po pasaulį išsibarsčiusius tautiečius. 2016 metus Lietuvos Respublikos Seimas pabrėždamas vietos bendruomenių reikšmę įgyvendinant Europos Sąjungos ir nacionalinę regioninę politiką bei vertindamas vietos bendruomenių pilietiškumą ir veiklumą, kaip svarbiausią prielaidą vietos ekonominei, socialinei ir kultūrinei plėtrai, 2016 metus paskelbė Vietos bendruomenių metais.

Vietos bendruomenių metai bus paminėti ir Kėdainių rajono savivaldybėje 

„Kėdainių rajono savivaldybės teritorijoje veikiančios kaimo bendruomeninės organizacijos aktyviai dalyvavo įgyvendinant Kėdainių rajono kaimiškųjų vietovių plėtros 2007–2013 metų strategiją. Bendruomeninių organizacijų lyderiai susibūrę savanorystės pagrindais, subūrė į bendrystę vietos gyventojus, sutelkė juos bendrai veiklai. Jų aktyvumo dėka pagerėjo gyvenamoji aplinka rajono kaimiškose vietovėse, sutvarkyti ir įrengti bendruomenių namai, sporto aikštynai, padidėjo vietos gyventojų, ypač vaikų ir jaunimo, užimtumas,“ – bendruomeninių organizacijų reikšmingumą pabrėžė Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis. 

Rajono savivaldybė prie vietos bendruomenių skatinimo bei stiprinimo prisidės finansiškai. Pasak Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Ovidijaus Kačiulio, iš rajono savivaldybės biudžeto numatyta skirti 10 000 Eur rajono bendruomeninių organizacijų patalpų (bendruomenės namų) išlaikymo, draudimo ir kitoms išlaidoms iš dalies padengti. Nevyriausybinių organizacijų veiklos projektų finansavimo iš Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto lėšų 2016 m. konkurso prioritetu numatyta išskirti „Vietos bendruomenės aktyvinimas ir sutelktumas bendruomeninei veiklai (priemonių, skirtų Vietos bendruomenių metams paminėti, organizavimas, pilietinių iniciatyvų bei savanoriškos veiklos skatinimas, savipagalbos grupių socialinių problemų turintiems asmenims bei jų artimiesiems organizavimas ir kt.)“. Tokiu atveju, visoms rajono nevyriausybinėms organizacijoms bus sudarytos galimybės teikti paraiškas ir gauti finansavimą priemonėms, skirtoms Vietos bendruomenių metams paminėti Kėdainių rajone, organizuoti, taip pat vietos bendruomenės narių pilietiškumo ir savanorystės iniciatyvų skatinimui, bendruomenės sutelktumui, mažinant socialinę atskirtį ir pan. Nevyriausybinių organizacijų veiklos projektų finansavimui iš Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto skirta 10000 Eur. 

„Tikime, kad Vietos bendruomenių metais Kėdainių rajono bendruomeninės organizacijos bus taip pat aktyvios, iniciatyvios, kūrybingos bei išradingos“, – viliasi rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis. 

Žemės ūkio ministerija savo kraštą auginančioms kaimo bendruomenėms skiria 1 mln. eurų. Ši parama gali tekti tik ne pelno projektams, nešantiems visuomeninę naudą. Bus remiamas viešųjų erdvių tvarkymas ir priežiūra, skatinamas bendruomeniškumas. Atsižvelgiant į poreikius, siūloma finansuoti ir vieną naują bendruomeniškumo veiklą – tradicinius renginius ir kaimo vaikų bei jaunimo stovyklas, skirtas bendruomeniškumui, pilietiškumui bei užimtumui ugdyti. Paramą renginiams organizuoti galės gauti ne tik pavienės, bet ir rajoninės kaimo bendruomenės. Paraiškos yra renkamos iki balandžio 8 dienos. 

Gyvenamosios vietovės bendruomenė – savivaldybės gyvenamosios vietovės (jos dalies arba kelių gyvenamųjų vietovių) gyventojai, susieti bendrais gyvenimo kaimynystėje poreikiais ir interesais ir tenkindami šiuos poreikius ir interesus veikiantys įvairiomis tiesioginio dalyvavimo formomis (susirinkimas, viešas svarstymas, apklausa, veikla per savo atstovus, bendruomeninės organizacijos ir kt.) (Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymas). 

Bendruomeninė organizacija – tai asociacija, kurios steigėjai ir nariai yra gyvenamosios vietovės bendruomenės (jos dalies arba kelių gyvenamųjų vietovių) gyventojai (jų atstovai) ir kurios paskirtis – per iniciatyvas įgyvendinti viešuosius interesus, susijusius su gyvenimu kaimynystėje (Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymas). 

Vietos bendruomenių metų veiksmų planas 

Paskutinis atnaujinimas: 2016-12-22 15:23:34
Saulius Grinkevičius
Kėdainių r. savivaldybės meras
Darbotvarkė
Priėmimo valandos
Mero pavaduotojas
Prisijungimas gyventojams
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829300102
Birželis
    2017     
KALBOS KLAUSIMAS

  Kaip būtų taisyklinga?

Uždaroji akcinė bendrovė „Plungės šilumos tinklai“

Uždaroji akcinė bendrovė Plungės šilumos tinklai

 

Naujienų prenumerata
Norėdami pirmieji gauti mūsų naujienas - įveskite savo el. pašto adresą:
RSS naujienos  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
       
           
Iš viso apsilankė: 11726859
Šiandien apsilankė: 232
Dabar naršo: 35
© Kėdainių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas, naudojama SmartWeb sistema